« zpět

Příběhy

Výpravná fotografická kniha

Obsah O přednášejícím

Velkolepá fotografická kniha, která vás zavede do vzdálených a neobvyklých světů Stanislava Petery. Jeho hrdinové rozehrávají příběhy plné napětí, dobrodružství a někdy i mystiky. Výpravné velkoformátové fotografie jsou doplněné textem v noblesní grafické úpravě.

*Pokud stojíte o věnování, připište ho prosím do poznámky při objednávce. Knihy s věnováním odesíláme vždy jednou týdně v úterý.Krom fotografií samotných v knize najdete i příběhy jejich vzniku, které jsou někdy napínavější, než fotky samotné. Autor vás provede svým procesem tvorby, který je všechno možné, jen ne snadný a hladký. Vždyť mnoho z fotografií vznikalo na opravdu odlehlých a nehostinných místech naší planety ve velmi obtížných podmínkách.
Fotografy potěší i technické detaily, které autor zmiňuje a přehršel řešení problémů, na které při focení narazil.


Obsah

Kniha má dvě části. První jsou samotné fotografie a příběhy k nim. Kniha mapuje posledních deset let, kdy se autor cíleně zaměřil na výpravná a komplexní focení po celém světě. Fotografie jsou vytištěny na luxusním papíře a v naprosto nekompromisní kvalitě.


Druhou část autor věnuje vzniku fotografií. V nezvykle otevřené formě vás zavede do své kuchyně. Zjistíte, že fotografie je opravdu cesta. Mnohdy trnitá, plná omylů, chyb a slepých cest, na které se ale autor nikdy nevzdává a i přes extrémní nepřízeň podmínek nakonec uspěje. Krátké cestopisy jsou navíc napsané čtivou a lehkou formou, takže budou bavit i ne-fotografy.

O knize

V knize najdete více než stovku velkoformátových fotografií, společně se spoustou fotek ze zákulisí a krátkých cestopisů.

Formát knihy:
Pevná vazba
239 stran
24x33x2.6cm
2.2kg

Ukázky

 

 

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: www.stanislavpetera.com

1.490 Kč
(59 EUR)
včetně DPH
Nedostupné
 

Academy / Knihy / Příběhy