« zpět

Kalendář Národní Protidrogová Centrála 2016

25 let Národní Protidrogové Centrály

Obsah

Štiplavý mráz bodá do tváří jako tisíc jehliček, chlad si našel cestu i pod neprůstřelnou vestu. Napětí ve vzduchu by se dalo přímo krájet - týdny pečlivých příprav a plánování teď mají vyvrcholit v několika neobyčejně intenzivních okamžicích a za chvíli bude po všem. Za zatáčkou se vynořilo auto na minutu přesně. Zdroj se tedy nemýlil. Vysílačka zapraskala a z ní hlas velitele řekl pouhá dvě slova: "Zahajte akci!”

Light Garden Academy společně s Národní Protidrogovou Centrálou s hrdostí představují kalendář k výročí 25 let NPC. Po téměř měsíční přípravě, náročném focení a desítkách hodin postprodukce vzniklo dílo, které je uznáním nasazení a náročné práce i výsledků členů sboru Národní Protidrogové Centrály. 

Kalendář policie vypadá jako akční film - článek na Lidovky.cz
Kalendář NPC 2016 - tisková zpráva


Vznik kalendáře

Kalendář na rok 2016 je společným dílem fotografa Stanislava Petery a retušéra Jiřího Kubíka. Jeho realizaci předcházela dlouhá fáze průzkumu a plánování, kdy autoři pečlivě studovali a konzultovali reálné zákroky, aby zachovali maximální míru uvěřitelnosti. Samotné focení pak proběhlo v rámci jednoho dne a krom členů NPC se ho zúčastnila i Česká vicemiss roku 2011 Tereza Zunová. Za pomoc a technickou podporu děkujeme společnosti FOMEI.

Kalendář vznikl bez nároku na honorář a celý výtěžek bude po ukončení prodeje věnován Nadaci Policistů a Hasičů.

Formát kalendáře

Chtěli jsme, aby se kalendář líbil především nám. Aby byl jedinečný, vydrželi jsme se na něj rok koukat a aby byl krásný i jako dárek. A myslíme si, že se nám to povedlo. Kalendář je ve formátu 60x42 cm. Sedm fotografií (po dvou měsících + úvod) je vytištěno na luxusním křídovém papíře a černá obálka je matným UV laminem a parciálním lakem. Kalendáře rozesíláme v pevné kartonové krabici, kde nedojdou úhony ani při setkání s Českou Poštou.


 

Nepropásněte představení kalendáře!

Jestli vás zajímá, jak kalendář vznikal, přijďte v pátek 2. října na výstavu Fomei Top v Hradci Králové. Tam budeme od 11h celý projekt představovat a ve dvou přednáškových blocích ukážeme jak vznik a svícení fotografií, tak fázi postprodukce.
 

Autoři

Stanislav Petera

Fotograf, pověstný tím, že se ve své tvorbě příliš nenechává svazovat realitou. Úspěšně se mu podařilo prorazit ve světě módní a reklamní fotografie, poslední dobou ale stále více času věnuje vlastním rozsáhlým projektům (toto je jeden z nich) a učení v Light Garden Academy. Stanislav celý projekt realizoval. Podílel se na plánování, dal dohromady produkci, nafotil fotografie a má na svědomí úpravu poloviny fotek.


Jiří Kubík

Mladý a velice talentovaný retušér a ilustrátor. Během posledního roku se Stanislavem spolupracuje na rozsáhlejších projektech a je důležitou součástí týmu. K celému projektu vytvořil plán ve formě storyboardů, podílel se na focení a má na svědomí druhou polovinu postprodukce.

490 Kč
(18 EUR)
včetně DPH
Nedostupné
Galerie:
25let-npc-00
25let-npc-01
25let-npc-02
25let-npc-03
25let-npc-04
25let-npc-05
25let-npc-06
 

Academy / Kalendáře / Kalendář Národní Protidrogová Centrála 2016