« zpět

Úvod do profesionální retuše

Naučte se za tři dny retušovat

DATUM KONÁNÍ: 01.11.2019 až 3.11.2019
MÍSTO KONÁNÍ: Bratislava

Obsah Fotogalerie O přednášejícím Hodnocení uživatelů

Příjemný třídenní seminář, na kterém se naučíte základy profesionální retuše. Je jedno, jestli v Photoshopu zrovna začínáte, nebo už se nějakou dobu úpravám fotek věnujete. Na tomto semináři vás naučíme rychlé, snadné a precizní workflow, díky kterému dokážete fotky zpracovat hladce a bez zádrhelů. Naučíte se, jak dosáhnout pleti jako ze žurnálu, jak odstranit rušivé prvky z pozadí a nebudou chybět ani pokročilejší techniky reklamní retuše. Na závěr semináře vám ukážeme, jak dát fotkám jedinečné barevné tónování a doladit je do dokonalosti.

Seminář je určen pro každého. Pracovat budeme na několika typech fotek a vy si postupně vyzkoušíte všechny techniky, které se při profesionální retuši používají. Naučíte se také už od začátku ten správný (to znamená nejrychlejší a nejpreciznější) postup, jak při úpravách postupovat. Nebudete se tedy nikde ztrácet ani bloudit v nepotřebných funkcích Photoshopu.

Hned na místě se vám dostane nedocenitelné zpětné vazby, která vám umožní se v retuších posouvat daleko rychleji, než byste zvládli pouze vlastními silami. Vedlejším efektem tohoto semináře bývá, že jeho účastníci přestanou brát Photoshop jako nepřítele a místo toho ho vnímají jako užitečný a výborně ovládnutý nástroj.

Program semináře

Seminář se koná 1.-3.11. 2019 v Bratislavě

Retuše pleti (1. den)

První den budeme věnovat hlavně retuši pleti.  Dozvíte se, co by se retušovat mělo, co je dobré na pleti ponechat a jaké jsou nejčastější chyby začínajících retušérů.  Naučíte se, jak postupovat rychle, precizně a se zachováním dokonalé struktury. Jak pleť nablýskat a udělat plastičtější a kde je naopak lepší jí nechat matnou. Důraz dáváme na správné workflow, které vám ve finále ušetří desítky hodin a spoustu nervů.

Retuše prostředí a šatů (2. den)

Druhý den se pustíme do retuše prostředí. Naučíme vás techniky, kterými můžete rychle odstranit cokoliv. Sloupy, lidi, fleky…nebo třeba otravného strýce. Provedeme vás i pokročilejšími postupy, díky kterým diváka provedete svou fotkou přesně tak, jak jste ji zamýšleli.

Reklamní retuše a barevné tónování (3. den)

Třetí den seminář vyvrcholí a poslední blok bude věnován technikám reklamní retuše, kde se naučíte jak fotky rozzářit, nablýskat a dodat jim třeskutě moderní vzhled. Na závěr si pak ukážeme techniky práce s barvami a tonalitou, které celý proces úpravy fotek uzavřou a naše díla dovedou k dokonalosti.

 

O semináři:

Seminář je užitečný všem, kdo se chtějí naplno ponořit do světa retuše, ale zatím nemají zkušenosti ani znalosti. Provedeme vás prvními kroky a položíme solidní základy, na kterých budete moci dále stavět. V krátkém čase svou retuši zlepšíte, zrychlíte a vynaložené prostředky se vám velmi rychle vrátí.

Praktické informace:

Seminář se koná 1.-3.11. 2019 v Bratislavě

Začátek semináře je v 9h, končit budeme všechny tři dny v 17h. Cena nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu. Budete potřebovat vlastní počítač (jedno zda stolní nebo notebook) s nainstalovanou libovolnou verzí Adobe Photoshop a pro rychlejší práci ideálně i tablet. Počet míst na tomto workshopu je omezen.

Galerie:

iv-nike-magic
iv-LGSparta_1270x7004-sm
iv-kluk
iv-adler-11-newyork
iv-adler-1-letadlo
iv-adler-2-letadlo
iv-carte-noire
iv-philippine-2-final
iv-honza-final
iv-saman-final
iv-babicky-final
iv-dali-final
iv-sheshadri-final
iv-fei-final
iv-philippine-final
iv-jezero-final
iv-pm-2010-1
iv-livducci
iv-dv-beauty
iv-03
iv-02
iv-04
iv-little-girl-blue
iv-dolce-vita-painting-cover
iv-dolce-vita-painting-1
iv-dv-superdiva-03
iv-moonlight
iv-harpers-bazaar-1
iv-harpers-bazaar-2
iv-dv-les-01
iv-dv-les-03

Radovan Bartek

Talentovaný fotograf, retušér z Jihlavy, který se zaměřuje na větší grafické úpravy ve svých fotografiích.

Jeho fotografie jsou různorodé, od portrétů až po velké montáže, které mnohdy připomínají plakáty velký filmů. Mezi jeho nejoblíbenější žánry patří fotografování a retuše portrétů a fotografické montáže / koláže,  photobashing se zaměřením na báje, filmové žánry, fantasy a sci-fi. 

web: www.radovanbartek.com

Hodnocení

Ze semináře jsem byla naprosto nadšená. Naučila jsem se spoustu nových vecí nejen ve Photoshopu, ale i o fotce jako takové. Líbilo se mi setkat se s českou špičkou a mile mě překvapil skvělý přednes Stanislava Petery.
-- Aneta Albrechtová

Stanko ani neviem ako ti podakovat za tento workshop, neskutocne mi pomohol. Moje prace su teraz o tisic percent lepsie, moj postproces je o polovicu kratsi. Bol som velmi spokojny, bolo to zrozumitelne, poucne. Pre mna bol tento workshop vynimocny a dal mi novy zmysel, novu chut do prace. Vsetky Tvoje DVD si stale pustam dokola. Urcite pridem aj na dalsie workshopy. Este razu velmi pekne dakujem.
-- Martin Krystynek

Seminár a výklad sa mi páčili, ešte som nezažila kurz, ktorý by mi dal tak veľa ako práve tento.
Priestory sú vyhovujúce, teším sa na budúce semináre. Ďakujem.
-- Jana Kollárová

Dakujem za seminar, za moznost vidiet pri praci Stana - pocut a vnimat jeho workflow, skusenost...prax. Kedze pouzivam Lightroom, chcel som vidiet co dokaze majster fotograf v spojeni s PS - a bolo to inspirativne! K miestu a organizacii nie je co dodat - tato stranka veci bola jednoducho genialna. Vrela vdaka.
-- Roman Pavlík

5.990 Kč
(231 EUR)
včetně DPH
obsazeno

Pre mna bol tento workshop vynimocny a dal mi novy zmysel, novu chut do prace.
-- Martin Krystynek

Ze semináře jsem byla naprosto nadšená. Naučila jsem se spoustu nových vecí nejen ve Photoshopu, ale i o fotce jako takové. Líbilo se mi setkat se s českou špičkou a mile mě překvapil skvělý přednes Stanislava Petery.
-- Aneta Albrechtová

Seminár a výklad sa mi páčili, ešte som nezažila kurz, ktorý by mi dal tak veľa ako práve tento.
-- Jana Kollárová

 

Academy / Semináře / Úvod do profesionální retuše