« zpět

Reklamní postprodukce: Rychlé retuše

Rychlá a efektivní úprava fotek

DATUM KONÁNÍ: 15.09.2017 až 17.9.2017
MÍSTO KONÁNÍ: Praha

Obsah Fotogalerie O přednášejícím

Nový třídenní seminář určený všem, kdo potřebují mít fotky zpracované rychle, technicky správně a přitom ale neztratit nic z jejich kouzla. Je úplně jedno, jestli se zabýváte focením rodinných portrétů, svateb nebo reportáže, umět fotky vyretušovat rychle se hodí každému fotografovi. Na tomto semináři se zaměříme na úplnou esenci úpravy fotek a naučíme vás ty nejefektivnější techniky které známe. A to včetně teoretického základu, abyste věděli co a proč vlastně děláte.Seminář je ryze praktický a není určený pro úplné začátečníky, je třeba mít alespoň základní povědomí o prostředí Photoshopu (vrstvy, masky) a o základech převodu z RAWu. Cílem je, abyste se dokázali na fotku podívat, odhadnout co bude potřebovat za úpravy, jakou bude mít atmosféru…a pak toho během několika málo minut dosáhli.

V ceně tohoto semináře je komplet výukových videí věnovaných rychlé retuši: Profesionální Postprodukce: Rychlé úpravy na USB Flash.

Program semináře

Seminář se koná 15. - 17.9. 2017 v Praze

Část 1: Převod z RAWu

Seminář je rozdělený do tří částí. V první probereme kvalitní převod z RAWu. Zjistíte, že velká část postprodukce se dá udělat rychle, hromadně a to včetně pokročilejšího barevného tónování. Kvalitní převod z RAW je základ jakýchkoliv dalších úprav a někdy se dokonce obejdeme i bez Photoshopu, pokud ovšem víme co a proč děláme.


 

Část 2: Technická retuš

Druhá část semináře je věnovaná technické retuši. To jsou všechny techniky, které nám pomohou fotku ‘vyčistit’. Počínaje pletí, před šaty, vlasy až po sloupy trčící z hlav nebo nepohodlné příbuzné. Techniky probírané v této části jsou ty nejpreciznější a nejrychlejší, které známe. Zjistíte, že při jejich znalosti vám nemusí odstranění nepohodlného člověka z fotky trvat déle než tři minuty. I s rychlou kávou :)


 

Část 3: Finální úpravy

Poslední část pak budeme věnovat finálním úpravám. To je chvíle, kdy precizně převedená, technicky dokonalá a vyčištěná fotka získá kouzlo. Při finálních úpravách se odehrává většina magie a právě finální úpravy jsou to, co vás odliší od šedé masy ostatních fotografů. Naučíme vás jak rychle a s přehledem dosáhnout různých vzhledů fotky, jak pracovat v kontrastem a jak fotku finálně natónovat do dech-beroucích barev.

Domů pojedete s tím, že Photoshop se stal jedním z nástrojů, které velice dobře ovládáte a je váš spojenec, nikoliv nepřítel. Dokážete si vyretušovat jakkoliv složitou fotku a nebudete už muset u počítače trávit víc času, než je potřeba.

Praktické informace:

Seminář se bude konat v termínu 15. - 17.9. 2017 v Praze. Cena nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu. Budete potřebovat vlastní počítač (jedno zda stolní nebo notebook) s nainstalovanou libovolnou verzí Adobe Photoshop a pro rychlejší práci ideálně i tablet. Počet míst na tomto workshopu je omezen. Cenu semináře je možné uhradit ve dvou splátkách.

Galerie:

iv-nike-magic
iv-LGSparta_1270x7004-sm
iv-kluk
iv-adler-11-newyork
iv-adler-1-letadlo
iv-adler-2-letadlo
iv-carte-noire
iv-philippine-2-final
iv-honza-final
iv-saman-final
iv-babicky-final
iv-dali-final
iv-sheshadri-final
iv-fei-final
iv-philippine-final
iv-jezero-final
iv-pm-2010-1
iv-livducci
iv-dv-beauty
iv-03
iv-02
iv-04
iv-little-girl-blue
iv-dolce-vita-painting-cover
iv-dolce-vita-painting-1
iv-dv-superdiva-03
iv-moonlight
iv-harpers-bazaar-1
iv-harpers-bazaar-2
iv-dv-les-01
iv-dv-les-03

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

5.990 Kč
(225 EUR)
včetně DPH
obsazeno
 

Academy / Semináře / Reklamní postprodukce: Rychlé retuše