« zpět

Příběhy

Výpravná fotografická kniha

Obsah O přednášejícím

Velkolepá fotografická kniha, která vás zavede do vzdálených a neobvyklých světů Stanislava Petery. Jeho hrdinové rozehrávají příběhy plné napětí, dobrodružství a někdy i mystiky. Výpravné velkoformátové fotografie jsou doplněné textem v noblesní grafické úpravě.

Kniha Příběhy je aktuálně vyprodaná. O případném dotisku budeme informovat na těchto stránkách.


Krom fotografií samotných v knize najdete i příběhy jejich vzniku, které jsou někdy napínavější, než fotky samotné. Autor vás provede svým procesem tvorby, který je všechno možné, jen ne snadný a hladký. Vždyť mnoho z fotografií vznikalo na opravdu odlehlých a nehostinných místech naší planety ve velmi obtížných podmínkách. Fotografy potěší i technické detaily, které autor zmiňuje a přehršel řešení problémů, na které při focení narazil.


Obsah

Kniha má dvě části. První jsou samotné fotografie a příběhy k nim. Kniha mapuje posledních pět let, kdy se autor cíleně zaměřil na výpravná a komplexní focení po celém světe. Fotografie jsou vytištěny na luxusním papíře a v naprosto nekompromisní kvalitě. V knize najdete i příběhy, které jste ještě neměli možnost vidět nikde jinde, stejně jako nezveřejněné fotografie z příběhů, které možná znáte.


Druhou část autor věnuje vzniku fotografií. V nezvykle otevřené formě vás zavede do své kuchyně. Uvidíte povedené i nepovedené storyboardy, fotky ze scoutingu lokací nebo pracovní verze retuší. Zjistíte, že fotografie je opravdu cesta. Mnohdy trnitá, plná omylů, chyb a slepých cest, na které se ale autor nikdy nevzdává a i přes extrémní nepřízeň podmínek nakonec uspěje. Krátké cestopisy jsou navíc napsané čtivou a lehkou formou, takže budou bavit i ne-fotografy.

O knize

Kniha je těsně před dokončením. Najdete v ní bezmála sto velkoformátových fotografií, společně se spoustou fotek, ilustrací a krátkých cestopisů. Čekají jí ještě korekce, zlom, tisk a další nezbytnosti, ale už teď je jisté, že bude výpravné dílo, jaké zatím v čechách nemá obdoby. Začne se prodávat v listopadu 2018. Do té doby poběží předprodej. V tom vám nabídneme omezené množství kusů za nižší cenu. A my se už nemůžeme dočkat, až jí budeme mít doma!

Formát knihy:
Pevná vazba
30 x 24.5 x 3.9  cm

Ukázky

 

 

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: www.stanislavpetera.com

1.890 Kč
(73 EUR)
včetně DPH
Nedostupné
 

Academy / Knihy / Příběhy