« zpět

Módní a reklamní fotografie: Intenzivní výcvik (zcela obsazeno!)

Nastartujte kariéru úspěšného komerčního fotografa

DATUM KONÁNÍ: 04.11.2013 až 10.11. 2013
MÍSTO KONÁNÍ: Praha

Obsah Fotogalerie O přednášejícím Hodnocení uživatelů

Všechny termíny pro tento rok jsou zcela obsazeny, pokud máte o seminář zájem, využijte prosím termín v příštím roce.

Představujeme workshop, jaký tu ještě nebyl. Během sedmi intenzivních dnů vám úspěšný módní a reklamní fotograf Stanislav Petera předá mnohokrát v praxi vyzkoušené a ověřené znalosti a zkušenosti, které nabral za svou kariéru. Provede vás vším, co jako profesionální komerční fotograf potřebujete znát. Od dokonalé znalosti řemesla, práci s lidmi, přes precizní úpravy fotografií až po cenné informace ze zákulisí reklamního trhu. Pokud se chcete sami vrhnout do světa profesionální komerční fotografie, jste na správném místě. Tento seminář představuje destilovanou esenci cenných znalostí a informací, které se jinde nedozvíte.

Program semináře

Seminář se koná 4.11.-10.11. v Praze
Všechny termíny pro tento rok jsou zcela obsazeny, pokud máte o seminář zájem, využijte prosím termín v příštím roce.

Světlo (1.-2. den)

Začneme absolutním ovládnutím světla v ateliéru i exteriéru a to za jakýchkoliv podmínek, včetně krizových scénářů. Jakékoliv světlo je dost dobré pro dokonalou fotku, jen je potřeba s ním umět pracovat. Dozvíte se co dělat, když musíte fotit svatbu v poledne bez světel nebo když fotíte v interiéru a vypadne elektřina. Postupovat budeme od svícení jednoduchých portrétů lidí z ulice (světlo, které musí slušet každému) přes svícení módy, fotky sportovců v pohybu až po svícení rozsáhlých reklamních scén v interiéru i exteriéru. Dovednost dokázat si rychle, precizně a bez váhání nasvítit jakoukoliv scénu je pro reklamního fotografa zcela klíčová a my vás ji naučíme.

Práce s modely (3. den)

Další kapitola bude věnována práci s modely. Důkladně si rozebereme jak uvolnit během několika minut člověka, který přijde na focení z ulice, co dělat s nezkušenou modelkou i jak pracovat s profesionálními sportovci. Obsáhlá část bude věnována různým typům pózování, dozvíte se kde brát inspiraci, jak 'cítit' zda je póza správně, kde všude se dají dělat chyby a jak se jim vyhnout. Pózy nebudeme řešit jen u módy ale i u tanečních fotek a portrétů. Nemělo by se vám již stát, že se nebudete umět dohodnout s modelem který fotí poprvé nebo dokázat vytvořit přirozenou a přitažlivou pózu u zkušené modelky.

Produkce (4. den)

Jak naplánovat a realizovat větší focení bez bolestí hlavy a ideálně zadarmo - to bude obsahem další části. Kde sehnat ateliér (a jaký ateliér vlastně potřebujete), světla, lokace, kostýmy, propriety a to vše ideálně za pár korun nebo zdarma. Dozvíte se i jak pracovat s větším týmem - co potřebuje vědět stylista, make-up artista a asistenti, k čemu je storyboard a moodboard. Prozradíme vám, jak ke spolupráci zlákat nadané retušéry, stylisty nebo make-up artisty a proč jim dostatečnou odměnou bude právě vaše práce. Dozvíte se i jak si zdarma sehnat špičkové modelky z předních agentur a proč ani jim nemusíte platit.

Postprodukce (5.-6. den)

Další v pořadí bude zcela vyčerpávající část o úpravách fotografií. Od jednoduchých a rychlých retuší ze svateb nebo reportáží, přes módní retuš až po rozsáhlé montáže za použití několika desítek fotek. Dozvíte se, jaké úpravy od vás klient čeká a jak mu je dodat, jak s úpravami počítat v průběhu celého focení a co všechno se dá v počítači zachránit nebo vylepšit (a jak). Málokterý fotograf v ČR má tolik zkušeností s rozsáhlou postprodukcí jako Stanislav Petera a žádný jí nepoužívá v takovém měřítku u módních fotek. Buďte si tedy jisti, že i vy se naučíte, jak se ve fotkách prostě nenechat omezovat nudnou realitou.

