« zpět

Shooting Day: Balet

Focení na den, zážitek na celý život.

DATUM KONÁNÍ: 21.02.2020 až 21.2.2020
MÍSTO KONÁNÍ: Praha

Obsah Fotogalerie O přednášejícím

Na druhém únorovém Shooting Day pro vás máme lahůdku. Téma, které je pro nás srdeční záležitostí. Balet. Připravili jsme pro vás ochutnávku světa, do kterého se poštěstí nahlédnout jen málokterému fotografovi. Společně s baletkami ze sboru Národního Divadla se vydáme tvořit čisté umění.

V překrásných prostorách starých tanečních sálů a sokolských tělocvičen v Královských Vinohradech se ponoříme do ladného, něžného a éterického světa baletek. Čekají vás epické scény s těmi nejlepšími tanečnicemi ze sborů ND a Státní Opery, ke kterým se jinak nemáte šanci dostat.


Obsah semináře

Čekat můžete špičkové baletky, nádherné kostýmy hned z několika představení a malebnou lokaci. Scény pro vás připravíme, nasvítíme filmovými světly a vytvoříme atmosféru, která si bude přímo říkat o vyfocení. Na pak bude vytvořit jedinečné fotky, které vám budou kolegové fotografové závidět.

Počet míst: 15
Počet volných míst: 0


Jak bude Shooting Day probíhat?

O veškerou produkci se postaráme my. Připravíme několik epických scén (stage), které i nasvítíme a zajistíme efekty typu mlha, dým nebo pyrotechnika. Každý fotograf pak bude mít vymezený čas, kdy je scéna pouze jeho. Jaké fotky vzniknou je pak pouze na něm. Na každé scéně bude k ruce asistent, který bude po celou dobu k dispozici a bude pomáhat jak bude třeba. Zkušenější fotografové si samozřejmě mohou svícení nebo kompozici změnit podle vlastních představ. Celkem každý fotograf vystřídá za den pět různých scén a odnese si nespočet fotek, ke kterým by se jinak dostal jen velmi těžko.

Nebudu mít stejné fotky jako všichni ostatní?

Ne. Scény, které připravíme umožňují velké množství záběrů a je na každém fotografovi, jaký příběh v bude chtít zobrazit, jaké emoce bude chtít dostat z modelů a nakonec i jaké světlo a postprodukci zvolí. My pouze připravíme hřiště, ale co na něm budete hrát za hru je zcela na vás.

Kde se bude Shooting Day odehrávat?

Tento Shooting Day se koná v malebných prostorách TJ Sokol Královské Vinohrady. Fotit budeme ve starém zrcadlovém tanečním sále, v šatnách, na chodbách a v zákoutí tělocvičny. Jde o naprosto úchvatný historický prostor s patinou, kterou už lze jen velmi těžko nalézt.

Pro koho je seminář určen?

Pro všechny fotografy, kteří si chtějí zafotit neobvyklé téma v zajímavých kulisách a odvézt si fotky, jaké hned tak někdo nemá. Vůbec nezáleží na tom, jestli jste začátečník nebo zkušený fotograf, Shooting Days jsou určeny pro všechny. Začátečníkům poradíme, zkušenějším fotografům umožníme měnit scény podle vlastní kreativní vize.

Praktické informace:

Seminář se bude konat v termínu 21. února 2020 v TJ Sokol Královské Vinohrady. Cena nezahrnuje dopravu ani stravu. Budete potřebovat vlastní fotoaparát s objektivy, které běžně používáte. Počet míst na tomto workshopu je omezen a téma se nebude opakovat.

Galerie:

iv-nike-magic
iv-LGSparta_1270x7004-sm
iv-kluk
iv-adler-11-newyork
iv-adler-1-letadlo
iv-adler-2-letadlo
iv-carte-noire
iv-philippine-2-final
iv-honza-final
iv-saman-final
iv-babicky-final
iv-dali-final
iv-sheshadri-final
iv-fei-final
iv-philippine-final
iv-jezero-final
iv-pm-2010-1
iv-livducci
iv-dv-beauty
iv-03
iv-02
iv-04
iv-little-girl-blue
iv-dolce-vita-painting-cover
iv-dolce-vita-painting-1
iv-dv-superdiva-03
iv-moonlight
iv-harpers-bazaar-1
iv-harpers-bazaar-2
iv-dv-les-01
iv-dv-les-03

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

3.990 Kč
(156 EUR)
včetně DPH
obsazeno
 

Academy / Semináře / Shooting Day: Balet