« zpět

Intenzivní výcvik: Montáže

Mistrovství v komplexních montážích

DATUM KONÁNÍ: 02.04.2018 až 8.4.2018
MÍSTO KONÁNÍ: Praha

Obsah Fotogalerie O přednášejícím

Tématem semináže jsou fotografické montáže. Do hloubky, komplexně a systematicky. Během sedmi (velmi) intenzivních dní se společně podiváme na všechno, co k tvorbě montáží potřebujete. Od jednoduchého spojení dvou fotek, přes práci se světlem až po komplexní montáže v perspektivě a stavění nových světů. Naučíte se jak techniky, tak teorii na které montáže stojí. Hlavně si ale odnesete skvěle promyšlené a funkční workflow, které je u montáží nezbytné. Po semináři už se vám nestane, že máte skvělý nápad, ale nedokážete ho dotáhnout do konce.

 

Čeká vás intenzivní teorie a ještě intenzivnější praxe. Postavíme hned šest velkých montáží, na kterých si vyzkoušíte jak principy a techniky, tak celé workflow. Velkou část semináře budeme věnovat chybám, které při montování děláte. A jejich odstranění. Čas budeme mít i na perličky, jako montáž ve složitější perspektivě nebo stavbu úplně nových světů z ničeho. Seminář vám dá do rukou všechny nástroje i know-how, které potřebujete ke tvorbě realistických montáží. V jasné, strukturované a promyšlené formě.

Počet míst: 15
Počet volných míst: 0

Celým seminářem se budou prolínat čtyři hlavní témata:

Plánování

Kde začít. Odkud vzít inspiraci. Jak si sehnat zdroje. Jak vymyslet koncept a vytvořit storyboard. Ovšem funkční storyboard, který člověku spíš pomůže, než uškodí. To jsou všechno témata, kterým se budeme věnovat.

A jakkoliv mohou znít nudně, tak mnoho z vás už na vlastní kůži zjistilo, že bez dobrého plánu skvělá montáž nevznikne. Že spousta montáží dokonce skončí dřív, než začnou. Takže plánování pro nás bude základní stavební kámen, na který nám pomůže postavit cokoliv budeme chtít. Nečekejte opakování, mám pro vás spoustu nového materiálu k přemýšlení. 

Teorie

Jak montáž poskládat, aby fungovala. Hned, v prvních dvou vteřinách. Jak dát věci na správná místa, do správného měřítka i perspektivy. A co to vůbec perspektiva je. Jedno, dvou i tříbodová. Co je to rytmus obrazu. Jak pracovat s řečí tvarů a jaké používat barvy. Jak si diváka vodit po obraze a postupně mu odkrývat jednotlivé významové vrstvy.

Dobré montáže jsou postaveny hned na několika teoretických pilířích. Postupně je představíme…ale hlavně převedeme do praxe.

Techniky

Maskování komplexních objektů. Sladění fotek z extrémně rozdílných zdrojů. Od-svícení a znovu-nasvícení čehokoliv. Tvorba realistických stínů. Tvorba realistických stínů z více zdrojů světla. Perspektiva. Úběžné body. Pokročilé tónování a speciální efekty.

Postupně probereme všechny techniky, které jsou při montážích potřeba. A naučíte se spoustu nových, které jsme nikdy a nikde neučili.

Workflow

To nejpodstatnější. Jak si poskládat vrstvy, složky a vůbec celý soubor tak, abyste se z toho nezbláznili. Co udělat nejdřív, co potom a jak to pokračuje. Dobré workflow vám ušetří desítky a stovky hodin práce. A my máme opravdu hodně dobré workflow :) Jak ostatně zjistíte sami. Navíc jsme pro vás vymysleli systém kontrolních bodů. Abyste se neztratili a věděli přesně, co a jak musí fungovat, než můžete přejít na další krok.

Dokonce jsme pro vás připravili náš první a jedinečný manuál k montážím, který vám pomůže doma, až se pustíte do vlastních projektů.

O semináři:

Seminář není určen pro začátečníky a máme pouze 15 míst. Tím budeme mít dost času i prostoru se tématům věnovat do detailu a všechno si i procvičit, aniž bychom se museli zdržovat základy. Tento seminář předpokládá rutinní znalost prostředí Photoshopu (vrstvy, masky, vrstvy úprav, retuše pleti a prostředí) v rozsahu naší série Retuše. Základům se věnovat nebudeme, takže pokud si nejste jistí, raději si postupy zopakujte.


 

Praktické informace:

Seminář se bude konat v termínu 2. - 8.4. 2018. Cena nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu. Budete potřebovat vlastní počítač a Adobe Photoshop. Počet míst na tomto workshopu je omezen.

Galerie:

iv-nike-magic
iv-LGSparta_1270x7004-sm
iv-kluk
iv-adler-11-newyork
iv-adler-1-letadlo
iv-adler-2-letadlo
iv-carte-noire
iv-philippine-2-final
iv-honza-final
iv-saman-final
iv-babicky-final
iv-dali-final
iv-sheshadri-final
iv-fei-final
iv-philippine-final
iv-jezero-final
iv-pm-2010-1
iv-livducci
iv-dv-beauty
iv-03
iv-02
iv-04
iv-little-girl-blue
iv-dolce-vita-painting-cover
iv-dolce-vita-painting-1
iv-dv-superdiva-03
iv-moonlight
iv-harpers-bazaar-1
iv-harpers-bazaar-2
iv-dv-les-01
iv-dv-les-03

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

13.900 Kč
(546 EUR)
včetně DPH
obsazeno
 

Academy / Semináře / Intenzivní výcvik: Montáže