« zpět

Profesionální Postprodukce v3

Nejúspěšnější série o retušování...vyladěná do dokonalosti.

Obsah O přednášejícím Hodnocení uživatelů Recenze


Zajímá vás, jak ti nejlepší světoví retušéři upravují fotografie, které vidíte kolem sebe v časopisech a reklamách? Jaké postupy a techniky stojí za dokonalými fotografiemi modelek? A jak se i vy můžete stát mistry Photoshopu? Právě o tom je nová verze nejúspěšnější české série výukových DVD o profesionální retuši.

Série Profesionální Postprodukce v3

Provedeme vás celým procesem úpravy fotografie od začátku do konce. Začneme kvalitním převodem z RAWu, pokračovat budeme přes retuše pleti, šatů i prostředí. Nebude chybět ani rozsáhlá kapitola o reklamní retuši, kde se dozvíte, jak realitu vylepšit, vyhladit a nablýskat (ano, tak jako to dělají v časopisech). Anebo ji zachovat, když vám jde o přirozený vzhled. V rozsáhlé části o pokročilejších úpravách se naučíte pracovat s maskami a realisticky přesunout modely do zcela jiného prostředí. Celou sérii uzavírá kapitola o pokročilé práci s barvami a tonalitou, a to jak u barevné, tak černobílé fotografie.

Po zhlédnutí série budete přesně vědět, jak si celou úpravu fotek naplánovat, připravit a budete znát techniky, které se v současné módní a reklamní retuši používají. Dokážete stáhnout divákovu pozornost přesně tam, kde ji chcete a budete umět fotkou okamžitě zaujmout a vyprávět příběh. Zjistíte, že za těmi nejlepšími retušemi ve skutečnosti nestojí žádné kouzlo, pouze dokonalá znalost řemesla.

Co je nového?

Máte některou z předchozích sérií a váháte, zda investovat do nové? Neváhejte! Po shlédnutí PPv3 budete retušovat rychleji, precizněji a elegantněji. Nová série obsahuje oproti předchozím velké množství triků, které vaše retuše usnadní a zrychlí až o polovinu. Nechybí ani nové pokročilé techniky práce s barvami a tonalitou, které dají vašim jedinečným fotografiím jedinečný vzhled, který si zaslouží a díky kterému vyniknou.

Ukázky z DVD

Zajímá vás, jak DVD vypadají? Připravili jsme pro vás dvě delší ukázky:
Profesionální Postprodukce v3 - Ukázka z DVD #3 (Retuše)
Profesionální Postprodukce v3 - Ukázka z DVD #4 (Reklamní retuše)

Obsah jednotlivých DVD:

DVD #1: Převod z RAWu

Jakékoliv profesionální úpravy fotografií musí začít od začátku, tedy RAWu. Ať se chcete pouštět do jakkoliv rozsáhlých úprav (dokonce i těch nejjednodušších), vždy je třeba mít co nejkvalitnější zdroj - ten totiž určuje, jak kvalitní bude vaše výsledné dílo. Na tomto DVD se tedy dozvíte všechno co potřebujete vědět o kvalitním a profesionálním převodu z RAWu do formátu, se kterým budete moci dále pracovat. Pracovat budeme v jediném skutečně profesionálním programu pro převod z RAW -  Capture One a dozvíte se i proč nepoužívat Adobe Camera Raw nebo Adobe Lightroom.

Obsah DVD:
- Úvod: stručný úvod do problematiky RAW formátu
- Formáty: do jakého formátu budeme chtít exportovat a proč
- Základní úpravy: vyvážení bílé, úpravy expozice, kontrastu a barev
- Redukce šumu: jak se efektivně zbavit šumu a zachovat co nejlepší kvalitu obrazu
- Doostřování v RAWu: doostřovat či nedoostřovat pokud ano tak jak
- Lokální úpravy: retuše, které můžeme dobře udělat už při převodu je zbytečné dělat v Photoshopu
- Hromadné úpravy: způsoby jak rychle a bezbolestně převést desítky až stovky fotek (ocení zvlášť svatební a reportážní fotografové)

Délka záznamu: 1:29 h


DVD #2: Nástroje Photoshopu

Bez dobré znalosti základních nástrojů to nepůjde. Cílem tohoto DVD je prohloubit si (nebo získat) znalost základních nástrojů Photoshopu, které fotograf/retušér potřebuje. Zaměříme se na všechno, co reálně potřebujeme k retušování fotek, tedy vrstvy, masky, retušovací nástroje a vrstvy úprav. Naučíme se rychle a jednoduše vyretušovat nepříliš komplikovanou fotku a to rovnou postupy, které pak budeme dál rozvíjet na dalších, pokročilejších DVD. Po zhlédnutí tohoto DVD byste si už měli být jisti, že skutečně zvládáte Photoshop jako svůj základní pracovní nástroj a že vás v ničem neomezuje.

