« zpět

EXPEDICE: Věk Vikingů

Epická fotografická expedice.

DATUM KONÁNÍ: 15.01.2022 až 16.1.2022
MÍSTO KONÁNÍ: Švédsko

Obsah Fotogalerie O přednášejícím Hodnocení uživatelů

Malá rybářská osada na břehu severního moře, bičovaná ledovými větry. Lidé tu spíš přežívají, než aby žili. Dřevěné domky jsou nalepené jeden na druhý a v úzkých, křivolakých uličkách by se jeden ztratil a už nikdy nenašel. Teď je ale všude prázdno. Dveře jsou zavřené na zámek, okenice zatlučené a nikdo se neodvažuje vycházet. Z hlubin moře začalo cosi  za bezměsíčných nocí vycházet na břeh. Lidé beze stopy mizí, rybářské loďky se potápí a zůstávají jen krvavé stopy a puch zlé magie. Přišel čas hrdinů.Připravili jsme pro vás fotografický zážitek, na který jen tak nezapomenete. Společně se vydáme do světa vikingů. V malé skupince zapálených fotografů se vypravíme do nádherného vikingského skanzenu Fotevikens na jihu Švédska. Tam strávíme dva celé dny focením epických scén z temných dob vikingů.

Počet míst: 8
Počet volných míst: 0


Čekat můžete naprosto jedinečnou lokaci plnou propracovaných detailů, dobové kostýmy, ošlehané profesionální herce, filmová světla, ale především hutnou atmosféru, která si přímo říká o vyfocení. Hřiště vám připravíme tak, abyste se mohli v podstatě jen bavit…a u toho tvořit něco jedinečného.

Praktické informace

Fotografická expedice se bude konat ve skanzenu Fotevikens na jihu Švédska. Určena je pro maximálně 8 fotografů, kteří se na místo dopraví po vlastní ose (spolujízdu zorganizujeme). Cena zahrnuje veškerou produkci na místě, pronájem skanzenu a ubytování. Nezahrnuje dopravu na místo a stravu. Do skanzenu se dá pohodlně dojet za jeden den, náklady na zpáteční cestu vč. trajektu Rostock -> Trelleborg vychází při plném autě cca na 1.500 Kč za osobu.

Program

Začínat budeme v pátek večer na místě obhlídkou lokací a plánováním focení. Celou sobotu a neděli potom budeme fotit, čekají nás dva dlouhé dny plné epických scén. Skanzen nabízí nepřeberné možnosti focení jak v interiérech, tak v exteriérech a nachází se na břehu moře, takže nás čekají i scény na pobřeží a s loďkami (pokud počasí dá). Závěr akce je v neděli večer, v pondělí ráno se vydáme na cestu zpět domů. V okolí je jak supermarket, tak množství restaurací, kde se dá bez problému najíst a základnu budeme mít přímo ve skanzenu.

Pro koho je expedice vhodná

Expedice je vhodná pro všechny úrovně fotografů. To obtížné, tedy produkci cesty a focení zajistíme my a scény případně i nasvítíme, takže na vás bude pouze tvořit epické fotky.

Galerie:

dv-les-3
marianne-1
03dva
dv-les-2
xrytir-final
xphilippine-2-final
xhonza-final
xsaman-final

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

Hodnocení

Seminář má očekávání nesplnil. Daleko je předčil! Ke vzdělávacím kurzům jsem přirozeně hodně skeptický. Zatím žádný lektor ve mně totiž nevzbudil důvěru v jeho schopnosti, a proto byl tento seminář můj úplně první. O tom, že to bude dobrá investice, mě přesvědčila DVD, ze kterých jsem si udělal o Standovi pozitivní obrázek. Naživo se mi má očekávání jen potvrdila. Dostalo se mi ale ještě mnohem víc. Pocit, že se můžu poradit s někým o mnoho úrovní lepším je k nezaplacení. Popravdě jsem v nic takového ani nedoufal. Je to pro mě největší překvapení celého semináře. Organizace a průběh semináře byl z mého pohledu bez chyby. Nikdy jsme nemuseli čekat a program odpovídal původně předloženému. S žádným problémem jsem se za celý týden nesetkal. Lektor byl super. Největší předností bylo to, že se choval přirozeně a neformálně. Tím, že jsme se dostali i na osobní věci, měl celý kurz hodně lidský nádech a díky tomu ze všech rychle opadla prvotní ostražitost. Výklad byl srozumitelný a nikdy jsem nedostal pocit, že se děje něco, čemu bych vůbec nerozuměl. Oceňuji i to, že Stanislav byl autoritou bez jakékoliv arogance, takže i člověk s mými fotografickými schopnostmi se mohl při komunikaci cítit rovnocenný a zeptat se na cokoliv bez obav. Díky semináři jsem získal představu o tom, co bych chtěl vlastně fotit a taky jsem si ujasnil to, že fotografování věnuju ve svým životě mnohem větší prostor na úkor jiných aktivit, ve kterých jsem se hledal. Byl to pro mě obrovský impuls k další tvorbě.
-- Martin Charvát

