« zpět

Módní a reklamní fotografie: Intenzivní výcvik

Nastartujte kariéru úspěšného komerčního fotografa

DATUM KONÁNÍ: 13.11.2017 až 19.11.2017
MÍSTO KONÁNÍ: Praha

Obsah Fotogalerie O přednášejícím Hodnocení uživatelů

Představujeme workshop, jaký tu ještě nebyl. Během sedmi intenzivních dnů vám úspěšný módní a reklamní fotograf Stanislav Petera předá mnohokrát v praxi vyzkoušené a ověřené znalosti a zkušenosti, které nabral za svou kariéru. Provede vás vším, co jako profesionální komerční fotograf potřebujete znát. Od dokonalé znalosti řemesla, práci s lidmi, přes precizní úpravy fotografií až po cenné informace ze zákulisí reklamního trhu. Pokud se chcete sami vrhnout do světa profesionální komerční fotografie, jste na správném místě. Tento seminář představuje destilovanou esenci cenných znalostí a informací, které se jinde nedozvíte.

Program semináře

Seminář se koná 13.- 19. listopadu 2017 v Praze

Světlo (1.-2. den)

Začneme absolutním ovládnutím světla v ateliéru i exteriéru a to za jakýchkoliv podmínek, včetně krizových scénářů. Jakékoliv světlo je dost dobré pro dokonalou fotku, jen je potřeba s ním umět pracovat. Dozvíte se co dělat, když musíte fotit svatbu v poledne bez světel nebo když fotíte v interiéru a vypadne elektřina. Postupovat budeme od svícení jednoduchých portrétů lidí z ulice (světlo, které musí slušet každému) přes svícení módy, fotky sportovců v pohybu až po svícení rozsáhlých reklamních scén v interiéru i exteriéru. Dovednost dokázat si rychle, precizně a bez váhání nasvítit jakoukoliv scénu je pro reklamního fotografa zcela klíčová a my vás ji naučíme.

Práce s modely (3. den)

Další kapitola bude věnována práci s modely. Důkladně si rozebereme jak uvolnit během několika minut člověka, který přijde na focení z ulice, co dělat s nezkušenou modelkou i jak pracovat s profesionálními sportovci. Obsáhlá část bude věnována různým typům pózování, dozvíte se kde brát inspiraci, jak 'cítit' zda je póza správně, kde všude se dají dělat chyby a jak se jim vyhnout. Pózy nebudeme řešit jen u módy ale i u tanečních fotek a portrétů. Nemělo by se vám již stát, že se nebudete umět dohodnout s modelem který fotí poprvé nebo dokázat vytvořit přirozenou a přitažlivou pózu u zkušené modelky.

Produkce (4. den)

Jak naplánovat a realizovat větší focení bez bolestí hlavy a ideálně zadarmo - to bude obsahem další části. Kde sehnat ateliér (a jaký ateliér vlastně potřebujete), světla, lokace, kostýmy, propriety a to vše ideálně za pár korun nebo zdarma. Dozvíte se i jak pracovat s větším týmem - co potřebuje vědět stylista, make-up artista a asistenti, k čemu je storyboard a moodboard. Prozradíme vám, jak ke spolupráci zlákat nadané retušéry, stylisty nebo make-up artisty a proč jim dostatečnou odměnou bude právě vaše práce. Dozvíte se i jak si zdarma sehnat špičkové modelky z předních agentur a proč ani jim nemusíte platit.

Postprodukce (5.-6. den)

Další v pořadí bude zcela vyčerpávající část o úpravách fotografií. Od jednoduchých a rychlých retuší ze svateb nebo reportáží, přes módní retuš až po rozsáhlé montáže za použití několika desítek fotek. Dozvíte se, jaké úpravy od vás klient čeká a jak mu je dodat, jak s úpravami počítat v průběhu celého focení a co všechno se dá v počítači zachránit nebo vylepšit (a jak). Málokterý fotograf v ČR má tolik zkušeností s rozsáhlou postprodukcí jako Stanislav Petera a žádný jí nepoužívá v takovém měřítku u módních fotek. Buďte si tedy jisti, že i vy se naučíte, jak se ve fotkách prostě nenechat omezovat nudnou realitou.

