« zpět

Profesionální Postprodukce v2

Série 6ti výukových DVD která vás naučí profesionálně retušovat

Obsah Fotogalerie O přednášejícím Související produkty Hodnocení uživatelů Recenze

Zajímá vás, jak ti nejlepší světoví retušéři upravují fotografie, které vidíte kolem sebe v časopisech a reklamách? Jaké postupy a techniky stojí za dokonalými fotografiemi modelek? A jak se i vy můžete stát mistry Photoshopu? Právě o tom je nejúspěšnější česká série výukových DVD o profesionální retuši.

Obsah DVD

Naučíme vás postupy retuší, které zůstávají pečlivě střeženým tajemstvím světových fotografů a nejlepších studií zabývajících se postprodukcí. Provedeme vás celým procesem úpravy fotografie od začátku do konce. Začneme kvalitním převodem z RAWu, pokračovat budeme přes retuše pleti, šatů i prostředí. Nebude chybět ani rozsáhlá kapitola o reklamní retuši, kde se dozvíte jak realitu vylepšit, vyhladit a nablýskat (ano, tak jako to dělají v časopisech). Anebo možná ne, když vám jde o přirozený vzhled. V rozsáhlé části o pokročilejších úpravách se naučíte pracovat s maskami a realisticky přesunout modely do zcela jiného prostředí. Celou sérii uzavírá kapitola o pokročilé práci s barvami a tonalitou, a to jak u barevné tak černobílé fotografie.

Po shlédnutí série budete přesně vědět, jak si celou úpravu fotek naplánovat, připravit a budete znát techniky, které se v současné módní a reklamní retuši používají. Dokážete stáhnout divákovu pozornost přesně tam, kde ji chcete a budete umět fotkou okamžitě zaujmout a vyprávět příběh. Zjistíte, že za těmi nejlepšími retušemi ve skutečnosti nestojí žádné kouzlo, pouze dokonalá znalost řemesla.

Naše nejúspěšnější edice vytvořená od základu znovu.

Vzali jsme vše, co bylo z původní edice dobré, vyhodili nepotřebné a přidali čtyři roky nových zkušeností. Nová edice Profesionální Postprodukce v2 je výsledkem odezvy od několika tisíc lidí, kteří si koupili původní DVD nebo prošli našimi semináři. Nabízí zcela ucelený pohled na úpravy fotografií tak, jak je dělají ti nejlepší profesionálové v módních časopisech a reklamních agenturách.

Všechny postupy jsou navíc zaměřené na maximální rychlost a efektivitu, takže ať už fotíte portréty, módu, akty, svatby nebo svou rodinu, zjistíte že čas, který trávíte u počítače se dramaticky zkrátil a vy se můžete věnovat tomu opravdu zábavnému, totiž focení.

Nechcete trávit čas u počítače?

Výborně, my také ne a mysleli jsme na to i při natáčení. DVD jsou vytvořena tak, že na sebe postupy logicky navazují. Můžete tedy shlédnout první jedno, dvě nebo tři DVD a postupy které se naučíte vždy pomohou vaše fotky vylepšit, ať skončíte kdekoliv. Samozřejmě na každém dalším DVD najdete něco nového.

Jak je to s technickou kvalitou?

Je bezkonkurenční! Nahráváme v profesionálním zvukovém studiu a ve Full HD (1920x1080px) rozlišení. Neunikne vám tedy už žádný detail postupu, na nová DVD je radost se dívat. Nemusíte mít strach, že by vás počítač videa nepřehrál - na DVD je uložena i verze v 720p (1280x720px) kterou přehrajete bez problému i na starším počítači nebo iPadu. Na DVD samozřejmě najdete i všechny zdrojové .PSD soubory, které budete pro případné učení potřebovat.

Prohlédněte si ukázky:

http://www.youtube.com/watch?v=kcCLNGMKD4Y
http://www.youtube.com/watch?v=AkfyyDEdDPc
http://www.youtube.com/watch?v=MNLUG3PgLR0

Jakou verzi Photoshopu potřebujete?

Předvádíme na anglické verzi Adobe Photoshop CS5, ale postupy jsou zcela totožné s jakoukoliv CS verzí. U všech anglických názvů jsou navíc uvedeny i jejich české ekvivalenty.

