« zpět

Reklamní postprodukce: Intenzivní výcvik

Mistrovství v reklamní retuši

DATUM KONÁNÍ: 23.10.2017 až 28.10.2017
MÍSTO KONÁNÍ: Praha

Obsah Fotogalerie O přednášejícím

Čistě praktický seminář, věnovaný pouze retuším a fotografické postprodukci. Během šesti intenzivních dnů se naučíte vše, co potřebujete umět jako profesionální retušéři (či fotografové). Od rychlé a precizní retuše pleti, šatů a vlasů, přes techniky reklamní retuše až po komplexní realistické montáže. Budeme pracovat na různých typech fotek a scén, abyste po skončení kurzu dokázali rychle a bezbolestně upravit jakoukoliv fotku i v polospánku...a to na profesionální úrovni. Půjde nám o výstupy, které by mohly jít rovnou do některého z lesklých časopisů.Seminář je ryze praktický, takže si všechny předváděné techniky okamžitě vyzkoušíte a zavedete do vlastní praxe. Zvlášť cenná je okamžitá zpětná vazba, která vám umožní se v retuších posouvat daleko rychleji, než byste zvládli pouze vlastními silami. Vedlejším efektem tohoto semináře bývá, že jeho účastníci přestanou brát Photoshop jako nepřítele a místo toho ho vnímají jako cenný a výborně ovládnutý nástroj.

V ceně tohoto semináře jsou i oba naše komplety výukových videí věnované postprodukci: Profesionální Postprodukce: Retuše a Profesionální Postprodukce: Montáže na USB Flash.

Program semináře

Seminář se koná 23. - 28.10. 2017 v Praze
Počet volných míst: 0

Základní retuše (1. den)

První den budeme věnovat základům. Ukážeme si možné způsoby retuši pleti, šatů i vlasů, maskování a jednoduché barevné tónování, to vše jako praktický a solidní základ pro další úpravy. Naučíte se, jak retušovat rychle, ale precizně a tak, abyste se mohli kdykoliv vracet o jeden nebo několik kroků zpátky (to když si klient přeje něco změnit). Správné pracovní workflow vám ve finále ušetří stovky hodin, které můžete věnovat daleko zábavnějším věcem.

Pokročilejší retuše pleti, vlasů, prostředí (2. den)

Druhý den se pustíme do komplexnějších retuší a ukážeme si, na co můžete narazit když retušujete fotku například pro kadeřnickou soutěž nebo jak správně vyretušovat šaty tak, aby na nich zůstala struktura. Probereme si i možné způsoby, jak 'zachránit' strašlivě strašlivou pleť (nebo fotku). U šatů se budeme věnovat i pokročilejším technikám a ukážeme si, jak je rozpohybovat nebo rozevlát. Naším cílem bude zvládnout tuto (technickou) část retuše rychle a bez přemýšlení.

Kolorování, práce s barvami (3. den)

Po teoretické části, kde si do větší hloubky rozebereme teorii barev se pustíme do kolorování, které patří mezi nejdůležitější dovednosti retušéra. Práce s barvami totiž určuje celkovou atmosféru a vyznění fotky víc, než cokoliv jiného a je dobré, vědět co přesně děláme a proč. V této části se naučíte, jak si fotku rozřezat na jednotlivé části a s těmi nakládat samostatně. Tak se naučíme, jak zcela změnit tonalitu nebo pocit z fotky při zachování úplné kontroly nad výsledkem.

Montáže a skládání z více fotek (4. den)

Čtvrtý den už bychom měli mít Photoshop pod kontrolou, takže se pustíme do složitějších montáží. Ukážeme si jak scénu složit, sladit a také některé pokročilejší způsoby maskování. Vysvětlíme si principy, na kterých komplexní montáže stojí a jakých chyb byste se měli vyvarovat. Věnovat se budeme i jedné z nejtěžších věcí, totiž tvorbě správných stínů. Navečer už budeme umět vytvořit scénu, do které model organicky zapadá a vypadá jakoby tam byla vyfocen.

Pokročilý airbrush a přesvícení scény (5. den)

Navážeme na předchozí den a naučíme se, jak nejenom složit celou scénu dohromady, ale i zcela změnit světlo a její atmosféru. Dosáhneme toho pomocí pokročilejších technik airbrushe. Světlo může dopadat ze zcela jiného směru než kde původně bylo - pokud ovšem víte, jak na to. Na závěr si probereme i komplexnější barevné tónování celé fotky a různé zajímavé způsoby finálních úprav. Vše, co jste se do této chvíle naučili by mělo zapadnout na správná místa a vy budete připravení na poslední den, věnovaný vlastnímu projektu.

Praktické cvičení (6. den)

Poslední den opět přetavíte vše, co jste se dosud naučili do vlastní praxe a rukopisu. Retušovat budete několik fotografií na základě reálného zadání, ovšem už bez pomoci, zato s perfektní znalostí všech potřebných technik a postupů.

Domů pojedete s tím, že Photoshop se stal jedním z nástrojů, které velice dobře ovládáte a je váš spojenec, nikoliv nepřítel. Dokážete si vyretušovat jakkoliv složitou fotku a nebudete už muset u počítače trávit víc času, než je potřeba.

O semináři:

Každý účastník si kromě znalostí odnese na USB Flash i dva komplety výukových videí věnovaných retuším v ceně přes 5.000Kč. Seminář je učitečný zvlášť lidem, kteří se fotografií či retušemi živí nebo to plánují (a to nezávisle na tom, zda fotí reklamu, svatby nebo portréty): ve velmi krátkém čase svou retuš zlepšíte, zrychlíte a vynaložéné prostředky se vám velmi rychle vrátí.

Praktické informace:

Seminář se bude konat v termínu 23. - 28.10. 2017 v Praze. Cena nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu. Budete potřebovat vlastní počítač (jedno zda stolní nebo notebook) s nainstalovanou libovolnou verzí Adobe Photoshop a pro rychlejší práci ideálně i tablet. Počet míst na tomto workshopu je omezen. Cenu semináře je možné uhradit ve dvou splátkách.

Galerie:

iv-nike-magic
iv-LGSparta_1270x7004-sm
iv-kluk
iv-adler-11-newyork
iv-adler-1-letadlo
iv-adler-2-letadlo
iv-carte-noire
iv-philippine-2-final
iv-honza-final
iv-saman-final
iv-babicky-final
iv-dali-final
iv-sheshadri-final
iv-fei-final
iv-philippine-final
iv-jezero-final
iv-pm-2010-1
iv-livducci
iv-dv-beauty
iv-03
iv-02
iv-04
iv-little-girl-blue
iv-dolce-vita-painting-cover
iv-dolce-vita-painting-1
iv-dv-superdiva-03
iv-moonlight
iv-harpers-bazaar-1
iv-harpers-bazaar-2
iv-dv-les-01
iv-dv-les-03

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

11.900 Kč
(434 EUR)
včetně DPH
obsazeno
 

Academy / Semináře / Reklamní postprodukce: Intenzivní výcvik