« zpět

Profesionální Postprodukce: Zdroje #3

Splněný sen retušéra potřetí

Obsah O přednášejícím Hodnocení uživatelů Recenze

Zdroje jsou tu znovu. Opět ve velkém. A tentokrát vám ušetříme víc času, než kdy předtím. Největší žrout času u jakékoliv montáže je maskování. Takže jsme ho udělali za vás. Nové Zdroje #3 obsahují stovky precizně vymaskovaných fotek, připravených rovnou na vložení do montáže. Zaměřili jsme tentokrát hlavně na elementy, ze kterých se skládá krajina a prostředí. Pojďme se na ně podívat.

Krajina

Vymaskované rostliny jsme na zdrojích už měli. Tentokrát jsme ale trochu změnili měřítko. Máme pro vás vymaskované celé části krajiny. Travnaté kopečky, kopce, stromy i celé lesy. Kameny, útesy i celé hory. Studánky a potoky. Prostě jsme se zamysleli, co všechno by nám usnadnilo práci při skládání krajiny a nafotili to. A hlavně vymaskovali.

 

Město

Městu často dodávají kouzlo detaily. Pouliční lampy, zarezlé branky, kamenné zídky. Takže jsme strávili několik romantických dní chozením po městech s pětimetrovou bílou plachtou a všechny detaily jsme pro vás nafotili. Vyřezali. A vy je teď mužete snadno použít. V městské sekci najdete i ozdobná kování, náhrobní kameny, dlažbu z různých úhlů nebo štíty historických domů. Z takových zdrojů se pak město skládá skoro samo.

 

Zvířata

Další lahůdka. Chyběl vám někdy do montáže vlk? Liška? Sova? Nám ano. A shánět je po fotobankách je pomalé, půjčit si je zas drahé. Takže jsme si dali dohromady vlastní zoo a několik dní fotili zvířata. Všechna možná, ve všech důležitých polohách. A tam kde to šlo, jsme je i vyřezali.  Máme pro vás lišky, vlky, koně, orly i sovy. V padesáti megapixelech, připravené zabydlet vaší krajinu.

Technická kvalita

USB Flash obsahuje přes pět stovek souborů ve formátu JPEG a PNG. Drtivá většina zdrojů je nafocena v 50mpx rozlišení na Canon 5DS R a profesionálně převedena z RAWu. Některé zdroje pak mají dokonce 100 a více MPX. Můžete je tedy použít do jakkoliv ambiciózního projektu.

Podmínky předprodeje

Zdroje #3 jsou aktuálně v předprodeji za zvýhodněnou předprodejovou cenu 1.690 Kč. Série bude k dispozici 31. srpna, kdy jí začneme rozesílat a kdy začne platit plná cena 2.490Kč.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: www.stanislavpetera.com

Hodnocení

DVD jsem obdržela minulý týden a chodím teď z práce dřív, abych se podle nich mohla učit a vytvářet ty změny na zdrojových fotografiích. :o) Myslím si, že je to velmi povedená série, jsem nadšená. Moc děkuji, jen tak dál, vámi tvořené materiály na trhu chybí...
-- J. Voleská

DVD Profesionalni postprodukce dorazili, videl som ich na dvakrat a nemozem spavat... su uplne namakane, kvalita zvuku je vyborna, obraz perfektny... myslim, ze keby som k nim posadil mojho psa, tak sa musi naucit retusovat... vsetkym odporucam
-- Martin Krystýnek

DVD jsou naprosto uzasna :) perfektni zpracovani, jednoduche a srozumitelne vedeni, rychle dosazeni vysledku i vyborna technicka kvalita :)
-- -- Marie Korpancová

Tak jsem viděl celou novou serii a je perfektní po všech stránkách (kvalita, zvuk, obsah). Mám již tu první a serii o světle a pokaždé mi to přinese něco nového. Nebo se dozvim jak něco co používám dělat jednodušeji. Je dobře, že druhá serie vznikla. Určitě pokračujte dál.
-- Jiří Granilla

 

DVD edici Profesionální Postprodukce v3 mohu vřele doporučit všem fotografům, kteří se věnují nebo chtějí věnovat portrétní a reklamní fotografii a mají chuť své fotky výrazně upravovat. Jedná se o kvalitní produkt, u kterého platí, že za zaplacenou částku dostanete mnohem víc informací, než byste mohli čekat.
Recenze na Fotoradce.cz

Ze své zkušenosti mohu říct, že zejména postupy zmíněné pro retuše a maskování jsou věci, které mi ušetřily spoustu času. Těch sedm hodin rozhodně stálo za to.
Recenze na Designportal.cz

Výuková sada je zaměřena především na portrétní, módní a reklamní fotografii, a proto pokud vás tato oblast zajímá a rádi byste se v ní zdokonalili, rozhodně mohu výuková DVD od Light Garden academy doporučit. Nejenže se naučíte perfektně ovládat pokročilé nástroje Photoshopu, ale nahlédnete i pod pokličku toho, jak se dělají profesionální retuše a fotomontáže.
Recenze na Fotografove.info

Profesionální postprodukce v3 je již třetí řadou DVD zabývající se postprodukcí, oproti předchozím popisuje více triků, které zrychlí a usnadní práci, a přibyly pokročilé techniky pro práci s barvami a tonalitou. Došlo nejen k posunu v kvalitě obrazu i zvuku, ale i ke zlepšení lektorských schopností autora.
Recenze v časopisu Digitální Foto / Leden 2015

1.690 Kč
(65 EUR)
včetně DPH
Dočasně vyprodáno

DVD jsem obdržela minulý týden a chodím teď z práce dřív abych se podle nich mohla učit! Velmi povedená série, jsem nadšená
-- J. Voleská

DVD Profesionalni postprodukce dorazili, videl som ich na dvakrat a nemozem spavat... su uplne namakane, kvalita zvuku je vyborna, obraz perfektny...
-- Martin Krystýnek

DVD jsou naprosto uzasna :) perfektni zpracovani, jednoduche a srozumitelne vedeni, rychle dosazeni vysledku i vyborna technicka kvalita :)
-- -- Marie Korpancová

 

Academy / Výuková videa / Profesionální Postprodukce: Zdroje #3