« zpět

EXPEDICE: Zakázané království Lo

Epická fotografická expedice.

DATUM KONÁNÍ: 21.03.2022 až 3.4.2022
MÍSTO KONÁNÍ: Nepál

Obsah Fotogalerie O přednášejícím Hodnocení uživatelů

Ukryto vysoko v Himalájích, daleko od shonu moderní civilizace existuje zakázané království, kde lidé stále žijí životy tak, jako v dávném Tibetu. Do této země zavítá každý rok jen hrstka odhodlaných poutníků. Cesta je dlouhá, obtížná a vyžaduje velké odhodlání i prostředky. Na ty, kdo dorazí až do cíle ale čeká něco neskutečného. Malebné opevněné středověké město s úzkými uličkami, plné starobylých klášterů, které vás přenesou o stovky let zpět. Ukryté chrámy, které každé ráno rozeznívá zpěv místních mnichů. Mystické jeskyně, ve kterých meditující mniši tráví celé životy při hledání osvícení. Království Lo je jedno z posledních magických míst, která ještě na světě zůstala.

Vydejte se s námi do zakázaného království Lo na naprosto epickou fotografickou expedici. V malé skupince odhodlaných fotografů vás vezmeme na místa, která většina lidí nikdy neuvidí. A co je ještě lepší, budeme tam fotit.

Počet míst: 6
Počet volných míst: 2


Průběh expedice

Fotografická expedice do království Lo je dvoutýdenní akce, která začne v Kathmandu v Nepálu. Po příletu se první den aklimatizujeme, projdeme se po Kathmandu (které je mimochodem velmi malebné) a zajistíme povolení pro vstup do zakázané oblasti. Druhý den nás čeká přelet malým letadlem do Pokhary, nejkrásnějšího nepálského města. V Pokhaře strávíme odpoledne, projedeme se loďkami po místním jezeře a případně prozkoumáme tibetské kláštery nad městem. Další den už nás čeká let do vesničky Jomsom, která je vstupem do zakázané oblasti.

V Jomsomu už na nás budou čekat džípy s řidiči a začíná skutečné dobrodružství. Po dvou dnech náročné jízdy dramatickou krajinou Himalájí se po nespočtu zatáček, brodů a starověkých vesnic, kde se zastavil čas dostaneme až k cíli naší cesty. Království Lo. Po krátké aklimatizaci si projdeme celé království a začneme si připravovat lokace na focení. V průběhu následujících čtyř dní, které v království strávíme nás čeká hned několik témat, která podrobně popíšeme níže.

Jakmile v Lo skončíme, čeká nás dvoudenní cesta zpět, na které se ještě zastavíme v několika vesnicích pro epické portréty s místními obyvateli v tradičních kostýmech. V Kathmandu strávíme poslední den zaprvé nakupováním (a případnou prohlídkou místních pamětihodností), zadruhé si střihneme ještě poslední focení s místními svatými muži v mystickém chrámovém komplexu Pashupatinath. A pak už jen domů, s hlavou plnou zážitků a kartou plnou jedinečných fotek.

Co budeme fotit

Podařilo se nám po obtížném vyjednávání domluvit focení v klášterech a meditačních jeskyních, které jsou jinak pro veřejnost zcela uzavřené. Jako fotografické hřiště budete mít k dispozici lokace, které jako kdyby z oka vypadly filmům Samsara, 7 let v tibetu nebo Kundun. Jako modely budeme mít místní reálné mnichy i v typickém mnišském oblečení a s rekvizitami. Krom interiérů budeme mít k dispozici mnichy i ve slavnostním oblečení a v exteriérech klášterů, s tradičními troubami, dá se tedy domluvit focení podobných scén.

Krom mnichů se nám podařilo domluvit i obyvatele místních vesnic v nádherných tradičních oděvech, které vypadají skvěle u portrétů. Po návratu do Kathmandu nás pak čeká ještě jedno focení se svatými muži v chrámovém komplexu Pashupatinath. Celkem strávíme focením pět dní.

Pokud budou mít účastníci expedice speciální přání či nápady, pravděpodobně nebude problém je na místě domluvit.

