« zpět

Montáže 3.1

Ovládněte nástroje budoucnosti

Obsah O přednášejícím Hodnocení uživatelů Recenze

Montáže 3.1 jsou revoluční upgrade. A to doslova. Naučíte se využívat nejnovější nástroje Photoshopu pro automatický výběr objektů a jejich precizní vymaskování. Objevíte kouzlo umělé inteligence při tvorbě fotorealistických prostředí. Naučíte se, jak si ve 3D rychle a jednoduše poskládat dechberoucí scény, které v Photoshopu snadno propojíte s fotkami.

Díky novým nástrojům Photoshopu, umělé inteligence a 3D se vaše práce neskutečně zjednoduší, zrychlí a otevřou se vám široké kreativní obzory. Vůbec poprvé v historii je totiž tvorba montáží snadná. Rychlá. A bezbolestná.

Montáže 3.1 staví na robustním a strukturovaném workflow minulé verze, které obohatí o nejmodernější nástroje, techniky a postupy. Montáže ještě nikdy nebyly rychlejší, snazší ani zábavnější.

Novinky v Photoshopu. Tisíce ušetřených hodin.

Naučíte se naplno využívat nové funkce Photoshopu, jako je automatický výběr a maskování objektů, díky kterým dáte konečně sbohem dlouhému a otravnému ručnímu obkreslování. Ukážeme si také nové nástroje pro tvorbu realistických stínů nebo automatické sjednocení zdrojů. Vše hladce zapadne do workflow, které už důvěrně znáte.

Vstříc novým světům s nástroji AI.

Objevíte sílu umělé inteligence. Naučíte se využívat Midjourney, psát správně prompty, ale hlavně tvořit dechberoucí fotorealistická prostředí. Nechybí ani správné workflow, které vám umožní zdroje z AI nástrojů kombinovat s fotkami.

Unreal Engine. Poslední chybějící dílek.

Společně také prozkoumáme svět 3D a mocný Unreal Engine 5. Naučíte se pracovat ve 3D prostredí a tvořit, svítit i renderovat celé komplexní scény. Zjistíte, jak využívat Megascans pro tvorbu fotorealistických prostředí. Ty pak poslouží jako jeviště pro vaše velkolepé příběhy. Hlavně ale zjistíte, že 3D se nemusíte bát. Je to daleko snazší, než byste čekali a znalost práce ve 3D vám otevře nečekané obzory.

Třešničky na dortu. Budoucnost je tady.

Krom toho vám ukážeme i lahůdky, o kterých ostatní fotografové zatím ani neslyšeli. Třeba jak si pomocí mobilu naskenovat jakoukoliv lokaci do 3D. Doma jí pak můžete doplnit, přesvítit či rozšířit a dál s ní pracovat. Novinek je ale daleko víc.

Novinky v sérii Montáže 3.1

Prostředí Photoshopu:
- Nové nástroje Photoshopu a jejich využití ve stávajícím workflow
- Inteligentní výběr objektů a AI nástroje maskování
- Nástroje pro tvorbu realistických stínů
- Nástroje pro automatické sjednocení zdrojů
- Správné workflow při práci se 3D nástroji a AI

Nástroje umělé inteligence:
- Profesionální využití Midjourney a ChatGPT
- Tvorba kvalitních promptů
- Tvorba profesionálních storyboardů pomocí MJ
- Tvorba fotorealistických pozadí pro montáže
- Práce s ohniskem a úhlem záběru
- Omezení a jak je obejít
- Nástroje pro upscaling a sjednocení s fotografiemi a 3D
- Správné workflow v kombinaci s Photoshopem

3D nástroje - Unreal Engine 5
- Prostředí, základy práce a ovládání
- Práce s objekty, světlem a kamerami
- Práce s Megascans a stavba komplexního prostředí
- Nasvícení, atmosferické efekty, finální úpravy
- Render a sjednocení 3D prostředí se zdroji v Photoshopu

Pokročilé 3D nástroje
- Využití fotogametrie a Lidaru pro naskenování reálných prostředí
- Přenos modelů do Unreal Engine a jejich nasvícení a doladění
- Rozšíření modelů pro tvorbu storyboardů či rekonstrukci reálné scény

Obsah základní série Montáže 3.0

Nová série Montáže 3.0 změní váš pohled tvorbu realistických fotomontáží. Naučíte se pracovat rychle, jednoduše a s naprosto dechberoucími výsledky.

