« zpět

Jsem Čech: Vstupenka na uzavřenou vernisáž

Monumentální fotografická pouť pohnutou historií Českého národa

Obsah O přednášejícím

Na počátku byla planoucí touha. Touha zjistit, co přesně znamená být Čech. Odkud jsme přišli, co nás formovalo a kam směřujeme. Kdo byli naši hrdinové, vládci i učenci. Co byly zlomové okamžiky, ve kterých náš národ stál na křižovatkách historie.

Potřeboval jsem pochopit, kdo jsem. Co přesně znamená být Čech.

Touhu jsem přetavil ve velký fotografický projekt. Možná největší, do kterého jsem se kdy pustil. Jsem Čech bude výpravná fotografická publikace, která vám představí historii našeho národa v poutavé a zároveň poučné formě.Projekt Jsem Čech vás vezme na neuvěřitelně zajímavou cestu historií českého národa od úplných počátků, přes temný středověk až po komplexní souběh událostí, který vedl k sametové revoluci.

Na projektu spolupracujeme s historiky, předními českými herci, kostyméry i odborníky na dobové reálie. Jednotlivé události jsou ilustrovány poutavými texty, ale hlavně monumentálními fotografiemi, díky kterým vám historie ožije přímo před očima.

Knihu Jsem Čech bude doprovázet výstava velkoformátových fotografií, díky kterým prožijete velkolepé okamžiky, které formovaly naše dějiny a dozvíte se více o historických osobnostech, jejichž činy otřásaly naším světem.

Vy máte nyní jedinečnou šanci se projektu v různých formách zúčastnit, podpořit ho a zapsat se tak sami do dějin české fotografie. Spolupráce na projektu bude v první fázi otevřena široké fotofografické veřejnosti.

Jak projekt podpořit:

Chci knihu

Výpravná publikace Jsem Čech kombinuje poutavé a poučné texty, které vám postupně představí ty nejdůležitější historické události i osobnosti, které formovaly vznik českého národa.

Druhou část knihy tvoří velkoformátové, nádherně vytištěné fotografie Stanislava Petery. Fotografické produkce, které v tomto projektu organizujeme v čechách nemají obdoby. Historické osobnosti, události i atmosféra doby vám díky nim ožijí přímo před očima.

Textová i historická část vnikají ve spolupráci s předními českými historiky, dbáme na maximální možnou vizuální i informační přesnost.

Formát knihy: 25x34x5cm
Počet stran: 600+
Počet fotografií: 150+

Běžná cena knihy Jsem Čech je 3.490 Kč. V předprodeji můžete nyní pořídit omezený počet kusů za zvýhodněnou cenu. Prvních sto kusů knihy je možné objednat s podpisem autora i věnováním (uveďte prosím do poznámky při objednávce).

Jsem Čech - prvních sto kusů knihy za cenu 790 Kč. K dispozici: 62/100
Jsem Čech - druhých sto kusů knihy za cenu 890 Kč. K dispozici: 100/100
Jsem Čech - třetích sto kusů knihy za cenu 990 Kč. K dispozici: 100/100 

Chci vstupenku na vernisáž

Soubežně s vydáním knihy proběhne v pátek 26.5. 2023 uzavřená vernisáž velké výstavy Jsem Čech, na které budou k vidění fotografie v nadživotní velikosti. Součástí bude i komentovaná prohlídka fotografií s autorem, velké povidání o vzniku projektu a následná beseda. Výstava bude trvat do konce měsíce června a budou na ní k zakoupení jak velkoformátové tisky, tak kniha a doprovodná publikace.

Jsem Čech - Vstupenka na uzavřenou vernisáž - 590 Kč (74/120) 

Jsem Čech: Doprovodná publikace (Technický průvodce)

Zajímá vás, jak to vypadalo za oponou? Chtěli byste vidět diagramy svícení, RAWy před retuší, nebo vědět, jak jsme vyřešili pronájmy nedostupných lokací nebo smlouvy se slavnými herci i jejich honoráře? Koho by to také nezajímalo! V Technickém průvodci rozebereme nejzajímavější focení na prvočinitele a krom samotných technických detailů se tam dozvíte i spoustu drbů a zajímavých informací ze zákulisí. Doprodovná publikace je téměř nutností pro všechny fotografy, kteří se chtějí nejen potěšit, ale i vzdělat.

