« zpět

Mistrovský výcvik: Filmová fotografie

Ta fotka vypadá jako z filmu!

DATUM KONÁNÍ: 20.08.2018 až 31.8.2018
MÍSTO KONÁNÍ: Praha

Obsah Fotogalerie O přednášejícím

“Ta fotka vypadá jako z filmu!”

Tohle slýcháme často. Ale čím to je? Jak dosáhnout toho, aby divák z vašich fotek oněměl a aby mu utkvěly hluboko v paměti? Jak si vytvořit vlastní světy, zabydlet je jedinečnými hrdiny a rozehrát v nich příběhy, které diváka opravdu hluboce zasáhnou?

Mistrovský výcvik: Filmová fotografie je nejkomplexnější seminář, jaký jsme kdy udělali. O filmových fotkách. Jak je vymyslet, naplánovat, realizovat, nasvítit a upravit. Jak pracovat s kompozicí, modely nebo jak dát dohromady větší produkci (za málo peněz). Seminář pro dvanáct odvážných, kterým dramaticky změníme pohled na fotku. A na to, co je v ní možné.

Program semináře

Seminář se koná 20. - 31.8. 2018 v Praze

Počet míst: 12
Počet volných míst: 0

Blok 1: Plánování, produkce a vznik příběhu

V první části se budeme věnovat plánování. Na začátku má fotograf většinou jen mlhavou představu. Nápad, myšlenku, pocit, které by chtěl ztvárnit. Těm je potřeba dát jasnou formu, strukturu a promyslet je do detailu. O úspěchu nebo neúspěchu focení se totiž často rozhoduje právě tady.

Blok 2: Kompozice a filmová řeč

Tématem druhé části je kompozice. Pokročilá. Pojatá jako série praktických cvičení, díky kterým vám teoretická pravidla přejdou do krve tak, že nad nimi nebudete muset při focení přemýšlet. Ukážeme si, jak záběr udělat zajímavý, dynamický, hluboký, epický nebo naopak tajemný. Zjistíte, že kompozice opravdu není o zlatém řezu nebo středových fotkách.

Blok 3: Pózování a práce s modely

Pózování je umění. Umění uvolnit během tří minut člověka z ulice. Zbavit ho nechuti k focení a dostat z něj výraz i emoce. Umění rozhýbat modelku, nechat jí použít přirozenou inteligenci těla. Umění stát se neviditelným a nechat modely žít svůj příběh, bez vědomí že je fotíme. Pózování je také umění vybrousit s tanečníkem jediný dokonalý pohyb a zachytit ho ve správném okamžiku. Jestli si myslíte, že umění pózovat přijde samo…tak nepřijde. Je potřeba ho cvičit. Přesně o tom bude další část semináře.

Blok 4: Filmové svícení

Filmové svícení je práce se světlem, kdy jde v první řadě o vytvoření amosféry, nálady a vyprávění příběhu. Jestli vás někdy zajímalo, proč filmy vypadají filmově a proč je tak těžké toho dosáhnout i ve fotkách tak pro vás máme pár zajímavých odpovědí.Začneme v ateliéru, kde vybudujeme pevné základy. Naučíte se světlo vidět, světla stavět a světlu rozumět. Naučíte se co komu sluší a proč a jaké jsou typy světla. To nám dá solidní základ, na kterém budeme moci stavět filmové svícení a pokračovat budeme v různých interiérech a nakonec i venku na lokacích.
Pohybovat se budeme v několika typech interiérů od velkých a vzdušných po opravdu komplikované, abyste se naučili vyřešit všechny problémy, které vás mohou potkat. Svítit budeme jak záblesky, tak tentokrát i filmovými světly a dostupnými světly (lustry, lampami) na lokaci.

Blok 5: Postprodukce

V poslední části se zaměříme na úpravu fotky s důrazem na finální úpravy a barevné tónování. Naučíte se důležité techniky, které vám pomohou pracovat s náladou, atmosférou a pozorností diváka. Právě úprava totiž může dodat fotce poslední kousek dokonalosti…nebo jí pohřbít.

Pohybovat se budeme v několika typech interiérů od velkých a vzdušných po opravdu komplikované, abyste se naučili vyřešit všechny problémy, které vás mohou potkat. Svítit budeme jak záblesky, tak tentokrát i filmovými světly a dostupnými světly (lustry, lampami) na lokaci.

O semináři:

Seminář je určen pro všechny úrovně fotografů. Základem pro jeho úspěšné absolvování je znalost práce s fotoaparátem a základní práce s Adobe Photoshopem (vrstvy, masky). Je užitečný zvlášť lidem, kteří se fotografií živí nebo to plánují (a to nezávisle na tom, zda fotí reklamu, svatby nebo portréty).

Praktické informace:

Seminář se bude konat v termínu 20. - 31.8. 2018 v Praze a na přilehlých lokacích. Cena nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu. Budete potřebovat vlastní fotoaparát s objektivy, které běžně používáte. Ve druhé části pak vlastní počítač s Adobe PS CS6 nebo novější. Počet míst na tomto workshopu je omezen. Cenu semináře je možné uhradit ve dvou splátkách.

Galerie:

iv-nike-magic
iv-LGSparta_1270x7004-sm
iv-kluk
iv-adler-11-newyork
iv-adler-1-letadlo
iv-adler-2-letadlo
iv-carte-noire
iv-philippine-2-final
iv-honza-final
iv-saman-final
iv-babicky-final
iv-dali-final
iv-sheshadri-final
iv-fei-final
iv-philippine-final
iv-jezero-final
iv-pm-2010-1
iv-livducci
iv-dv-beauty
iv-03
iv-02
iv-04
iv-little-girl-blue
iv-dolce-vita-painting-cover
iv-dolce-vita-painting-1
iv-dv-superdiva-03
iv-moonlight
iv-harpers-bazaar-1
iv-harpers-bazaar-2
iv-dv-les-01
iv-dv-les-03

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

23.900 Kč
(935 EUR)
včetně DPH
obsazeno
 

Academy / Semináře / Mistrovský výcvik: Filmová fotografie