Nové workflow je bez nadsázky převratné. Do detailu promyšlené, univerzální a velmi snadné na pochopení. Robustní techniky fungují na všechny typy zadání a na vás zbyde jediné. Nebát se. A tvořit.

Teprve začínáte? Skvěle!

Nezáleží na tom, jestli chcete na fotce jenom vyměnit oblohu, přesadit tchýni do jiné země (případně na jinou planetu), nebo rovnou pro klienta poskládat celý monumentální svět. Je dokonce úplně jedno, zda s montážemi teprve začínáte, nebo jste ostřílený retušér. Provedeme vás celým procesem od úplných základů až po velmi pokročilé techniky.

Univerzální workflow

Novou sérii jsme poskládali tak, aby byla univerzální, přehledná a snadná na pochopení. Hodí se jak pro fotografy, kteří potřebují občas vyměnit oblohu, tak pro pokročilé retušéry, architekty či art directory v reklamních agenturách. A díky novým kapitolám o kombinaci fotek s 3D a digitální ilustrací i pro concept artisty či herní vývojáře.

Profesionální výsledky

Naučíte se, jak montáž naplánovat, kde k ní sehnat zdroje, rychle (ale precizně) je vyřezat a sjednotit mezi sebou. Naučíte se také pracovat se světlem, perspektivou, tvořit realistické stíny a řešit problémy, na které nevyhnutelně narazíte. V pokročilejších kapitolách se budeme věnovat práci se zdroji různých kvalit a velikostí, kombinaci fotek s 3D zdroji či digitální malbou a tomu, jak vždy odevzdávat konzistentní a precizní výstupy.

Světy jako živé

Nakonec jste ale to hlavní vy. Vaše vize, vaše fotky, vaše světy. Se všemi nástroji, které budete mít díky nové sérii k dispozici, zbývá jediné. Pusťte se do práce. Prozkoumejte hranice možného a začněte tvořit vlastní světy.

Co je nového?

Je toho hodně. Jinak učíme (samostatné, stravitelné rychlé bloky místo dlooooouhého videa). Znovu jsme postavili celé workflow, takže je rychlejší, přehlednější a snáze pochopitelné. Nové jsou také kontrolní body, tedy místa, kde pomocí jednoduchého klíče zkontrolujete, zda jste v procesu neudělali žádnou chybu a můžete pokračovat. Vynalezli jsme několik nových, zajímavých způsobů maskování. A nakonec přibyly i samostatné kapitoly o storyboardech, práci s 3D materiály a digitální malbou.

Kompletní obsah:

Teoretické bloky
- Workflow při montáži
- Teorie montáže
- Jak fotit zdroje pro montáž
- Jak postavit počítač pro maximální výkon
- Fotobanky

Základní bloky
- Základy maskování
- Sjednocení zdrojů
- Práce se světlem
- Tvorba realistického stínu
- Barevné tónování

Pokročilé bloky
- Perspektiva
- Přesvícení scény
- Pokročilá práce se světlem a tonalitou
- Práce s hloubkou ostrosti
- Automotive (motion blur, path blur)
- Pokročilé maskování
- Maskování pomocí automatických a AI nástrojů
- Workflow fotka + 3D zdroje
- Workflow fotka + digitální malba
- Práce se storyboardy
- Organizace souboru u větších montáží
- Realistické atmosferické efekty
- Finální tipy & triky (zrno, šum)

Kontrolní body
- Co jsou kontrolní body
- Jak poznat kvalitní masky
- Jak poznat kvalitně sladěné zdroje
- Jak zkontrolovat konzistenci rozlišení zdrojů
- Jak poznat správné barevné tónování

Nejčastější problémy & řešení
- Malé rozlišení zdrojů
- Odlišné světlo/tonalita zdrojů
- Rozdílná perspektiva
- Někde je chyba. Jak jí najít?