Přečtěte si recenze:

Stanislav Petera – stejně jako většina z nás – nepatří k lidem, kteří rádi vysedávají u počítače a dlouze upravují své snímky. U všech postupů, jež v kurzu představuje, se snaží o maximální rychlost a efekti- vitu, abyste neztráceli čas a mohli se věnovat tomu podstatnému, co vás opravdu baví – fotografování.
Recenze v časopise Digitální Foto, červen 2012

Co se mi na PP2 líbilo hodně, je fakt, že si zde každý může najít to své, ať už je začátečník, nebo pokročilý uživatel Adobe Photoshop a po projetí kurzu si vše v klidu projít v ukázkových souborech, které jsou přiloženy na DVD.
Recenze na serveru Designportal.cz

"Celkově se jedná o velmi zdařilou a profesionální reedici, která se může stát celkovým průvodcem Photoshopem pro práci s módní a reklamní fotografií. Poučení z předchozího vydání je více než znatelné a myslí se i na osoby, které tato první DVD již zhlédly - i pro ně se totiž najde mnoho novinek, které jim jejich Photoshopovou práci usnadní."
Recenze na serveru Fotografové.info

Souhrnně řečeno jsem byl při testování druhé edice výukových DVD Profesionální Postprodukce v2 příjemně překvapen a velmi spokojen. Po první verzi, která mě osobně příliš nenadchla, je druhá verze příjemným překvapením. Obraz je kvalitní, popisky i butonky jsou čitelné, hlasový projev je asi o tisíc procent lepší a vše je srozumitelné i pro začátečníka.
Recenze na serveru Fotorádce.cz

Za příjemnou cenu získáte perfektní učební pomůcku, jak dostat z Vašich fotografií maximum, a to v co nejkratším možném čase.
Recenze v 8. vydání časopisu Are We Bastards?!

Obsah jednotlivých DVD:

DVD #1: Převod z RAWu

Jakékoliv profesionální úpravy fotografií musí začít od začátku, tedy RAWu. Ať se chcete pouštět do jakkoliv rozsáhlých úprav (dokonce i těch nejjednodušších), vždy je třeba mít co nejkvalitnější zdroj - ten totiž určuje, jak kvalitní bude vaše výsledné dílo. Na tomto DVD se tedy dozvíte všechno co potřebujete vědět o kvalitním a profesionálním převodu z RAWu do formátu, se kterým budete moci dále pracovat. A protože kvalitních programů na práci s RAWy je několik, toto DVD je rozdělené do několika částí - budeme se věnovat Capture One, Lightroomu a dozvíte se i proč nepoužívat Adobe Camera Raw.

Obsah DVD:
- Úvod: stručný úvod do problematiky RAW formátu
- Formáty: do jakého formátu budeme chtít exportovat a proč
- Základní úpravy: vyvážení bílé, úpravy expozice, kontrastu a barev
- Redukce šumu: jak se efektivně zbavit šumu a zachovat co nejlepší kvalitu obrazu
- Doostřování v RAWu: doostřovat či nedoostřovat pokud ano tak jak
- Lokální úpravy: retuše, které můžeme dobře udělat už při převodu je zbytečné dělat v Photoshopu
- Hromadné úpravy: způsoby jak rychle a bezbolestně převést desítky až stovky fotek (ocení zvlášt svatební a reportážní fotografové)


DVD #2: Nástroje Photoshopu

Bez dobré znalosti základních nástrojů to nepůjde. Cílem tohoto DVD je prohloubit si (nebo získat) znalost základních nástrojů Photoshopu, které fotograf/retušér potřebuje. Zaměříme se na všechno, co reálně potřebujeme k retušování fotek, tedy vrstvy, masky, retušovací nástroje a vrstvy úprav. Naučíme se rychle a jednoduše vyretušovat nepříliš komplikovanou fotku (třeba ze svatby nebo z dovolené) a to rovnou postupy, které pak budeme dál rozvíjet na dalších, pokročilejších DVD. Po shlédnutí tohoto DVD byste si už měli být jisti, že skutečně zvládáte Photoshop jako svůj základní pracovní nástroj a že vás v ničem neomezuje.

