« zpět

O akademii


Light Garden Academy je škola profesionální fotografie a retuše. Od roku 2008 pořádáme semináře, ze kterých vychází nová generace profesionálních fotografů a retušérů. Naše semináře jsou jedinečné tím, že jako lektory představujeme špičkové módní a reklamní fotografy. Ti jsou jako jediní schopni zprostředkovat pohled 'za oponu' a nechat tak účastníky nahlédnout do toho, jak se tvoří vrcholná módní a reklamní fotografická tvorba. Semináře dopňují tři série výukových DVD, které diváky zasvětí do profesionální postprodukce, pokročilých retuší a technik svícení v ateliéru i exteriérech.

Historie Light Garden Academy

Vznik Akademie se datuje na začátek roku 2008, kdy Stanislav Petera po návratu z Paříže uspořádal první seminář o postprodukci, v té době jediný svého druhu v České republice. Seminář měl obrovský úspěch a proto následovaly další - o postprodukci, módní fotografii a Stanislav přesvědčil i několik dalších úspěšných fotografů a retušérů, aby se podělili své znalosti a zkušenosti.

Od té doby semináři prošlo přes dva tisíce lidí, někteří z nich nabyté zkušenosti zúročili tak, že dnes už patří ke špičkám v oboru.

"Od podobných workshopů si většinou moc neslibuji, lektoři probírají stále ty samé základní věci dokola, které jsem slyšel už milionkrát. Tento seminář mne ale velmi příjemně překvapil. Probírají se tu věci, které se v žádné knize nedočtete a nikdo jiný vám je tak snadno nesdělí."
Dan Vojtěch / Reklamní fotograf

Na konci roku 2009 veškeré aktivity Stanislava Petery převzala nově vzniklá značka Light Garden Academy. K seminářům přibývají i výuková DVD, která srozumitelnou formou předávají znalosti expertů, kteří patří ke špičkám na českém trhu.
 

Semináře

Naše semináře jsou určeny pro profesionály nebo všechny, kteří se jimi chtějí stát. Učíme na nich tak, jak bychom se sami chtěli učit - na seminářích najdete pouze motivované a zapálené lektory, kteří jsou ochotni sdílet vše, co znají a předávat své profesionální zkušenosti dál. Na většině seminářů učíme formou zážitkové pedagogiky, všechno co se naučíte si můžete okamžitě vyzkoušet a 'zažít'. Rozhodně u nás nečekejte běžný český foto-workshop, kde znuděný lektor nastaví světla a účastníci semináře celý den fotí, aniž by věděli co a proč dělají.

U seminářů momentálně nabízíme dva formáty: jednodenní semináře, které slouží jako úvod do tematiky fotografické postprodukce a svícení a intenzivní výcviky. Ty jsou naší vlajkovou lodí, trvají většinou týden a předáváme na nich veškeré naše know-how do překvapivé hloubky. Tento formát často zcela mění životy účastníků a představuje velký impuls pro jejich další kariéru.

"Jako reklamní a portrétní fotograf se s pokročilou postprodukcí setkávám téměř denně. Přestože si na upravu vlastních prací vetšinou najímám odborníky, neodolal jsem možnosti nahlédnout do zákulisí tohoto oboru. Díky semináři mám lepší představu, co je možné v postprodukci vytvořit, můžu konkrétněji vysvětlit své představy a do méně náročných  projektů se již odvážím občas pustit i sám."
Tomáš Třeštík / Reklamní fotograf

"V březnu jsem měl tu příležitost se zúčastnit semináře o pokročilé postprodukci. Celodenní program v příjemném prostředí byl nabitý zajímavými informacemi, osobními radami a triky, které si pak človek rychle osvojí. Seminář mohu jen doporučit všem, kteří se sebe sami často ptají „jak to asi udělali?"
Ondřej Klučka / SYMBIO

Všechny semináře vedou zkušení odborníci, kteří všechny postupy předvádí na reálných komerčních projektech - naučíte se tedy přesně ty dovednosti, které jsou na současném trhu žádané. V současnosti pořádáme semináře v České a Slovenské republice většinou dvakrát do roka - na jaře a na podzim.
 

DVD Profesionální Postprodukce

Obsah seminářů doplňuje a rozšiřuje série výukových DVD Profesionální Postprodukce. Ta je určena pro všechny, kteří chtějí studovat v klidu svého domova a rozložit si celý proces jak potřebují. DVD jsou stavěna tak, že diváka provedou celým procesem profesionální úpravy fotografií - od základních technik retuše, přes pokročilejší úpravy pleti, komplexní koláže, montáže a matte-painting až po finální barevné tónování.

"Možnost sledovat odborníky v této oblasti jak od začátku do konce dosahují tak úžasných výsledků za opravdu krátký čas a se základními technikami je pro mě velikým přínosem. Pokud nahlédnete na příklady a jejich stav před a po a nejste schopni přijít na to jak takového výsledku dosáhnout, autoři Vám to předvedou v řádech minut."
Recenze DVD na Designportal.cz

Součástí jsou i všechny zdrojové soubory - máte tedy možnost sledovat přesný postup, který pak dále využijete ve své tvorbě.
 

DVD Světlo a Extrémní Sporty

Série výukových DVD Světlo vás vezme do zákulisí velkých focení. Naučíte se na ní, jak pracovat se světlem v ateliéru, exteriéru a jak vytvořit jakoukoliv atmosféru. Od portrétů s jedním světlem, přes svícení módy až po rozsáhlé scény v reklamní fotografii. Na výukovém DVD Fotografie Extrémních sportů vás Dan Vojtěch, oficiální fotograf Red Bull vezme do zákulisí focení extrémních sportů a naučí vás, jak se tvoří špičkové fotografie s těmi neulepšími sportovci světa.

Máte jedinečnou možnost se 'podívat do hlavy' jednotlivým umělcům a zjistit, jak o svých fotografiích přemýšlí, jak je plánují a jak nakonec zvládají rozsáhlé produkce a velká focení. To vše vám pomůže k tomu, abyste své fotografie posunuli zas o kus dál.

 
 

Academy / O akademii