« zpět

Shooting Day: S.W.A.T.

Focení na den, zážitek na celý život.

DATUM KONÁNÍ: 29.08.2019 až 29.8.2019
MÍSTO KONÁNÍ: Josefov

Obsah Fotogalerie O přednášejícím

Co je Shooting Day?

Shooting Day je v Light Garden Academy zcela nový koncept. Na jeden den zažijete atmosféru velkého focení, ovšem beze všech starostí a námahy spojené s produkcí, zařizováním, nedejbože plánováním. O všechno se postaráme za vás. Najdeme nejlepší lokaci, zajistíme špičkové modely, oblékneme je a připravíme jednotlivé scény. Váš úkol je jediný. Užít si focení a odvézt si co nejlepší fotky.

Shooting Day: S.W.A.T.

Přiznáváme. Tohle focení je hlavně sen, který jsme si už dlouho chtěli splnit. Jde také o naprosto monumentální akci, která už se asi nikdy nezopakuje. Třetí shooting day posune všechny hranice toho, co jste si mysleli, že je v čechách na focení možné.

Tentokrát budeme sledovat protiteroristický tým, který zasahuje proti ozbrojeným únoscům v pevnosti Josefov. Taktická jednotka provede výsadek z vrtulníku (ano, na focení budeme mít vrtulník!) na nádvoří pevnosti.  Protiteroristický tým pronikne po několika přestřelkách až skvěle nasvíceného nitra pevnosti, kde mají v katakombách doupě ďábelští únosci. Zde akce vyvrcholí velkou noční bitvou o pevnost. Nakonec budou nebohá rukojmí zachráněna a zbývá exfiltrace v obrněných vozidlech (ano, máme i obrněná vozidla).

Obsah semináře

K dispozici budeme mít naprosto špičkové profesionály. Celou akci připravujeme ve spolupráci se školou taktického výcviku Hard Task. Protiteroristickou jednotku jsme obsadili kaskadéry z taktické divize společnosti FILMKA Stunt Team. To jsou přesně ti lidé, které můžete vidět jako kaskadéry v kterémkoliv velkém zahraničním filmu, který se v čechách kdy natáčel. Teroristy jsme najali opět profesionální, zajistí je skupina Fenris Fight School, jež se pravidelně účastní výcviků zahraničních speciálních jednotek (jako teroristé :)).

Jako třešničku na dortu jsme pak zajistili vrtulník, ze kterého jednotka provede výsadek a obrněné transportéry, ve kterých na konci akce odjede. Lepší to prostě ani být nemůže.

Počet míst: 15
Počet volných míst: 0


Jak bude Shooting Day probíhat?

O veškerou produkci se postaráme my. Připravíme několik epických scén (stage), které i nasvítíme a zajistíme efekty typu mlha, dým nebo pyrotechnika. Na tomto shooting day budeme postupně procházet celým průběhem zásahu tak, jak by se v reálu odehrál. Kdekoliv to bude možné, odehrajeme celou scénu několikrát, aby si každý fotograf mohl najít svůj vlastní úhel záběru a pojetí. Na konci dne bude mít každý fotograf mezi 8-10ti naprosto epickými fotkami z focení, které se už nikdy nezopakuje.

Nebudu mít stejné fotky jako všichni ostatní?

Ne. Scény, které připravíme umožňují velké množství záběrů a je na každém fotografovi, jaký příběh v bude chtít zobrazit, jaké emoce bude chtít dostat z modelů a nakonec i jaké světlo a postprodukci zvolí. My pouze připravíme hřiště, ale co na něm budete hrát za hru je zcela na vás.

Kde se bude Shooting Day odehrávat?

Jako hřiště nám bude sloužit celá jedna část pevnosti Josefov. K dispozici máme jak exteriéry, tak naprosto úchvatné kamenné katakomby a vnitřní cihlové nádvoří pevnosti. Všechny prostory samozřejmě nasvítíme (filmovými světly, takže odpalovače atd není třeba řešit) a k dispozici budeme mít i hromadu pyrotechniky.

Pro koho je seminář určen?

Pro všechny fotografy, kteří si chtějí zafotit neobvyklé téma v zajímavých kulisách a odvézt si fotky, jaké hned tak někdo nemá. Vůbec nezáleží na tom, jestli jste začátečník nebo zkušený fotograf, Shooting Days jsou určeny pro všechny. Začátečníkům poradíme, zkušenějším fotografům umožníme měnit scény podle vlastní kreativní vize.

Praktické informace:

Seminář se bude konat v termínu 29. srpna 2019 v pevnosti Josefov. Začínat budeme v 9h, konec bude zhruba v 18h. Cena nezahrnuje dopravu ani stravu. Budete potřebovat vlastní fotoaparát s objektivy, které běžně používáte. Počet míst na tomto workshopu je omezen a téma se nebude opakovat.

Upozorňujeme, že přítomnost vrtulníku závisí na aktuálním počasí, které bohužel neovlivníme. Rozhodně ale uděláme všechno pro to, aby na místě byl.

Galerie:

iv-nike-magic
iv-LGSparta_1270x7004-sm
iv-kluk
iv-adler-11-newyork
iv-adler-1-letadlo
iv-adler-2-letadlo
iv-carte-noire
iv-philippine-2-final
iv-honza-final
iv-saman-final
iv-babicky-final
iv-dali-final
iv-sheshadri-final
iv-fei-final
iv-philippine-final
iv-jezero-final
iv-pm-2010-1
iv-livducci
iv-dv-beauty
iv-03
iv-02
iv-04
iv-little-girl-blue
iv-dolce-vita-painting-cover
iv-dolce-vita-painting-1
iv-dv-superdiva-03
iv-moonlight
iv-harpers-bazaar-1
iv-harpers-bazaar-2
iv-dv-les-01
iv-dv-les-03

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

6.990 Kč
(269 EUR)
včetně DPH
obsazeno
 

Academy / Semináře / Shooting Day: S.W.A.T.