« zpět

Online výcvik: Profesionální retuše

Mistrovství v reklamní retuši

DATUM KONÁNÍ: 07.09.2023 až 10.9.2023
MÍSTO KONÁNÍ: Online

Obsah Fotogalerie O přednášejícím

Praktický a intenzivní online seminář, věnovaný profesionální retuši.  Během čtyř nabitých dní vás naučíme upravovat fotky. Přesně tak, jak to dělají špičkoví retušéři v časopisech a reklamních agenturách.  Od rychlé a precizní retuše pleti, šatů i prostředí, přes techniky reklamní retuše až po finální barevné úpravy. Budeme pracovat na různých typech fotek, abyste po skončení semináře dokázali rychle a bezbolestně upravit cokoliv. I v polospánku.Všechny předváděné techniky si hned sami vyzkoušíte. Odnesete si promyšlený, strukturovaný a efektivní systém, díky kterému se při retuších už nikdy neztratíte.  Zvlášť cenná je zpětná vazba, která vám umožní se posouvat daleko rychleji, než byste zvládli pouze vlastními silami. Vedlejším efektem tohoto semináře je, že jeho účastníci přestanou brát Photoshop jako nepřítele a místo toho ho vnímají jako cenný a výborně ovládnutý nástroj.

V ceně tohoto semináře je i série Retuše 3.1 a kompletní záznam, ze kterého si budete moci probírané techniky kdykoliv zopakovat.

Co vám seminář přinese (krátká verze):

Naučíte se retušovat. Profesionálně. Odnesete si promyšlené, komplexní a strukturované workflow, ve kterém se nedá ztratit. Jeden postup navazuje na další, jedna technika na druhou. Naučíme vás pomůcky a teorii, díky kterým budete vědět co přesně děláte, proč to děláte a hlavně jak to udělat skvěle. Žádné tápání, žádné zkoušení, jen rychlé a nekompromisní výsledky. Skvělé fotky. Protože tak má vypadat profesionální retuš.

Co vám seminář přinese (dlouhá verze):

Online seminář se koná 7. - 10. září 2023 přes platformu Zoom.

Praktické části:

Retuš pleti

Precizní retuš pleti je základ. Probereme všechny techniky, které se v současné době u high-end retuše pleti používají. Naučíme se jak pleť rychle vyčistit a sladit do jednoho odstínu, přidat nebo naopak odstranit opálení a jak dosáhnout dokonalé tonality. Co dělat když potřebujete pleť porcelánovou a jak vytáhnout pihy. Probereme i detailní beauty retuš, nebudou chybět ani techniky retuše očí, vlasů a šatů.

Retuše prostředí

Retuše prostředí jsou samostatná disciplína. Naučíme vás techniky, kterými z fotky bez větší námahy ostraníte cokoliv. Nebo kohokoliv. A to i v případech, kdy to vypadá téměř beznadějně. Budeme se věnovat jak retuši města, tak přírody a získáte kompletní sadu nástrojů, které používají na úpravu prostředí profesionální retušéři.

Reklamní retuš

Reklamní retuš je přesně to, co z dobře vyretušovaných, ale průměrných fotek udělá fotky na titulku časopisu. Naučíte se, jak fotky vylepšit, nablýskat a jak zaujmout diváka hned v první vteřině. Jak s jeho pozorností dál pracovat a postupně odhalovat další vrstvy obrazu. Budete překvapeni, jak snadné je z fotky udělat epické dílo. Když máte ty správné nástroje.

Finální úpravy

Nejdůležitější část úprav, ale také ta nejtěžší. Finální úpravy rozhodnou o tom, jak bude vaše fotka působit a zda bude mít úspěch. Finální úpravy jsou kombinace barevného tónování, práce s kontrastem a speciálních efektů. Naučíme vás hned několik pokročilých technik, jak vytvářet dech-beroucí díla, která opravdu zazáří.

Teoretické části

Teorie retuše


Jakákoliv pokročilejší retuš by měla stát na pevných nohou. Měli byste vědět, proč retušujete, co retušujete a jak by měl vypadat výsledek. Měli byste dokázat rozpoznat, co je ještě přirozené a kde se dobrá retuš láme v přehnanou. Teorie retuše všechny tyto problémy řeší a dá vám jasná, srozumitelná vodítka, kterých se můžete držet.

Teorie barev


Rozsáhlou část věnujeme teorii barev. Základem, ze kterého vycházíme je obrovské množství odborné literatury o teorii barev pro malíře, filmovém gradingu nebo psychologii barev v reklamě. Vybrali jsme to nejpodstatnější a přetavili do formy použitelné pro fotografy a retušéry. Asi vás překvapí, jak je práce s barvami jednoduchá když víte, co a proč děláte.

Pro koho je seminář určen:

Všem fotografům a retušérům, kteří potřebují mít co nejlepší výstupy za co nejméně času. Seminář pro vás bude užitečný ať fotíte portréty, svatby, děti nebo aspirujete na pozici komerčního beauty retušéra. Workflow, které učíme je použitelné pro všechny. Seminář není určen úplným začátečníkům, předpokládá rutinní znalost prostředí Photoshopu. Měli byste dokázat pracovat s vrstvami, maskami a vrstvami úprav.

Praktické informace:

Online seminář se bude konat v termínu 7. - 10.9. 2023, vždy mezi 9-17h. Účastnit se můžete z pohodlí domova. Na konci semináře dostanete záznam celé akce, PDF se shrnutím celého postupu i zdrojové RAW soubory. Krom toho máme připraveny náměty na domácí cvičení, která vám pomohou práci s barvami procvičit.

Budete potřebovat vlastní počítač, připojení k internetu, Lightroom/Capture One a Photoshop/Affinity Photo. Seminář probíhá na platformě Zoom Webinars, nepotřebujete vlastní kameru ani mikrofon. Pozvánky na online událost rozešleme týden před začátkem akce. Počet míst na tomto semináři je omezen. 

Galerie:

iv-nike-magic
iv-LGSparta_1270x7004-sm
iv-kluk
iv-adler-11-newyork
iv-adler-1-letadlo
iv-adler-2-letadlo
iv-carte-noire
iv-philippine-2-final
iv-honza-final
iv-saman-final
iv-babicky-final
iv-dali-final
iv-sheshadri-final
iv-fei-final
iv-philippine-final
iv-jezero-final
iv-pm-2010-1
iv-livducci
iv-dv-beauty
iv-03
iv-02
iv-04
iv-little-girl-blue
iv-dolce-vita-painting-cover
iv-dolce-vita-painting-1
iv-dv-superdiva-03
iv-moonlight
iv-harpers-bazaar-1
iv-harpers-bazaar-2
iv-dv-les-01
iv-dv-les-03

Radovan Bartek

Talentovaný fotograf, retušér z Jihlavy, který se zaměřuje na větší grafické úpravy ve svých fotografiích.

Jeho fotografie jsou různorodé, od portrétů až po velké montáže, které mnohdy připomínají plakáty velký filmů. Mezi jeho nejoblíbenější žánry patří fotografování a retuše portrétů a fotografické montáže / koláže,  photobashing se zaměřením na báje, filmové žánry, fantasy a sci-fi. 

web: www.radovanbartek.com

5.990 Kč
(259 EUR)
včetně DPH
obsazeno
 

Academy / Semináře / Online výcvik: Profesionální retuše