« zpět

Online seminář: Nástroje 3D pro fotografy

Příběhy, Barvy, Světy

DATUM KONÁNÍ: 17.02.2024 až 17.2.2024
MÍSTO KONÁNÍ: Online

Obsah Fotogalerie O přednášejícím

Naučte se během jediného dne využívat 3D nástroje pro fotografy. Ovládněte prostředí Unreal Engine a naučte se skládat realistické scény a svítit, komponovat i renderovat. 3D otevírá všem fotografům nové kreativní možnosti i obzory a bude (společně s nástroji umělé inteligence) čím dál tím důležitější.

Proč by vás 3D vůbec mělo zajímat? Pokud se věnujete montážím, Unreal Engine je velice rychlá a efektivní cesta, jak si vymodelovat jakékoliv prostředí, krajinu nebo interiér. Navíc z jakéhokoliv úhlu a v přesně správném světle. Díky obří knihovně Megascans, která je (stejně jako samotný Unreal Engine) zcela zdarma, získáte přístup k databází krajin, prostředí i budov. Vymodelovat jakoukoliv scénu je pak daleko snazší, než hledat pozadí ve fotobankách.

Počet volných míst: 0

3D se hodí i pro fotografy, kteří potřebují naplánovat světlo či kompozici předtím, než se vrhnete do ostré akce. Dává vám možnost si všechno vyzkoušet nanečisto v počítači, v klidu a bez stresu z toho, že na vás čeká modelka nebo štáb. My ostatně plánování ve 3D využíváme často a rádi.

Nebude chybět ani detailní část o tom, jak propojit rendery z UE s reálnými fotkami. Díky novým možnostem Photoshopu je to daleko snazší, než byste čekali a výsledky jsou jednoduše dechberoucí.

Obsah semináře

1. část: Základy prostředí Unreal Engine 5

- Prostředí, základy práce a ovládání
- Práce s objekty
- Nasvícení scény
- Práce s kamerou2. Část: Tvorba prostředí

- Práce s Megascans
- Stavba komplexního prostředí
- Využití dalších assetů (Kitbash 3D)


3. Část: Finální úpravy

- Nasvícení podle denní doby
- Atmosferické a částicové efekty
- Finální úpravy, doladění kamery
- Render a nastavení

4. Část: Workflow 3D & Photoshop

- Techniky sjednocení 3D prostředí se zdroji v Photoshopu
- Hloubka ostrosti
- Barvy, kontrast, jas
- Práce s rozlišením, zrnem a ostrostíPraktické informace:

Online seminář: Nástroje 3D pro fotografy se bude konat v sobotu 17. února 2024 mezi 9-16h. Účastnit se můžete z pohodlí domova. Zahrnovat bude teoretické i praktické bloky, po kterých bude vždy prostor na dotazy. Na konci semináře dostanete záznam celé akce a PDF se shrnutím celého postupu.

Počet volných míst: 0

Budete potřebovat vlastní počítač, nainstalovaný Unreal Engine 5, Quixel Megascans (oboje je k dispozici zdarma, instrukce pošleme před seminářem) a připojení k internetu. Seminář probíhá na bezplatné platformě Zoom Webinars, nepotřebujete vlastní kameru ani mikrofon. Pozvánky na online událost rozešleme týden před začátkem akce. Počet míst na tomto semináři je omezen. 


Galerie:

iv-nike-magic
iv-LGSparta_1270x7004-sm
iv-kluk
iv-adler-11-newyork
iv-adler-1-letadlo
iv-adler-2-letadlo
iv-carte-noire
iv-philippine-2-final
iv-honza-final
iv-saman-final
iv-babicky-final
iv-dali-final
iv-sheshadri-final
iv-fei-final
iv-philippine-final
iv-jezero-final
iv-pm-2010-1
iv-livducci
iv-dv-beauty
iv-03
iv-02
iv-04
iv-little-girl-blue
iv-dolce-vita-painting-cover
iv-dolce-vita-painting-1
iv-dv-superdiva-03
iv-moonlight
iv-harpers-bazaar-1
iv-harpers-bazaar-2
iv-dv-les-01
iv-dv-les-03

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

Christian Třeba

Christian je web developer, analytik, marketér a expert na internetovou reklamu. Jeho rozsáhlé znalosti stojí za úspěchem Light Garden Academy v temných vodách českého internetu.

Krom toho vede Christian vlastní úspěšnou fotografickou značku, takže dokáže analyzovat, popsat, ale hlavně vyřešit problémy, na které většina fotografů narazí ve chvíli, kdy chtějí začít aktivněji pracovat s internetovou reklamou.

1.990 Kč
(79 EUR)
včetně DPH
obsazeno
 

Academy / Semináře / Online seminář: Nástroje 3D pro fotografy