Obsah DVD:
- Úvod
- Přehled nástrojů, které fotograf využívá
- Práce s vrstvami a módy překrytí vrstev
- Práce s maskami
- Práce s vrstvami úprav
- Barevné kanály a jejich praktické použití
- Základní retušovací nástroje
- Kvalitní doostřování, ořezávání a zmenšování fotky pro web a pro tisk
- Nejpoužívanější klávesové zkratky (urychlí vaši práci minimálně o 300 %)

Délka záznamu: 1:16 h


DVD #3: Retuše

Jak rychle a dobře vyretušovat jakoukoliv fotku - přesně to bude tématem tohoto DVD. Po teoretickém úvodu (kde se dozvíte co všechno je třeba retušovat a proč to vlastně děláme) se vrhneme do praxe. Naučíte se ty nejefektivnější techniky jak vyretušovat pleť, vlasy, šaty, oči, jak změnit proporce nebo dokonce upravit samotné prostředí. Jak odstranit nechtěné lidi či objekty z fotografie a současně zachovat ‘neviditelnost’ vašich retuší - pokud nebudete sami chtít, nikdo nepozná že fotka je retušovaná. Naším cílem bude rychlost a efektivita - zjistíte, že dobře vyretušovat fotku nemusí trvat hodiny, ale můžete to zvládnout i za pár minut - jen musíte znát ty správné techniky.

Obsah DVD:
- Úvod
- Profesionální retuše pleti u portrétu i celé postavy
- Retuše očí, vlasů, zubů, šatů
- Změny proporcí
- Odstraňování objektů ze scény
- Jak zachovat naše retuše neviditelné

Délka záznamu: 1:09 h
 

DVD #4: Reklamní retuše

Retušovat už z předchozího DVD umíte, teď přišel čas se naučit, jak fotkám dodat vzhled, jaký mají nablýskané módní a reklamní fotky. Probereme si techniky, které se k tomuto ‘nablýskání’ používají. Naučíte se co znamená airbrush, jak se jím dá měnit vzhled pleti, její kontrast nebo kontrast celé scény. Probereme si i pokročilý airbrush, který nám umožní zcela ‘přesvítit’ scénu - vytvořit zcela nové či upravit stávající zdroje světla. Nebude chybět ani část o kolorování, důležitém nástroji, který nám dovolí upoutat pozornost na důležité elementy a potlačit nepodstatné. Vaše fotky dostanou zcela současný vzhled a ‘feeling’.

Obsah DVD:
- Úvod
- Základní použití techniky airbrush na pleť, šaty a vlasy
- Airbrush při úpravách scény
- Kompletní změny světla ve scéně a vytváření nových světelných zdrojů
- Selektivní kolorování

Délka záznamu: 1:09 h


DVD #5: Montáže a maskování

Na tomto DVD se naučíte všechno, co je třeba k vytváření realistických montáží. Základem je kvalitní a rychlé vyřezávání i komplexních objektů, jako jsou vlasy a stromy - budete překvapeni, jak rychle dokážete vytvořit téměř jakkoliv komplexní masku. Naučíte se sladit barvy, kontrast a světlo jednotlivých prvků, které budete do scény vkládat a další techniky použivané u skládání fotek z více zdrojů. To vše vám ve výsledku umožní tvořit jakkoliv komplexní a realistické montáže - jediným limitem bude vaše vlastní představivost.

Obsah DVD:
- Úvod
- Základní maskování jednoduchých objektů
- Maskování komplexních objektů (stromy, vlasy)
- Techniky sladění jednotlivých elementů dohromady
- Postupy které pomohou ‘sladit’ scénu dohromady

Délka záznamu: 1:09 h
 

DVD #6: Finální úpravy

V celém procesu úprav jsme na předchozích DVD probrali téměř vše a jediné, co zbývá, je poslední krok, který je ovšem jeden z nejdůležitějších: finální barevné tónování a úpravy kontrastu. Právě tento poslední krok totiž určí, jaký bude finální vzhled a atmosféra celé fotky. Naučíme se vytvořit (a podpořit) jakoukoliv atmosféru od prozářené svatby na letní louce, přes nablýskanou módní fotku až po vzhled gangsterských videoklipů. To vše samozřejmě s patřičným teoretickým základem a za pomoci skutečně rychlých a efektivních technik.

Obsah DVD:
- Úvod
- Teorie barev
- Práce s kontrastem ve scéně za pomoci křivek, barevných kanálů
- Pokročilá práce s atmosférou
- Pokročilé barevné tónování
- Černobílá fotografie
- Různé možné vzhledy fotografie a techniky, jak jich dosáhnout
- Závěr série

Délka záznamu: 0:52 h

Nechcete trávit čas u počítače?