Seminář naplnil má očekávání. Možná jsem před začátkem měl trochu jinou představu v tom, že si odsud přivezu nějaké již hotové fotografie jako svůj vlastní produkt a pak když jsem zjistil, že to tak nebude, tak jsem možná byl trochu zklamán. Uvědomil jsem si ale, že je to vlastně i dobře. Záhy jsem pochopil, že smysl veškerého snažení lektota bylo především nám otevřít oči, ukázat nám co můžeme vidět a dosud jsme neviděli, nač se máme zaměřit, atd. A to se povedlo, alespoň u mne. Všímat si detailů na které jsem dříve ani nepomyslel, přemýšlet nad příběhem, který by ta fotka měla mít a celou řadu dalších věcí. Nejpřínosnější pro mne byl kontakt s člověkem, který má velké praktické zkušenosti a ví o čem mluví a byl ochoten se s námi o své zkušenosti podělit. To se dnes opravdu moc nevidí a toho si velmi vážím. S lektorem maximální spokojenost, perfektní přednes i práce s posluchači :-). Projev typu uspávač hadů se nekonal a to velmi oceňuji.
-- David Louženský

Kurz Light Garden Academy mi nielen pomohol chápať technickú časť umenia zvaného fotografia ale aj rozšíril obzory estetickej a umeleckej stránky. Informácie podávané profesionálne a ľudsky zároveň zabezpečujú že z kurzu si odnášam oveľa viac ako som zaplatila. Program kurzu je absolútne vyvážený takže aj napriek dĺžke je deň v Light Garden Academy zážitkom. V neposlednej rade kurz vytvára a dopĺňa zároveň p.Petera ktorého prístup je od prvého dňa plný záujmu ku svojim absolventom pristupuje individuálne, je značné že ho baví čo robí, vie čo robí a robí to skvele! Som veľmi vďačná že som mohla tento kurz absolvovať, spoznať pána Peteru a aj skvelých spoluúčastníkov kurzu a z mojej skúsenosti ručím za to že to čo si z kurzu odnesiete nekončí dňom ukončenia kurzu ale máte to na celý život či už hovorím o ľuďoch alebo vedomostiach ktoré si odnášam. Ďakujem!
-- Karolina Volkova

Seminar bol nad moje ocakavania, a bol to moj prvy fotograficky seminar, takze som vobec nevedela do coho idem. Standa ma super pristup, vie uputat pozornost, a nerozprava zbytocne omacky :-) Je velmi ludsky, fajn a zaroven profesionalny. thumbs up ! :) Kazdy den som mala pocit ze som sa nieco naucila. A kazdy vecer som isla spat s pocitom, ze ten den mal zmysel. Co sa tyka pracovania vo photoshope tak to bolo uplne paradne, tam mi naozaj nic nechybalo len to treba trenovat, a postupne si pridavat nove veci. Celkovo - zatial najlepsi kurz na akom som kedy bola, pretoze som vydrzala davat pozor cely den a stale to bolo zaujimave. Nemam tomu co vytknut, a urcite by som isla znova a odporucila aj znamym.  Uprimne sa mi tazko hladaju slova na moje pocity :) velka motivacia, stastie, pozitivna energia...super ludia, vyborne vedenie, jednoducho ten tyzden stal za to. Cize nie je to vela penazi za to, co si z tade clovek odnesie.
-- Andrea Suchal

11.900 Kč
(459 EUR)
včetně DPH
obsazeno

Seminář má očekávání nesplnil. Daleko je předčil!
-- Martin Charvát

Nejpřínosnější pro mne byl kontakt s člověkem, který má velké praktické zkušenosti a ví o čem mluví a byl ochoten se s námi o své zkušenosti podělit. To se dnes opravdu moc nevidí a toho si velmi vážím.
-- David Louženský

Informácie podávané profesionálne a ľudsky zároveň zabezpečujú že z kurzu si odnášam oveľa viac ako som zaplatila.
-- Karolina Volkova

Velka motivacia, stastie, pozitivna energia...super ludia, vyborne vedenie, jednoducho ten tyzden stal za to.
-- Andrea Suchal

Seminár a výklad sa mi páčili, ešte som nezažila kurz, ktorý by mi dal tak veľa ako práve tento.
-- Jana Kollárová

 

Academy / Semináře / EXPEDICE: Věk Vikingů