Reklamní trh (7. den)

Rozsáhlá kapitola bude věnovaná tomu, jak funguje reklamní trh. Jak si vybudovat portfolio, odlišit se od konkurence, získat klienty a dlouhodobě si je udržet, jak získat zastoupení pro focení velkých kampaní. Co je to vlastní fotografický rukopis, jak ho najít a dovést k dokonalosti. Jak fungují módní časopisy, koho oslovit a jak se do nich dostat. Rozebereme si i možné způsoby, jak na svou práci upozornit. Kde všude mohou vaše fotky vyjít, jak zařídit, aby se o vás psalo a klienti za vámi chodili sami. Zásady práce s trhem nejsou složité, ale je nedocenitelné, když se je naučíte od někoho, kdo je skutečně zná a sám je aktivně využívá.

O semináři

Všechny části workshopu budou praktické, to co se naučíte si můžete okamžitě vyzkoušet. Řešit budeme i vaše konkrétní problémy a samozřejmý je osobní přístup, kterým jsou naše semináře vyhlášené. Naším cílem je, abyste se mohli po skončení workshopu rovnýma nohama vrhnout do budování své vlastní kariéry, vyzbrojeni mocnou vizí, dokonalou znalostí řemesla a originálním portfoliem ohromujících fotek.

Praktické informace:

Seminář se koná 4.11.-10.11. v Praze
Všechny termíny pro tento rok jsou zcela obsazeny, pokud máte o seminář zájem, využijte prosím termín v příštím roce.

 

Seminář se bude konat v termínu 4.11.-10.11. na několika lokacích v Praze. Cena zahrnuje veškerou světelnou techniku, modely a produkci focení. Každý účastník si kromě znalostí odnese i kompletní sortiment výukových DVD Light Garden Academy v ceně přes 10.000Kč. Cena nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu. Pro praktickou část výuky postprodukce budete potřebovat vlastní počítač (stolní nebo notebook). U praktických cvičení svícení a pózování budou k dispozici fotoparáty, ale pokud raději pracujete s vlastním, vemte si ho také. Počet míst na tomto workshopu je omezen na 10, dostane se vám tak skutečně osobního přístupu. Cenu semináře je možné uhradit ve dvou nebo třech splátkách.

Galerie:

iv-nike-magic
iv-LGSparta_1270x7004-sm
iv-kluk
iv-adler-11-newyork
iv-adler-1-letadlo
iv-adler-2-letadlo
iv-carte-noire
iv-philippine-2-final
iv-honza-final
iv-saman-final
iv-babicky-final
iv-dali-final
iv-sheshadri-final
iv-fei-final
iv-philippine-final
iv-jezero-final
iv-pm-2010-1
iv-livducci
iv-dv-beauty
iv-03
iv-02
iv-04
iv-little-girl-blue
iv-dolce-vita-painting-cover
iv-dolce-vita-painting-1
iv-dv-superdiva-03
iv-moonlight
iv-harpers-bazaar-1
iv-harpers-bazaar-2
iv-dv-les-01
iv-dv-les-03

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

Hodnocení

Ze semináře jsem byla naprosto nadšená. Naučila jsem se spoustu nových vecí nejen ve Photoshopu, ale i o fotce jako takové. Líbilo se mi setkat se s českou špičkou a mile mě překvapil skvělý přednes Stanislava Petery.
-- Aneta Albrechtová

Stanko ani neviem ako ti podakovat za tento workshop, neskutocne mi pomohol. Moje prace su teraz o tisic percent lepsie, moj postproces je o polovicu kratsi. Bol som velmi spokojny, bolo to zrozumitelne, poucne. Pre mna bol tento workshop vynimocny a dal mi novy zmysel, novu chut do prace. Vsetky Tvoje DVD si stale pustam dokola. Urcite pridem aj na dalsie workshopy. Este razu velmi pekne dakujem.
-- Martin Krystynek

Seminár a výklad sa mi páčili, ešte som nezažila kurz, ktorý by mi dal tak veľa ako práve tento.
Priestory sú vyhovujúce, teším sa na budúce semináre. Ďakujem.
-- Jana Kollárová

Dakujem za seminar, za moznost vidiet pri praci Stana - pocut a vnimat jeho workflow, skusenost...prax. Kedze pouzivam Lightroom, chcel som vidiet co dokaze majster fotograf v spojeni s PS - a bolo to inspirativne! K miestu a organizacii nie je co dodat - tato stranka veci bola jednoducho genialna. Vrela vdaka.
-- Roman Pavlík

14.900 Kč
(579 EUR)
včetně DPH
obsazeno

Pre mna bol tento workshop vynimocny a dal mi novy zmysel, novu chut do prace.
-- Martin Krystynek

Ze semináře jsem byla naprosto nadšená. Naučila jsem se spoustu nových vecí nejen ve Photoshopu, ale i o fotce jako takové. Líbilo se mi setkat se s českou špičkou a mile mě překvapil skvělý přednes Stanislava Petery.
-- Aneta Albrechtová

Seminár a výklad sa mi páčili, ešte som nezažila kurz, ktorý by mi dal tak veľa ako práve tento.
-- Jana Kollárová

 

Academy / Semináře / Módní a reklamní fotografie: Intenzivní výcvik (zcela obsazeno!)