Reklamní trh (7. den)

Rozsáhlá kapitola bude věnovaná tomu, jak funguje reklamní trh. Jak si vybudovat portfolio, odlišit se od konkurence, získat klienty a dlouhodobě si je udržet, jak získat zastoupení pro focení velkých kampaní. Co je to vlastní fotografický rukopis, jak ho najít a dovést k dokonalosti. Jak fungují módní časopisy, koho oslovit a jak se do nich dostat. Rozebereme si i možné způsoby, jak na svou práci upozornit. Kde všude mohou vaše fotky vyjít, jak zařídit, aby se o vás psalo a klienti za vámi chodili sami. Zásady práce s trhem nejsou složité, ale je nedocenitelné, když se je naučíte od někoho, kdo je skutečně zná a sám je aktivně využívá.

O semináři

Všechny části workshopu budou praktické, to co se naučíte si můžete okamžitě vyzkoušet. Řešit budeme i vaše konkrétní problémy a samozřejmý je osobní přístup, kterým jsou naše semináře vyhlášené. Naším cílem je, abyste se mohli po skončení workshopu rovnýma nohama vrhnout do budování své vlastní kariéry, vyzbrojeni mocnou vizí, dokonalou znalostí řemesla a originálním portfoliem ohromujících fotek.

Praktické informace:

Seminář se koná 13.- 19. listopadu 2017 v Praze

Seminář se bude konat v termínu 13.- 29. listopadu 2017 na několika lokacích v Praze. Cena zahrnuje veškerou světelnou techniku, modely a produkci focení. Každý účastník si kromě znalostí odnese i dvě série výukových videí Light Garden Academy: Profesionální Postprodukce: Retuše a Světlo: Kompletní edice na USB Flash. Cena nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu. U praktických cvičení svícení a pózování budou k dispozici fotoparáty, ale pokud raději pracujete s vlastním, vemte si ho také. Je nezbytné si pro bloky o úpravách fotografií dovézt vlastní počítač (jedno zda notebook nebo stolní). Počet míst na tomto workshopu je omezen, dostane se vám tak skutečně osobního přístupu. Cenu semináře je možné uhradit ve dvou splátkách.

Galerie:

iv-nike-magic
iv-LGSparta_1270x7004-sm
iv-kluk
iv-adler-11-newyork
iv-adler-1-letadlo
iv-adler-2-letadlo
iv-carte-noire
iv-philippine-2-final
iv-honza-final
iv-saman-final
iv-babicky-final
iv-dali-final
iv-sheshadri-final
iv-fei-final
iv-philippine-final
iv-jezero-final
iv-pm-2010-1
iv-livducci
iv-dv-beauty
iv-03
iv-02
iv-04
iv-little-girl-blue
iv-dolce-vita-painting-cover
iv-dolce-vita-painting-1
iv-dv-superdiva-03
iv-moonlight
iv-harpers-bazaar-1
iv-harpers-bazaar-2
iv-dv-les-01
iv-dv-les-03

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

Hodnocení

Seminář má očekávání nesplnil. Daleko je předčil! Ke vzdělávacím kurzům jsem přirozeně hodně skeptický. Zatím žádný lektor ve mně totiž nevzbudil důvěru v jeho schopnosti, a proto byl tento seminář můj úplně první. O tom, že to bude dobrá investice, mě přesvědčila DVD, ze kterých jsem si udělal o Standovi pozitivní obrázek. Naživo se mi má očekávání jen potvrdila. Dostalo se mi ale ještě mnohem víc. Pocit, že se můžu poradit s někým o mnoho úrovní lepším je k nezaplacení. Popravdě jsem v nic takového ani nedoufal. Je to pro mě největší překvapení celého semináře. Organizace a průběh semináře byl z mého pohledu bez chyby. Nikdy jsme nemuseli čekat a program odpovídal původně předloženému. S žádným problémem jsem se za celý týden nesetkal. Lektor byl super. Největší předností bylo to, že se choval přirozeně a neformálně. Tím, že jsme se dostali i na osobní věci, měl celý kurz hodně lidský nádech a díky tomu ze všech rychle opadla prvotní ostražitost. Výklad byl srozumitelný a nikdy jsem nedostal pocit, že se děje něco, čemu bych vůbec nerozuměl. Oceňuji i to, že Stanislav byl autoritou bez jakékoliv arogance, takže i člověk s mými fotografickými schopnostmi se mohl při komunikaci cítit rovnocenný a zeptat se na cokoliv bez obav. Díky semináři jsem získal představu o tom, co bych chtěl vlastně fotit a taky jsem si ujasnil to, že fotografování věnuju ve svým životě mnohem větší prostor na úkor jiných aktivit, ve kterých jsem se hledal. Byl to pro mě obrovský impuls k další tvorbě.
-- Martin Charvát

