« zpět

Kalendář Stínadla 2016

Ježek se znovu objevil a v uličkách Stínadel to začíná vřít!

Obsah

Ježek se znovu objevil a v uličkách Stínadel to začíná vřít! Chlapci se po nocích vydávají za tajemstvím velkého Vonta, Jan Tleskač píše svůj deník a posvátné ginkgo čeká na své objevení ve skryté zahradě.

Přijměte naše pozvání do tajemného příběhu inspirovaného dílem Jaroslava Foglara. Fotograf Stanislav Petera a retušér Jiří Kubík znovu zpracovali příběh, na kterém vyrůstalo několik generací mladých chlapců (i slečen). V sérii šesti fotografií vás vezmou do zákoutí Stínadel, kde se rozehrává příběh plný tajemství, napětí i kamarádství.

Kalendář Stínadla 2016 - článek na iKlubovna.cz

Vznik kalendáře

O tom, kde se Stínadla nacházela se doteď vedou mezi zasvěcenými spory. A protože některá místa, popisovaná v knihách Jaroslava Foglara buď vůbec neexistují, nebo vypadají jinak než jsme si je představovali my, vytvořili jsme si Stínadla vlastní. Poskládaná z malebných uliček staré Prahy, starých stromů i kluzkých střech. Kalendář je výsledkem téměř dvou měsíců práce a stovek hodin strávených postprodukcí. Chlapce ze Stínadel si zahráli vedle dalších i členové 97. oddílu Vlčáci ze střediska Junáka Hiawatha Praha.

 V číslech: 28 hodin plánování, 37 hodin produkce, shánění kostýmů, lokací a propriet. 43 hodin focení a nakonec 267 hodin postprodukce.
 

Formát kalendáře

Chtěli jsme, aby se kalendář líbil především nám. Aby byl jedinečný, vydrželi jsme se na něj rok koukat a aby byl krásný i jako dárek. A myslíme si, že se nám to povedlo. Kalendář je ve formátu 60x42 cm. Šest fotografií (po dvou měsících) je vytištěno na luxusním křídovém papíře a černá obálka je zdobená stříbrnou ražbou. Fotografie jsou od kalendária oddělěny perforací, když tedy měsíc skončí, můžete je z kalendáře vyjmout a dát si je třeba na stěnu. Kalendáře rozesíláme v pevné kartonové krabici, kde nedojdou úhony ani při setkání s Českou Poštou.


 

Nahlédněte do zákulisí vzniku!

Jestli vás zajímá, jak kalendář vznikal, přijďte v listopadu na Škoda Fest. Tam budeme celý projekt představovat a ve dvou přednáškových blocích ukážeme jak vznik a svícení fotografií, tak fázi postprodukce.
 

Autoři

Stanislav Petera

Fotograf, pověstný tím, že se ve své tvorbě příliš nenechává svazovat realitou. Úspěšně se mu podařilo prorazit ve světě módní a reklamní fotografie, poslední dobou ale stále více času věnuje vlastním rozsáhlým projektům (toto je jeden z nich) a učení v Light Garden Academy. Stanislav celý projekt realizoval. Podílel se na plánování, dal dohromady produkci, nafotil fotografie a má na svědomí úpravu poloviny fotek.


Jiří Kubík

Mladý a velice talentovaný retušér a ilustrátor. Během posledního roku se Stanislavem spolupracuje na rozsáhlejších projektech a je důležitou součástí týmu. K celému projektu vytvořil plán ve formě storyboardů, podílel se na focení a má na svědomí druhou polovinu postprodukce. Jeho jsou také ilustrace, které v kalendáři najdete.

490 Kč
(18 EUR)
včetně DPH
Nedostupné
Galerie:
stinadla-01
stinadla-02
stinadla-03
stinadla-04
stinadla-05
stinadla-06
 

Academy / Kalendáře / Kalendář Stínadla 2016