« zpět

Kariéra fotografa

Rukopis, portfolio a marketing

DATUM KONÁNÍ: 30.03.2019 až 31.3.2019
MÍSTO KONÁNÍ: Praha

Obsah Fotogalerie O přednášejícím

Tématem semináře je kariéra fotografa. Jak jí vybudovat, rozvíjet a úspěšně přežít. Jak si vybudovat rukopis a z rukopisu vytvořit portfolio, které vám pomůže získat komerční práci. Jak ho dostat k těm správným lidem. Jak s nimi jednat, obhájit si vlastní cenu a dovést zakázku k úspěšnému konci, ze kterého budou všichni šťastní. Jak řešit, když náhodou všichni šťastní nejsou. Jak se dostat k práci pro velké firmy, reklamní agentury, módní časopisy a co je k tomu všechno potřeba. Seminář shrnuje naše patnáctileté zkušenosti s fotografickým trhem v čechách i v cizině.

Počet volných míst: 0

Ze všech seminářů, které jsme kdy pořádali vám tento ušetří nejvíc času i trápení a pomůže přinést nejvíc peněz. Budeme předávat zkušenosti a znalosti, které patří mezi fotografy k těm nejvzácnějším. A nikdo je neučí.

 

Obsah semináře

Rukopis a portfolio

Každý úspěšný fotograf má rukopis, díky kterému jeho fotky bezpečně poznáte mezi stovkami dalších. Rozebereme si, kde se takový rukopis bere a jak jeho vzniku pomoci. Jak ho budovat tak, aby byl navíc použitelný i v komerční sféře. Na rukopis navazuje stavba portfolia. Dost možná nejdůležitější fotografická disciplína. Dobře poskládané portfolio vám totiž přinese práci velmi rychle, špatné naopak dokáže klienty spolehlivě odradit.


 

Marketing a budování značky

Máte skvělé a jedinečné fotky, ale nikdo o vás nikdy neslyšel? Tak to bude chyba v marketingu. Většina známých fotografů své jméno dlouhodobě buduje jako značku. Objevují se v časopisech, rozhlasových rozhovorech i televizi. A rozhodně se jim to nestalo náhodou, naopak na tom tvrdě pracují. Stejně jako na tom pracujeme my. A zjistili jsme, že dostat své jméno mezi lidi nebo sebe do televize není zas tak těžké, jak by se mohlo zdát. Rádi vás to naučíme.

 

Obchod a tvorba ceny

Víte, kde je na trhu vaše místo? Jestli nejste příliš levní, nebo naopak drazí? Oboje klienta spolehlivě odradí. Tvorba ceny je alchymie, která se odvíjí od mnoha faktorů. V této části semináře se budeme věnovat cenám, tvorbě větších rozpočtů a tomu, jak svou cenu obhájit a dovést větší focení přes všechna úskalí až do zdárného konce.

 

Reklamní, módní a svatební trh

Jak se dostat k focení větších reklam? Koho oslovit a co mu nabídnout? Jak se dostat do reklamních agentur a zůstat tam už natrvalo? A jak to stejné udělat i s módními časopisy nebo svatebními agenturami? Fotografický a reklamní trh má svá pevná pravidla, která ale většina začínajících fotografů nezná, takže dělá úplně zbytečné chyby. Moc rádi vám pomůžeme se těchto chyb vyvarovat a přeskočit rovnou k úspěchu.


 

O semináři:

Seminář je určen pro omezenou skupinu účastníků a budeme ho pořádat jen jednou. Na semináři se budeme věnovat vaší vlastní praxi, cílům, portfoliu a prezentaci.

Praktické informace:

Seminář se bude konat v termínu 30.- 31.3. 2019 v Praze. Cena nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu. Seminář je určen pro všechny úrovně fotografů. Budete potřebovat poznámkový blok a výběr z vlastní tvorby v digitální podobě. Velmi také doporučujeme notebook nebo tablet, ale není to nutností. Počet míst na tomto workshopu je omezen.

Galerie:

iv-nike-magic
iv-LGSparta_1270x7004-sm
iv-kluk
iv-adler-11-newyork
iv-adler-1-letadlo
iv-adler-2-letadlo
iv-carte-noire
iv-philippine-2-final
iv-honza-final
iv-saman-final
iv-babicky-final
iv-dali-final
iv-sheshadri-final
iv-fei-final
iv-philippine-final
iv-jezero-final
iv-pm-2010-1
iv-livducci
iv-dv-beauty
iv-03
iv-02
iv-04
iv-little-girl-blue
iv-dolce-vita-painting-cover
iv-dolce-vita-painting-1
iv-dv-superdiva-03
iv-moonlight
iv-harpers-bazaar-1
iv-harpers-bazaar-2
iv-dv-les-01
iv-dv-les-03

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

5.990 Kč
(233 EUR)
včetně DPH
obsazeno
 

Academy / Semináře / Kariéra fotografa