Formát knihy: 25x34x5cm
Počet stran: 300+
Počet fotografií, diagramů a nákresů: 100+

Běžná cena knihy Jsem Čech: Doprovodná publikace je 1.690 Kč. V předprodeji můžete nyní pořídit omezený počet kusů za zvýhodněnou cenu.

Jsem Čech: Doprovodná publikace - prvních sto kusů knihy za cenu 590 Kč. K dispozici: 86/100
Jsem Čech: Doprovodná publikace - druhých sto kusů knihy za cenu 690 Kč. K dispozici: 100/100
Jsem Čech: Doprovodná publikace - třetích sto kusů knihy za cenu 790 Kč. K dispozici: 100/100

Chci být zrodu celého projektu:

Chci být u toho

Chcete přijít jenom tak na čumendu? Vidět focení, zažít ten frmol a nic moc nedělat? I to je možné. Máme na každém focení sice jen pár volných míst, ale rádi vás uvidíme. Budete si moci vybrat dvě velká focení z celého projektu a pozorovat je od začátku do konce. Popcorn a colu si doneste vlastní, židli a skvělé místo v první řadě dodáme my.

Chci být u toho - Září (17.9. a 24.9.) - 1490 Kč - Počet volných míst: 5/10
Chci být u toho - Říjen (22.10. a 29.10.) - 1490 Kč - Počet volných míst: 7/10
Chci být u toho - Listopad (12.11. a 26.11.) - 1490 Kč - Počet volných míst: 9/10
Chci být u toho - Prosinec (3.12. a 10.12.) - 1490 Kč - Počet volných míst: 6/10

Tým produkce

Jak pronajmout Karlštejn, domluvit slavné české herce a k tomu sehnat stádo cvičených koní? Celý projekt Jsem Čech je neskutečně produkčně náročný. Pokud chcete být u toho, zažít ten šrumec, odnést si inspiraci nebo produkční dovednosti pro vlastní fotografickou (či producentstkou) kariéru, stačí říct. Přibereme vás do produkčního týmu na dvě velká focení a budete mít všechno z první ruky. Od plánování až do realizaci.

Tým Produkce - Září (17.9. a 24.9.) - 1990 Kč - Počet volných míst: 1/5
Tým Produkce - Říjen (22.10. a 29.10.) - 1990 Kč - Počet volných míst: 3/5
Tým Produkce - Listopad (12.11. a 26.11.) - 1990 Kč - Počet volných míst: 5/5
Tým Produkce - Prosinec (3.12. a 10.12.) - 1990 Kč - Počet volných míst: 3/5

Tým Svícení

Zajímá vás svícení? Přidejte se do světelného týmu a budete ho mít z první ruky. Společně se na scénu zajedeme podívat před focením, prozkoumáme možnosti, naplánujeme svícení a pak všechno převedeme do praxe. Je více než jisté, že narazíme i na problémy, ale ty vyřešíme tak, jak budou přicházet a odměnou nám bude precizní svícení a hromada zkušeností. V týmu svícení vás přibereme na dvě velká focení z projektu Jsem Čech.

Tým Svícení - Září (17.9. a 24.9.) - 1.990 Kč - Počet volných míst: 3/6
Tým Svícení - Říjen (22.10. a 29.10.) - 1.990 Kč - Počet volných míst: 2/6
Tým Svícení - Listopad (12.11. a 26.11.) - 1.990 Kč - Počet volných míst: 5/6
Tým Svícení - Prosinec (3.12. a 10.12.) - 1.990 Kč - Počet volných míst: 4/6

Tým Retuše

Chcete se nám koukat při retuších přes rameno? Nebo dokonce přiložit ruku k dílu? Rádi vás zapojíme do našeho retušovacího týmu. Práce bude hromada, od výběru fotek, přes práci s RAWy až po technickou retuš a někdy i montáže. Pracovat v týmu zkušenějších retušétů je zkušenost, která vás posune jak vás, tak vaše portfolio na úplně jiný level. V týmu retuše vás přibereme k úpravám fotek celkem na 5 dní, focení dle vlastního výběru a podle vašich časových možností.