Obsah DVD:
- Úvod
- Přehled nástrojů, které fotograf využívá
- Práce s vrstvami a módy překrytí vrstev
- Práce s maskami
- Práce s vrstvami úprav
- Barevné kanály a jejich praktické použití
- Základní retušovací nástroje
- Kvalitní doostřování, ořezávání a zmenšování fotky pro web a pro tisk
- Nejpoužívanější klávesové zkratky (urychlí vaši práci minimálně o 300%)


DVD #3: Retuše pleti

Jak rychle a dobře vyretušovat jakoukoliv fotku - přesně to bude tématem tohoto DVD. Po teoretickém úvodu (kde se dozvíte co všechno je třeba retušovat a proč to vlastně děláme) se vrhneme do praxe. Naučíte se ty nejefektivnější techniky jak vyretušovat pleť, vlasy, šaty, oči, jak změnit proporce nebo dokonce upravit samotné prostředí. Jak odstranit nechtěné lidi či objekty z fotografie a současně zachovat ‘neviditelnost’ vašich retuší - pokud nebudete sami chtít, nikdo nepozná že fotka je retušovaná. Naším cílem bude rychlost a efektivita - zjistíte, že dobře vyretušovat fotku nemusí trvat hodiny, ale můžete to zvládnout i za pár minut - jen musíte znát ty správné techniky.

Obsah DVD:
- Úvod
- Profesionální retuše pleti u portrétu i celé postavy
- Retuše očí, vlasů, zubů, šatů
- Změny proporcí
- Odstraňování objektů ze scény
- Jak zachovat naše retuše neviditelné
 

DVD #4: Reklamní retuše

Retušovat už z předchozího DVD umíte, teď přišel čas se naučit, jak fotkám dodat vzhled, jaký mají nablýskané módní a reklamní fotky. Probereme si techniky, které se k tomuto ‘nablýskání’ používají. Naučíte se co znamená airbrush, jak se jím dá měnit vzhled pleti, její kontrast nebo kontrast celé scény. Probereme si i pokročilý airbrush, který nám umožní zcela ‘přesvítit’ scénu - vytvořit zcela nové či upravit stávající zdroje světla. Nebude chybět ani část o kolorování, důležitém nástroji, který nám dovolí upoutat pozornost na důležité elementy a potlačit nepodstatné. Vaše fotky dostanou zcela současný vzhled a ‘feeling’.

Obsah DVD:
- Úvod
- Základní použití techniky airbrush na pleť, šaty a vlasy
- Airbrush při úpravách scény
- Kompletní změny světla ve scéně a vytváření nových světelných zdrojů
- Selektivní kolorování


DVD #5: Pokročilé montáže

Na tomto DVD se naučíte všechno, co je třeba k vytváření realistických montáží. Základem je kvalitní a rychlé vyřezávání i komplexních objektů, jako jsou vlasy a stromy - budete překvapeni, jak rychle dokážete vytvořit téměř jakkoliv komplexní masku. Naučíte se sladit barvy, kontrast a světlo jednotlivých prvků, které budete do scény vkládat a další techniky použivané u skládání fotek z více zdrojů. To vše vám ve výsledku umožní tvořit jakkoliv komplexní a realistické montáže - jediným limitem bude vaše vlastní představivost.

Obsah DVD:
- Úvod
- Základní maskování jednoduchých objektů
- Maskování komplexních objektů (stromy, vlasy)
- Techniky sladění jednotlivých elementů dohromady
- Postupy které pomohou ‘sladit’ scénu dohromady
 

DVD #6: Finální úpravy

V celém procesu úprav jsme na předchozích DVD probrali téměř vše a jediné co zbývá je poslední krok, který je ovšem jeden z nejdůležitějších: finální barevné tónování a úpravy kontrastu. Právě tento poslední krok totiž určí, jaký bude finální vzhled a atmosféra celé fotky. Naučíme se vytvořit (a podpořit) jakoukoliv atmosféru od prozářené svatby na letní louce, přes nablýskanou módní fotku až po vzhled gangsterských videoklipů. To vše samozřejmě s patřičným teoretickým základem a za pomocí skutečně rychlých a efektivních technik.

Obsah DVD:
- Úvod
- Teorie barev
- Práce s kontrastem ve scéně za pomoci křivek, barevných kanálů
- Pokročilá práce s afmosférou
- Pokročilé barevné tónování
- Černobílá fotografie
- Různé možné vzhledy fotografie a techniky, jak jich dosáhnout
- Závěr série

Galerie:

pp-v2-dvd-1
pp-v2-dvd-2
pp-v2-dvd-3
pp-v2-dvd-4
pp-v2-dvd-5
pp-v2-dvd-6
adler-1-zdroj
adler-1
dv-australia-1-zdroj
dv-australia-1
dv-bv-zdroj
dv-bv
dv-filtry-zdroj
dv-filtry
dv-painting-zdroj
dv-painting
dv-pure-zdroj
dv-pure
dv-voda-zdroj

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

Související DVD

Bonusové DVD se zdroji #1

Bonusové DVD se zdroji, které budete ve své tvorbě jistě někdy potřebovat. Přidáváte nebo vylepšujete někdy zdroje světla ve svých fotografiích?

