« zpět

Shooting Day: Viktoriánský Londýn

Focení na den, zážitek na celý život.

DATUM KONÁNÍ: 27.08.2019 až 27.8.2019
MÍSTO KONÁNÍ: Praha

Obsah Fotogalerie O přednášejícím

Shooting Day je v Light Garden Academy zcela nový koncept. Na jeden den zažijete atmosféru velkého focení, ovšem beze všech starostí a námahy spojené s produkcí, zařizováním, nedejbože plánováním. O všechno se postaráme za vás. Najdeme nejlepší lokaci, zajistíme špičkové modely, oblékneme je a připravíme jednotlivé scény. Váš úkol je jediný. Užít si focení a odvézt si co nejlepší fotky.

Máme plno. Pro podobný zážitek (byť na jiné téma) doporučujeme tento Shooting Day.

Druhý Shooting Day bude o poznání tajemnější. Ve staré čistírně odpadních vod v Bubenči na nás mezi klenutými cihlovými stropy a obřími parními stroji čeká hutná, temná atmosféra viktoriánského Londýna. Vydáme se po stopách Sherlocka Holmese, Jacka Rozparovače a několika šílených vynálezců, kteří se snaží vydestilovat esenci lidství.

Obsah semináře

Čekat můžete naprosto jedinečnou lokaci (natáčel se zde třeba Blade nebo Mission Impossible), dobové kostýmy, ošlehané herce, filmová světla, ale především hutnou atmosféru, která si přímo říká o vyfocení. Hřiště vám i zde připravíme tak, abyste se mohli celý den v podstatě jen bavit…a u toho tvořit něco jedinečného.

Počet míst: 15
Počet volných míst: 0


Jak bude Shooting Day probíhat?

O veškerou produkci se postaráme my. Připravíme několik epických scén (stage), které i nasvítíme a zajistíme efekty typu mlha, dým nebo pyrotechnika. Každý fotograf pak bude mít vymezený čas, kdy je scéna pouze jeho. Jaké fotky vzniknou je pak pouze na něm. Na každé scéně bude k ruce asistent, který bude po celou dobu k dispozici a bude pomáhat jak bude třeba. Zkušenější fotografové si samozřejmě mohou svícení nebo kompozici změnit podle vlastních představ. Celkem každý fotograf vystřídá za den pět různých scén a odnese si nespočet fotek, ke kterým by se jinak dostal jen velmi těžko.

Nebudu mít stejné fotky jako všichni ostatní?

Ne. Scény, které připravíme umožňují velké množství záběrů a je na každém fotografovi, jaký příběh v bude chtít zobrazit, jaké emoce bude chtít dostat z modelů a nakonec i jaké světlo a postprodukci zvolí. My pouze připravíme hřiště, ale co na něm budete hrát za hru je zcela na vás.

Kde se bude Shooting Day odehrávat?

Tento Shooting Day se koná v bývalé čistírně odpadních vod v Bubenči. Jde o naprosto úchvatný historický prostor, který má asi nejblíž k tomu, co si představujeme jako viktoriánskou Anglii. Cihlové zdi, klenuté oblouky, všudypřítomné obří stroje a naprosto dokonalá atmosféra. Není proto divu, že si stejnou lokaci vybrali na natáčení filmaři pro díla jako Blade nebo Mission Impossible.

Pro koho je seminář určen?

Pro všechny fotografy, kteří si chtějí zafotit neobvyklé téma v zajímavých kulisách a odvézt si fotky, jaké hned tak někdo nemá. Vůbec nezáleží na tom, jestli jste začátečník nebo zkušený fotograf, Shooting Days jsou určeny pro všechny. Začátečníkům poradíme, zkušenějším fotografům umožníme měnit scény podle vlastní kreativní vize.

Praktické informace:

Seminář se bude konat v termínu 27. srpna 2019 v Praze Bubenči. Cena nezahrnuje dopravu ani stravu. Budete potřebovat vlastní fotoaparát s objektivy, které běžně používáte. Počet míst na tomto workshopu je omezen a téma se nebude opakovat.

Galerie:

iv-nike-magic
iv-LGSparta_1270x7004-sm
iv-kluk
iv-adler-11-newyork
iv-adler-1-letadlo
iv-adler-2-letadlo
iv-carte-noire
iv-philippine-2-final
iv-honza-final
iv-saman-final
iv-babicky-final
iv-dali-final
iv-sheshadri-final
iv-fei-final
iv-philippine-final
iv-jezero-final
iv-pm-2010-1
iv-livducci
iv-dv-beauty
iv-03
iv-02
iv-04
iv-little-girl-blue
iv-dolce-vita-painting-cover
iv-dolce-vita-painting-1
iv-dv-superdiva-03
iv-moonlight
iv-harpers-bazaar-1
iv-harpers-bazaar-2
iv-dv-les-01
iv-dv-les-03

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: stanislavpetera.net

4.990 Kč
(199 EUR)
včetně DPH
obsazeno
 

Academy / Semináře / Shooting Day: Viktoriánský Londýn