Technické záležitosti

Délka trvání celé série je více než 17 hodin. Záznam je natočen v profesionálním zvukovém studiu a v 2K (2560x1440) rozlišení. Na USB flash disku samozřejmě najdete i všechny zdrojové .PSD soubory, které budete potřebovat. Předvádíme vždy v poslední anglické verzi Adobe Photoshop CC. U všech anglických názvů jsou navíc uvedeny i jejich české ekvivalenty.

Montáže 3.0 jsou relativně pokročilá série, která předpokládá rutinní znalost prostředí Photoshopu, nástrojů retušérského workflow v rozsahu série Retuše 3.0. Série není určena pro začátečníky v Photoshopu.

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: www.stanislavpetera.com

Hodnocení

DVD jsem obdržela minulý týden a chodím teď z práce dřív, abych se podle nich mohla učit a vytvářet ty změny na zdrojových fotografiích. :o) Myslím si, že je to velmi povedená série, jsem nadšená. Moc děkuji, jen tak dál, vámi tvořené materiály na trhu chybí...
-- J. Voleská

DVD Profesionalni postprodukce dorazili, videl som ich na dvakrat a nemozem spavat... su uplne namakane, kvalita zvuku je vyborna, obraz perfektny... myslim, ze keby som k nim posadil mojho psa, tak sa musi naucit retusovat... vsetkym odporucam
-- Martin Krystýnek

DVD jsou naprosto uzasna :) perfektni zpracovani, jednoduche a srozumitelne vedeni, rychle dosazeni vysledku i vyborna technicka kvalita :)
-- -- Marie Korpancová

Tak jsem viděl celou novou serii a je perfektní po všech stránkách (kvalita, zvuk, obsah). Mám již tu první a serii o světle a pokaždé mi to přinese něco nového. Nebo se dozvim jak něco co používám dělat jednodušeji. Je dobře, že druhá serie vznikla. Určitě pokračujte dál.
-- Jiří Granilla

 

DVD edici Profesionální Postprodukce v3 mohu vřele doporučit všem fotografům, kteří se věnují nebo chtějí věnovat portrétní a reklamní fotografii a mají chuť své fotky výrazně upravovat. Jedná se o kvalitní produkt, u kterého platí, že za zaplacenou částku dostanete mnohem víc informací, než byste mohli čekat.
Recenze na Fotoradce.cz

Ze své zkušenosti mohu říct, že zejména postupy zmíněné pro retuše a maskování jsou věci, které mi ušetřily spoustu času. Těch sedm hodin rozhodně stálo za to.
Recenze na Designportal.cz

Výuková sada je zaměřena především na portrétní, módní a reklamní fotografii, a proto pokud vás tato oblast zajímá a rádi byste se v ní zdokonalili, rozhodně mohu výuková DVD od Light Garden academy doporučit. Nejenže se naučíte perfektně ovládat pokročilé nástroje Photoshopu, ale nahlédnete i pod pokličku toho, jak se dělají profesionální retuše a fotomontáže.
Recenze na Fotografove.info

Profesionální postprodukce v3 je již třetí řadou DVD zabývající se postprodukcí, oproti předchozím popisuje více triků, které zrychlí a usnadní práci, a přibyly pokročilé techniky pro práci s barvami a tonalitou. Došlo nejen k posunu v kvalitě obrazu i zvuku, ale i ke zlepšení lektorských schopností autora.
Recenze v časopisu Digitální Foto / Leden 2015

2.990 Kč
(119 EUR)
včetně DPH
V prodeji
Do košíku >

Nové retuše 2.0 jsou super. Líbí se mi tvůj komentář, jak je vše vysvětleno a probíráno relativně pomalu a tak, že to pochopí i člověk úpravou v PS nepolíbený.
-- Pavel Šramhauser

Nová serie retuší je vynikající a i když toho hodně již umím, spousty věcí jsem si v tom našla nových a hodně mi pomohly při práci.
-- Markéta Hanáková

Chci vám za sérii Retuše II velmi poděkovat. Vše je velmi srozumitelné, detailní, názorné...a přitom působí sympaticky jistá neformálnost , kterou je vše komentováno a vysvětlováno.
-- Pavla Humlová

 

Academy / Výuková videa / Montáže 3.1