Bonusové DVD se zdroji #1 490 Kč
(19 EUR)
včetně DPH
DVD v prodeji
Do košíku >
Bonusové DVD se zdroji #2

Pokračování prvního úspěšného DVD se zdrojovými soubory. Na základě Vašich ohlasů jsme rozšířili jeho rozsah - tentokrát na něm naleznete další nezbytné zdroje pro Vaše koláže a montáže.

Bonusové DVD se zdroji #2 490 Kč
(19 EUR)
včetně DPH
DVD v prodeji
Do košíku >

Hodnocení

DVD jsem obdržela minulý týden a chodím teď z práce dřív, abych se podle nich mohla učit a vytvářet ty změny na zdrojových fotografiích. :o) Myslím si, že je to velmi povedená série, jsem nadšená. Moc děkuji, jen tak dál, vámi tvořené materiály na trhu chybí...
-- J. Voleská

DVD Profesionalni postprodukce dorazili, videl som ich na dvakrat a nemozem spavat... su uplne namakane, kvalita zvuku je vyborna, obraz perfektny... myslim, ze keby som k nim posadil mojho psa, tak sa musi naucit retusovat... vsetkym odporucam
-- Martin Krystýnek

DVD jsou naprosto uzasna :) perfektni zpracovani, jednoduche a srozumitelne vedeni, rychle dosazeni vysledku i vyborna technicka kvalita :)
-- -- Marie Korpancová

Tak jsem viděl celou novou serii a je perfektní po všech stránkách (kvalita, zvuk, obsah). Mám již tu první a serii o světle a pokaždé mi to přinese něco nového. Nebo se dozvim jak něco co používám dělat jednodušeji. Je dobře, že druhá serie vznikla. Určitě pokračujte dál.
-- Jiří Granilla

Investici do DVD Profesionální postprodukce v2 vynakládáte za osvědčené a fungující know-how zkušeného autora, který se nebojí podělit se o nejlepší praktiky při digitální postprodukci fotografií. Doporučí vám logické pracovní postupy, vysvětlí důležitost fotografování do formátu RAW, stejně jako úprav ve formátu TIFF, naučí vás odstranit nejčastější nedostatky od barevného šumu po aberaci a především vám ukáže, jak bravurně zvládnout retuš žen i mužů včetně jejich ošacení a okolí.
Recenze v časopisu FOTO 4/2012

Celkově se jedná o velmi zdařilou a profesionální reedici, která se může stát celkovým průvodcem Photoshopem pro práci s módní a reklamní fotografií. Poučení z předchozího vydání je více než znatelné a myslí se i na osoby, které tato první DVD již zhlédly - i pro ně se totiž najde mnoho novinek, které jim jejich photoshopovou práci usnadní.
Recenze na Fotografove.info

Tematicky se DVD točí kolem focení módy, portrétů a obálek časopisů. Pokud se zajímáte o tuto tématiku, mohu vám výuková DVD Profesionální postprodukce v2 vřele doporučit. Naučíte se z nich mnoho nového a možná se budete jako já divit, co všechno Stanislav Petera ze své "kuchyně" prozradí. Je to vynikající set výukových DVD, který jednoznačně stojí za zakoupení.|
Recenze na Fotoradce.cz

Co se mi na PP2 líbilo hodně, je fakt, že si zde každý může najít to své, ať už je začátečník, nebo pokročilý uživatel Adobe Photoshop a po projetí kurzu si vše v klidu projít v ukázkových souborech, které jsou přiloženy na DVD.
Recenze na Designportal.cz

 

2.490 Kč
(99 EUR)
včetně DPH
DVD v prodeji
Do košíku >

DVD jsem obdržela minulý týden a chodím teď z práce dřív abych se podle nich mohla učit! Velmi povedená série, jsem nadšená
-- J. Voleská

DVD Profesionalni postprodukce dorazili, videl som ich na dvakrat a nemozem spavat... su uplne namakane, kvalita zvuku je vyborna, obraz perfektny...
-- Martin Krystýnek

DVD jsou naprosto uzasna :) perfektni zpracovani, jednoduche a srozumitelne vedeni, rychle dosazeni vysledku i vyborna technicka kvalita :)
-- -- Marie Korpancová

 

Academy / Výuková DVD / Profesionální Postprodukce v2