« zpět

Plánování a produkce

Plánování a produkce velkých focení

DATUM KONÁNÍ: 06.04.2019 až 7.4.2019
MÍSTO KONÁNÍ: Praha

Obsah Fotogalerie O přednášejícím Hodnocení uživatelů

Fotografický seminář, na kterém nebudeme fotit. Zato budeme o fotkách přemýšlet. Hodně. Během dvou intenzivních dní se ponoříme do tajů plánování velkých focení a jejich produkce. Tam je totiž skryta převážná část úspěchu, pokud chcete tvořit opravdu velká a rozsáhlá díla.

Plánování

V první části se budeme věnovat plánování. Znáte to. Napadne vás geniální myšlenka, že byste chtěli mít fotku stáda jednorožců, osedlaných mořskými pannami jak nastupují do vesmírné lodi. Jenže jak se taková věc vůbec fotí? Jaké použít světlo? Jak záběr nakomponovat, aby vyprávěl hluboký příběh a nepůsobil ploše? A jak do fotky dostat emoce? Tak přesně to řešíme před každým naším focením a máme na to vypracovaný systém, který vám na semináři předáme.

Počet volných míst: 0

Naučíme vás najít si odpovídající reference, popsat si příběh a rozebrat emoce, které chcete předat. A pak z toho všeho za pomoci poměrně jednoduchých pravidel udělat plán. Storyboard. Podle kterého už bude hračka fotku vytvořit.


 

Produkce

Ve druhé části semináře se budeme věnovat produkci samotné. Produkce je prostě o tom, jak to všechno udělat, aby nezůstalo jen u plánu, ale výsledkem vašeho snažení byla opravdu fotka. Budeme se věnovat shánění různých typů lokací, modelů, propriet, efektů. Dozvíte se, jak se domlouvá focení na vesmírné lodi, odkud se berou jednorožci a co musíte slíbit mořským pannám, aby s vámi fotily. Tedy tohle přesně zrovna ne, ale pravidla platí všude stejná. Zjistíte, že sehnat většinu věcí a lokací je daleko jednodušší a hlavně levnější, než byste si mysleli.V celém průběhu semináře budete zároveň s výkladem pracovat na svém vlastním projektu, ať už fiktivním, nebo vysněném, abyste si způsob myšlení převedli do praxe. Ze semináře si odnesete dvě hlavní věci. Krom neskutečného množství informací a kontaktů, které jsme nasbírali za více než patnáct let to bude i nový způsob myšlení. Zjistíte, že jakkoliv velká myšlenka se dá zrealizovat, když si jí rozeberete na dílčí části a ty prostě jenom zařídíte. A pak vyfotíte. Přesně jako to děláme my :)

Komu je seminář určen:

Všem, kdo chtějí dělat precizně promyšlená aranžovaná focení. Současně ale nejsou líní o focení přemýšlet a už zjistili, že velké fotky nevznikají jen tak. Je jedno jestli fotíte rodiny, módu nebo akty. Trochu se na začátku zamyslet pomůže každému fotografovi, protože plánování a produkce jsou přesně ta místa, která oddělují špičkové fotografy od šedi a průměru.

Praktické informace:

Seminář Plánování a produkce se koná v termínu 6.-7. dubna 2019 v Praze. Cena nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu.

Galerie:

dv-les-3
marianne-1
03dva
dv-les-2
xrytir-final
xphilippine-2-final
xhonza-final
xsaman-final

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

Hodnocení

Seminář má očekávání nesplnil. Daleko je předčil! Ke vzdělávacím kurzům jsem přirozeně hodně skeptický. Zatím žádný lektor ve mně totiž nevzbudil důvěru v jeho schopnosti, a proto byl tento seminář můj úplně první. O tom, že to bude dobrá investice, mě přesvědčila DVD, ze kterých jsem si udělal o Standovi pozitivní obrázek. Naživo se mi má očekávání jen potvrdila. Dostalo se mi ale ještě mnohem víc. Pocit, že se můžu poradit s někým o mnoho úrovní lepším je k nezaplacení. Popravdě jsem v nic takového ani nedoufal. Je to pro mě největší překvapení celého semináře. Organizace a průběh semináře byl z mého pohledu bez chyby. Nikdy jsme nemuseli čekat a program odpovídal původně předloženému. S žádným problémem jsem se za celý týden nesetkal. Lektor byl super. Největší předností bylo to, že se choval přirozeně a neformálně. Tím, že jsme se dostali i na osobní věci, měl celý kurz hodně lidský nádech a díky tomu ze všech rychle opadla prvotní ostražitost. Výklad byl srozumitelný a nikdy jsem nedostal pocit, že se děje něco, čemu bych vůbec nerozuměl. Oceňuji i to, že Stanislav byl autoritou bez jakékoliv arogance, takže i člověk s mými fotografickými schopnostmi se mohl při komunikaci cítit rovnocenný a zeptat se na cokoliv bez obav. Díky semináři jsem získal představu o tom, co bych chtěl vlastně fotit a taky jsem si ujasnil to, že fotografování věnuju ve svým životě mnohem větší prostor na úkor jiných aktivit, ve kterých jsem se hledal. Byl to pro mě obrovský impuls k další tvorbě.
-- Martin Charvát