Výborně, my také ne a mysleli jsme na to i při natáčení. DVD jsou vytvořena tak, že na sebe postupy logicky navazují. Můžete tedy shlédnout první jedno, dvě nebo tři DVD a postupy, které se naučíte, vždy pomohou vaše fotky vylepšit, ať skončíte kdekoliv. Samozřejmě na každém dalším DVD najdete něco nového.

Jakou verzi Photoshopu potřebujete?

Předvádíme na anglické verzi Adobe Photoshop CC, ale většina postupů je zcela totožných s jakoukoliv CS verzí. U všech anglických názvů jsou navíc uvedeny i jejich české ekvivalenty.

Formát videa

Všechna videa jsou ve FullHD rozlišení ve formátu .mp4. Přehrát je můžete na jakémkoliv počítači (Windows i Mac), většině tabletů i novějších DVD přehravačů. V průběhu objednávky lze zvolit mezi DVD a USB Flash diskem (pro počítače, které nemají DVD mechaniku).

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: www.stanislavpetera.com

Hodnocení

DVD jsem obdržela minulý týden a chodím teď z práce dřív, abych se podle nich mohla učit a vytvářet ty změny na zdrojových fotografiích. :o) Myslím si, že je to velmi povedená série, jsem nadšená. Moc děkuji, jen tak dál, vámi tvořené materiály na trhu chybí...
-- J. Voleská

DVD Profesionalni postprodukce dorazili, videl som ich na dvakrat a nemozem spavat... su uplne namakane, kvalita zvuku je vyborna, obraz perfektny... myslim, ze keby som k nim posadil mojho psa, tak sa musi naucit retusovat... vsetkym odporucam
-- Martin Krystýnek

DVD jsou naprosto uzasna :) perfektni zpracovani, jednoduche a srozumitelne vedeni, rychle dosazeni vysledku i vyborna technicka kvalita :)
-- -- Marie Korpancová

Tak jsem viděl celou novou serii a je perfektní po všech stránkách (kvalita, zvuk, obsah). Mám již tu první a serii o světle a pokaždé mi to přinese něco nového. Nebo se dozvim jak něco co používám dělat jednodušeji. Je dobře, že druhá serie vznikla. Určitě pokračujte dál.
-- Jiří Granilla

 

DVD edici Profesionální Postprodukce v3 mohu vřele doporučit všem fotografům, kteří se věnují nebo chtějí věnovat portrétní a reklamní fotografii a mají chuť své fotky výrazně upravovat. Jedná se o kvalitní produkt, u kterého platí, že za zaplacenou částku dostanete mnohem víc informací, než byste mohli čekat.
Recenze na Fotoradce.cz

Ze své zkušenosti mohu říct, že zejména postupy zmíněné pro retuše a maskování jsou věci, které mi ušetřily spoustu času. Těch sedm hodin rozhodně stálo za to.
Recenze na Designportal.cz

Výuková sada je zaměřena především na portrétní, módní a reklamní fotografii, a proto pokud vás tato oblast zajímá a rádi byste se v ní zdokonalili, rozhodně mohu výuková DVD od Light Garden academy doporučit. Nejenže se naučíte perfektně ovládat pokročilé nástroje Photoshopu, ale nahlédnete i pod pokličku toho, jak se dělají profesionální retuše a fotomontáže.
Recenze na Fotografove.info

Profesionální postprodukce v3 je již třetí řadou DVD zabývající se postprodukcí, oproti předchozím popisuje více triků, které zrychlí a usnadní práci, a přibyly pokročilé techniky pro práci s barvami a tonalitou. Došlo nejen k posunu v kvalitě obrazu i zvuku, ale i ke zlepšení lektorských schopností autora.
Recenze v časopisu Digitální Foto / Leden 2015

2.490 Kč
(92 EUR)
včetně DPH
DVD v prodeji
Do košíku >

DVD jsem obdržela minulý týden a chodím teď z práce dřív abych se podle nich mohla učit! Velmi povedená série, jsem nadšená
-- J. Voleská

DVD Profesionalni postprodukce dorazili, videl som ich na dvakrat a nemozem spavat... su uplne namakane, kvalita zvuku je vyborna, obraz perfektny...
-- Martin Krystýnek

DVD jsou naprosto uzasna :) perfektni zpracovani, jednoduche a srozumitelne vedeni, rychle dosazeni vysledku i vyborna technicka kvalita :)
-- -- Marie Korpancová

 

Academy / Výuková DVD / Profesionální Postprodukce v3