Tým Retuše - Prosinec (12.12. a 16.12.) - 2.990 Kč - Počet volných míst: 2/5
Tým Retuše - Leden (9.1. a 13.1.) - 2.990 Kč - Počet volných míst: 4/5
Tým Retuše - Únor (6.2. a 10.2.) - 2.990 Kč - Počet volných míst: 5/5

Chci nehynoucí slávu:

Chci být na fotce

Zachtělo se vám slávy? Rádi byste jednou svým vnoučatům ukazovali, jak zajímavého projektu jste se zúčastnili? Chcete zažít všechen ten šrumec, ale raději bez práce? Pak chcete být mezi fotografovanými. Oblečeme vás, namalujeme, nasvítíme a nakonec budete na jedné z fotografií, které v rámci projektu vzniknou. Krom toho dostanete i památeční portrét v digitální podobě, který bude jen a jen o vás.

Chci být na fotce - Září - Středověk (17.9.) - 7.990 Kč - Počet volných míst: 2/3
Chci být na fotce - Říjen - První republika (29.10.) - 7.990 Kč - Počet volných míst: 1/3
Chci být na fotce - Listopad - Meziválečné období (12.11.) - 7.990 Kč - Počet volných míst: 3/3
Chci být na fotce - Prosinec - Okupace (10.12.) - 7.990 Kč - Počet volných míst: 2/3 

Chci jednu z hlavních rolí

Tady už přestává legrace. Chcete si zahrát jednu z hlavních rolí a zvěčnit tak svou tvář mezi slavnými herci a význačnými historickými osobnostmi? I tuto možnost nabízíme, jen už nebude pro každého. Za slávu se platí, takže možnost obsadit hlavní roli nabídneme jen třem z vás. Zato se vám ale dostane stejného VIP přístupu, jako ostatním hvězdám projektu. Krom výsledné fotografie dostanete i vytištěný velkoformátový portrét s podpisem a věnováním autora, na kterém vás zvěčníme pro budoucí generace.

Chci hlavní roli - Září - Středověk (17.9.) - 37.990 Kč - Počet volných míst: 1/1
Chci hlavní roli - Říjen - První republika (29.10.) - 37.990 Kč - Počet volných míst: 1/1
Chci hlavní roli - Listopad - Meziválečné období (12.11.) - 37.990 Kč - Počet volných míst: 1/1
Chci hlavní roli - Prosinec - Okupace (10.12.) - 37.990 Kč - Počet volných míst: 1/1

Chci být mezi sponzory

Sponzory potřebujeme. Celý projekt je dlouhý, náročný, zato opravdu drahý. Dostává se mu ale velké pozornosti a jakmile vyjdou první fotografie, máme přislíbený prostor ve velkých médiích. Pokud se vy, nebo vaše firma chcete stát jedním z velkých partnerů projektu, budeme rádi, když se ozvete.

Časová osa projektu:

Projekt Jsem Čech je nyní v produkční fázi, probíhá příprava prvních focení a poslední historické výzkumy. Focení odstartují v září a poběží do února. Následovat budou retuše, finalizace textů a příprava dat k tisku. V květnu 2023 bude projekt kompletní a celé snažení vyvrcholí vydáním knihy, velkou výstavou a představení široké veřejnosti.

Červenec - Srpen: Poslední kolo historického výzkumu, produkce, první focení
Srpen - Září:
Hlavní část produkčních prací
Září - Únor:
Focení jednotlivých historických událostí
Prosinec - Únor:
Postprodukce, retuše
Únor - Březen: DTP, zlom, příprava podkladů pro tisk knihy a výstavy
26. Května 2023:
Výstava Jsem Čech má vernisáž, vychází kniha i doprovodná publikace

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: www.stanislavpetera.com

590 Kč
(23 EUR)
včetně DPH
Předprodej
Do košíku >
 

Academy / Knihy / Jsem Čech: Vstupenka na uzavřenou vernisáž