Ubytování, doprava a strava

V Kathmandu a Pokhaře budeme bydlet ve standardních komfortních 3* hotelech západního typu s klimatizací ve dvoulůžkových pokojích. Jakmile se dostaneme do hor, budeme využívat služeb místních tradičních ubytoven pro poutníky, které už většinou klimatizaci mít nebudou (neb v horách je zima), zato jsou velmi kouzelné. I tady budeme mít k dispozici dvoulůžkové pokoje. Na expedici nás čekají celkem 4 lety (Kathmandu->Pokhara->Jomsom a zpět) a celkem čtyři až pět dní v místních džípech, které budeme mít pouze pro sebe a techniku. V Kathmandu a Pokhaře je k dispozici výběr ze všech světových kuchyní. Od Jomsomu dál už nás čeká tradiční nepálská kuchyně, která je ale pro našince velmi chutná a výživná.

Co je v ceně expedice

V ceně expedice je veškeré ubytování a doprava v Nepálu, povolení pro vstup do uzavřené oblasti, služby nepálského průvodce, řidičů, produkce focení včetně převozu světelné techniky a mlhostrojů a honoráře modelů.

Co naopak v ceně není

V ceně není letenka do Kathmandu (zhruba 15-18 tisíc korun, dokážeme zajistit hromadně), cestovní pojištění, očkování, nepálské vízum (30USD), strava a případné vstupy do chrámů a atrakcí.

Pro koho je expedice vhodná

Expedice je vhodná pro všechny úrovně fotografů. To obtížné, tedy produkci cesty a focení zajistíme my a scény případně i nasvítíme, takže na vás bude pouze tvořit epické fotky. Nečekají nás žádné dlouhé pochody, na většinu lokací se dopravíme auty, takže není třeba ani zvláštní fyzická zdatnost, nicméně dvoudenní cesta džípem úplně pohodlná není a království Lo je ve velké nadmořské výšce, takže úplná procházka růžovým sadem to také nebude.

Galerie:

dv-les-3
marianne-1
03dva
dv-les-2
xrytir-final
xphilippine-2-final
xhonza-final
xsaman-final

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

Hodnocení

Seminář má očekávání nesplnil. Daleko je předčil! Ke vzdělávacím kurzům jsem přirozeně hodně skeptický. Zatím žádný lektor ve mně totiž nevzbudil důvěru v jeho schopnosti, a proto byl tento seminář můj úplně první. O tom, že to bude dobrá investice, mě přesvědčila DVD, ze kterých jsem si udělal o Standovi pozitivní obrázek. Naživo se mi má očekávání jen potvrdila. Dostalo se mi ale ještě mnohem víc. Pocit, že se můžu poradit s někým o mnoho úrovní lepším je k nezaplacení. Popravdě jsem v nic takového ani nedoufal. Je to pro mě největší překvapení celého semináře. Organizace a průběh semináře byl z mého pohledu bez chyby. Nikdy jsme nemuseli čekat a program odpovídal původně předloženému. S žádným problémem jsem se za celý týden nesetkal. Lektor byl super. Největší předností bylo to, že se choval přirozeně a neformálně. Tím, že jsme se dostali i na osobní věci, měl celý kurz hodně lidský nádech a díky tomu ze všech rychle opadla prvotní ostražitost. Výklad byl srozumitelný a nikdy jsem nedostal pocit, že se děje něco, čemu bych vůbec nerozuměl. Oceňuji i to, že Stanislav byl autoritou bez jakékoliv arogance, takže i člověk s mými fotografickými schopnostmi se mohl při komunikaci cítit rovnocenný a zeptat se na cokoliv bez obav. Díky semináři jsem získal představu o tom, co bych chtěl vlastně fotit a taky jsem si ujasnil to, že fotografování věnuju ve svým životě mnohem větší prostor na úkor jiných aktivit, ve kterých jsem se hledal. Byl to pro mě obrovský impuls k další tvorbě.
-- Martin Charvát