Seminář naplnil má očekávání. Možná jsem před začátkem měl trochu jinou představu v tom, že si odsud přivezu nějaké již hotové fotografie jako svůj vlastní produkt a pak když jsem zjistil, že to tak nebude, tak jsem možná byl trochu zklamán. Uvědomil jsem si ale, že je to vlastně i dobře. Záhy jsem pochopil, že smysl veškerého snažení lektota bylo především nám otevřít oči, ukázat nám co můžeme vidět a dosud jsme neviděli, nač se máme zaměřit, atd. A to se povedlo, alespoň u mne. Všímat si detailů na které jsem dříve ani nepomyslel, přemýšlet nad příběhem, který by ta fotka měla mít a celou řadu dalších věcí. Nejpřínosnější pro mne byl kontakt s člověkem, který má velké praktické zkušenosti a ví o čem mluví a byl ochoten se s námi o své zkušenosti podělit. To se dnes opravdu moc nevidí a toho si velmi vážím. S lektorem maximální spokojenost, perfektní přednes i práce s posluchači :-). Projev typu uspávač hadů se nekonal a to velmi oceňuji.
-- David Louženský

Kurz Light Garden Academy mi nielen pomohol chápať technickú časť umenia zvaného fotografia ale aj rozšíril obzory estetickej a umeleckej stránky. Informácie podávané profesionálne a ľudsky zároveň zabezpečujú že z kurzu si odnášam oveľa viac ako som zaplatila. Program kurzu je absolútne vyvážený takže aj napriek dĺžke je deň v Light Garden Academy zážitkom. V neposlednej rade kurz vytvára a dopĺňa zároveň p.Petera ktorého prístup je od prvého dňa plný záujmu ku svojim absolventom pristupuje individuálne, je značné že ho baví čo robí, vie čo robí a robí to skvele! Som veľmi vďačná že som mohla tento kurz absolvovať, spoznať pána Peteru a aj skvelých spoluúčastníkov kurzu a z mojej skúsenosti ručím za to že to čo si z kurzu odnesiete nekončí dňom ukončenia kurzu ale máte to na celý život či už hovorím o ľuďoch alebo vedomostiach ktoré si odnášam. Ďakujem!
-- Karolina Volkova

Seminar bol nad moje ocakavania, a bol to moj prvy fotograficky seminar, takze som vobec nevedela do coho idem. Standa ma super pristup, vie uputat pozornost, a nerozprava zbytocne omacky :-) Je velmi ludsky, fajn a zaroven profesionalny. thumbs up ! :) Kazdy den som mala pocit ze som sa nieco naucila. A kazdy vecer som isla spat s pocitom, ze ten den mal zmysel. Co sa tyka pracovania vo photoshope tak to bolo uplne paradne, tam mi naozaj nic nechybalo len to treba trenovat, a postupne si pridavat nove veci. Celkovo - zatial najlepsi kurz na akom som kedy bola, pretoze som vydrzala davat pozor cely den a stale to bolo zaujimave. Nemam tomu co vytknut, a urcite by som isla znova a odporucila aj znamym.  Uprimne sa mi tazko hladaju slova na moje pocity :) velka motivacia, stastie, pozitivna energia...super ludia, vyborne vedenie, jednoducho ten tyzden stal za to. Cize nie je to vela penazi za to, co si z tade clovek odnesie.
-- Andrea Suchal

14.900 Kč
(579 EUR)
včetně DPH
obsazeno

Seminář má očekávání nesplnil. Daleko je předčil!
-- Martin Charvát

Nejpřínosnější pro mne byl kontakt s člověkem, který má velké praktické zkušenosti a ví o čem mluví a byl ochoten se s námi o své zkušenosti podělit. To se dnes opravdu moc nevidí a toho si velmi vážím.
-- David Louženský

Informácie podávané profesionálne a ľudsky zároveň zabezpečujú že z kurzu si odnášam oveľa viac ako som zaplatila.
-- Karolina Volkova

Velka motivacia, stastie, pozitivna energia...super ludia, vyborne vedenie, jednoducho ten tyzden stal za to.
-- Andrea Suchal

Seminár a výklad sa mi páčili, ešte som nezažila kurz, ktorý by mi dal tak veľa ako práve tento.
-- Jana Kollárová

 

Academy / Semináře / Módní a reklamní fotografie: Intenzivní výcvik