« zpět

Fotografie


Praktický manuál

Obsah O přednášejícím

Existuje spousta knih o fotografech a snad ještě víc knih pro fotografy. Některé vás naučí základy kompozice, jiné trochu svítit a další malinko pózovat. Ale ať jsem hledal jak jsem hledal, v žádné knize jsem nenašel všechno, co jsem jako fotograf chtěl umět, znát a vědět. Nikde se nepíše o plánování velkého focení, pokročilé kompozici nebo budování portfolia. Natož o práci s větším týmem, svícení interiérů, vyjednávání s klientem nebo vytváření vlastního rukopisu. A to mi přišlo škoda.

Kniha Fotografie: Praktický manuál je aktuálně vyprodaná. O případném dotisku budeme informovat na těchto stránkách.


A tak mi nezbylo než se hluboce nadechnout…a napsat knihu. Knihu, ve které jsem shrnul všechny znalosti, zkušenosti a informace, bez kterých se podle mě fotograf neobejde. V uceleném, strukturovaném a logickém systému, který je snadný na pochopení i převedení do praxe.

Je to navíc stejný systém, který používám u svých focení. Systém, díky kterému jsem dokázal z počátečních útržkovitých záblesků inspirace zrealizovat velká focení v Číně, Benátkách, na Islandu nebo v Nepálu. A dovézt si odtamtud domů jedinečné fotky.

Obsah

Zjistíte, kde se bere inspirace a jak jí přetavit do storyboardu. Jak si naplánovat focení, jak zařídit lokace, kostýmy i modely a jak s nimi pracovat. Naučíte se, jak fotku správně nakomponovat, nasvítit a nakonec natónovat. Získáte přehled o tom, jak vybudovat portfolio, získat klienty, sestavit rozpočet nebo jak se organizuje velké focení v cizině. Prostě kompletní průvodce fotografa.


Kniha je těsně před dokončením. Má několik stovek stran, spoustu fotek, ilustrací a dvanáct kapitol. Čekají jí ještě korekce, zlom, tisk a další nezbytnosti, ale už teď je jisté, že bude krásná, obsáhlá a nabitá informacemi, které jste potřebovali a ani jste o tom nevědeli. Začne se prodávat v říjnu. Do té doby poběží předprodej. V tom vám nabídneme omezené množství kusů za nižší cenu. A já se už nemůžu dočkat, až jí budu mít doma!

O knize

Kniha je určená fotografům lidí, kteří chtějí získat ucelené a komplexní znalosti jednotlivých fotografických disciplín. Nevěnuje se úplným základům (ovládání aparátu, ISO, clona, čas). Ocení jí zvlášť kolegové kteří už zjistili, že opravdu skvělé fotky nevznikají náhodou, ale jsou výsledkem pečlivé přípravy a precizního provedení. Kniha vás provede všemi disciplínami a informacemi, které byste jako fotografové měli ovládat a dá vám solidní základ pro vlastní tvorbu.

Formát knihy:
Pevná vazba
30 x 24.5 x 3.5  cm

Počet kusů k dispozici: 0/500

Ukázky

 Kapitoly:

1) Inspirace: Kde se bere, Sběratelství podnětů, Sebe-zpytování.
2) Plánování: Příběh, Hrdina, Storyboard.
3) Produkce: Nákupní seznam, Lokace, Modelové, Kostýmy, Rekvizity, Efekty, Produkce v zahraničí.
4) Focení: Příprava, Práce s týmem, Práce s modely, Práce s klientem, Ukončení a úklid.
5) Světlo: Kresba, Plasticita, Kontrast, Tvrdost, Svícení portrétu, Svícení celé postavy, Svícení pozadí, Práce s přirozeným světlem, Přirozené světlo a blesky, Svícení interiérů, Filmové svícení.
6) Pózování: Základy , Komunikace, Civilisté, Modelky, Sportovci, Chyby.
7) Kompozice: Ohnisko, Úhel záběru, Vzdálenost, Poměry věcí, Náklon, Rytmus.
8) Filmová řeč: Typy záběrů, Zaujetí stanoviska, Střídání záběrů, Vytváření napětí, Vyprávění příběhu.
9) Technika: Fotoaparáty, Objektivy, Filtry, Světla, Efekty.
10) Retuše: Technická retuš, Reklamní retuš, Finální úpravy, Montáže.
11) Rukopis: Kouzlo opakování, Reflexe, Rozvíjení nosných elementů.
12) Kariéra: Prezentace a marketing, Klienti, Tvorba rozpočtu, Průběh zakázky, Časopisy, Reklamní trh.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: www.stanislavpetera.com

1.490 Kč
(59 EUR)
včetně DPH
Nedostupné
 

Academy / Knihy / Fotografie