Seminář naplnil má očekávání. Možná jsem před začátkem měl trochu jinou představu v tom, že si odsud přivezu nějaké již hotové fotografie jako svůj vlastní produkt a pak když jsem zjistil, že to tak nebude, tak jsem možná byl trochu zklamán. Uvědomil jsem si ale, že je to vlastně i dobře. Záhy jsem pochopil, že smysl veškerého snažení lektota bylo především nám otevřít oči, ukázat nám co můžeme vidět a dosud jsme neviděli, nač se máme zaměřit, atd. A to se povedlo, alespoň u mne. Všímat si detailů na které jsem dříve ani nepomyslel, přemýšlet nad příběhem, který by ta fotka měla mít a celou řadu dalších věcí. Nejpřínosnější pro mne byl kontakt s člověkem, který má velké praktické zkušenosti a ví o čem mluví a byl ochoten se s námi o své zkušenosti podělit. To se dnes opravdu moc nevidí a toho si velmi vážím. S lektorem maximální spokojenost, perfektní přednes i práce s posluchači :-). Projev typu uspávač hadů se nekonal a to velmi oceňuji.
-- David Louženský

Kurz Light Garden Academy mi nielen pomohol chápať technickú časť umenia zvaného fotografia ale aj rozšíril obzory estetickej a umeleckej stránky. Informácie podávané profesionálne a ľudsky zároveň zabezpečujú že z kurzu si odnášam oveľa viac ako som zaplatila. Program kurzu je absolútne vyvážený takže aj napriek dĺžke je deň v Light Garden Academy zážitkom. V neposlednej rade kurz vytvára a dopĺňa zároveň p.Petera ktorého prístup je od prvého dňa plný záujmu ku svojim absolventom pristupuje individuálne, je značné že ho baví čo robí, vie čo robí a robí to skvele! Som veľmi vďačná že som mohla tento kurz absolvovať, spoznať pána Peteru a aj skvelých spoluúčastníkov kurzu a z mojej skúsenosti ručím za to že to čo si z kurzu odnesiete nekončí dňom ukončenia kurzu ale máte to na celý život či už hovorím o ľuďoch alebo vedomostiach ktoré si odnášam. Ďakujem!
-- Karolina Volkova

Seminar bol nad moje ocakavania, a bol to moj prvy fotograficky seminar, takze som vobec nevedela do coho idem. Standa ma super pristup, vie uputat pozornost, a nerozprava zbytocne omacky :-) Je velmi ludsky, fajn a zaroven profesionalny. thumbs up ! :) Kazdy den som mala pocit ze som sa nieco naucila. A kazdy vecer som isla spat s pocitom, ze ten den mal zmysel. Co sa tyka pracovania vo photoshope tak to bolo uplne paradne, tam mi naozaj nic nechybalo len to treba trenovat, a postupne si pridavat nove veci. Celkovo - zatial najlepsi kurz na akom som kedy bola, pretoze som vydrzala davat pozor cely den a stale to bolo zaujimave. Nemam tomu co vytknut, a urcite by som isla znova a odporucila aj znamym.  Uprimne sa mi tazko hladaju slova na moje pocity :) velka motivacia, stastie, pozitivna energia...super ludia, vyborne vedenie, jednoducho ten tyzden stal za to. Cize nie je to vela penazi za to, co si z tade clovek odnesie.
-- Andrea Suchal

78.000 Kč
(3.060 EUR)
včetně DPH
volná místa
Do košíku >

Seminář má očekávání nesplnil. Daleko je předčil!
-- Martin Charvát

Nejpřínosnější pro mne byl kontakt s člověkem, který má velké praktické zkušenosti a ví o čem mluví a byl ochoten se s námi o své zkušenosti podělit. To se dnes opravdu moc nevidí a toho si velmi vážím.
-- David Louženský

Informácie podávané profesionálne a ľudsky zároveň zabezpečujú že z kurzu si odnášam oveľa viac ako som zaplatila.
-- Karolina Volkova

Velka motivacia, stastie, pozitivna energia...super ludia, vyborne vedenie, jednoducho ten tyzden stal za to.
-- Andrea Suchal

Seminár a výklad sa mi páčili, ešte som nezažila kurz, ktorý by mi dal tak veľa ako práve tento.
-- Jana Kollárová

 

Academy / Semináře / EXPEDICE: Zakázané království Lo