Seminář naplnil má očekávání. Možná jsem před začátkem měl trochu jinou představu v tom, že si odsud přivezu nějaké již hotové fotografie jako svůj vlastní produkt a pak když jsem zjistil, že to tak nebude, tak jsem možná byl trochu zklamán. Uvědomil jsem si ale, že je to vlastně i dobře. Záhy jsem pochopil, že smysl veškerého snažení lektota bylo především nám otevřít oči, ukázat nám co můžeme vidět a dosud jsme neviděli, nač se máme zaměřit, atd. A to se povedlo, alespoň u mne. Všímat si detailů na které jsem dříve ani nepomyslel, přemýšlet nad příběhem, který by ta fotka měla mít a celou řadu dalších věcí. Nejpřínosnější pro mne byl kontakt s člověkem, který má velké praktické zkušenosti a ví o čem mluví a byl ochoten se s námi o své zkušenosti podělit. To se dnes opravdu moc nevidí a toho si velmi vážím. S lektorem maximální spokojenost, perfektní přednes i práce s posluchači :-). Projev typu uspávač hadů se nekonal a to velmi oceňuji.
-- David Louženský

Kurz Light Garden Academy mi nielen pomohol chápať technickú časť umenia zvaného fotografia ale aj rozšíril obzory estetickej a umeleckej stránky. Informácie podávané profesionálne a ľudsky zároveň zabezpečujú že z kurzu si odnášam oveľa viac ako som zaplatila. Program kurzu je absolútne vyvážený takže aj napriek dĺžke je deň v Light Garden Academy zážitkom. V neposlednej rade kurz vytvára a dopĺňa zároveň p.Petera ktorého prístup je od prvého dňa plný záujmu ku svojim absolventom pristupuje individuálne, je značné že ho baví čo robí, vie čo robí a robí to skvele! Som veľmi vďačná že som mohla tento kurz absolvovať, spoznať pána Peteru a aj skvelých spoluúčastníkov kurzu a z mojej skúsenosti ručím za to že to čo si z kurzu odnesiete nekončí dňom ukončenia kurzu ale máte to na celý život či už hovorím o ľuďoch alebo vedomostiach ktoré si odnášam. Ďakujem!
-- Karolina Volkova

Seminar bol nad moje ocakavania, a bol to moj prvy fotograficky seminar, takze som vobec nevedela do coho idem. Standa ma super pristup, vie uputat pozornost, a nerozprava zbytocne omacky :-) Je velmi ludsky, fajn a zaroven profesionalny. thumbs up ! :) Kazdy den som mala pocit ze som sa nieco naucila. A kazdy vecer som isla spat s pocitom, ze ten den mal zmysel. Co sa tyka pracovania vo photoshope tak to bolo uplne paradne, tam mi naozaj nic nechybalo len to treba trenovat, a postupne si pridavat nove veci. Celkovo - zatial najlepsi kurz na akom som kedy bola, pretoze som vydrzala davat pozor cely den a stale to bolo zaujimave. Nemam tomu co vytknut, a urcite by som isla znova a odporucila aj znamym.  Uprimne sa mi tazko hladaju slova na moje pocity :) velka motivacia, stastie, pozitivna energia...super ludia, vyborne vedenie, jednoducho ten tyzden stal za to. Cize nie je to vela penazi za to, co si z tade clovek odnesie.
-- Andrea Suchal

5.990 Kč
(229 EUR)
včetně DPH
obsazeno

Seminář má očekávání nesplnil. Daleko je předčil!
-- Martin Charvát

Nejpřínosnější pro mne byl kontakt s člověkem, který má velké praktické zkušenosti a ví o čem mluví a byl ochoten se s námi o své zkušenosti podělit. To se dnes opravdu moc nevidí a toho si velmi vážím.
-- David Louženský

Informácie podávané profesionálne a ľudsky zároveň zabezpečujú že z kurzu si odnášam oveľa viac ako som zaplatila.
-- Karolina Volkova

Velka motivacia, stastie, pozitivna energia...super ludia, vyborne vedenie, jednoducho ten tyzden stal za to.
-- Andrea Suchal

Seminár a výklad sa mi páčili, ešte som nezažila kurz, ktorý by mi dal tak veľa ako práve tento.
-- Jana Kollárová

 

Academy / Semináře / Plánování a produkce