« zpět

Retuše 3.1

Ovládněte nástroje budoucnosti.

Obsah O přednášejícím Hodnocení uživatelů Recenze

Nové nástroje, postupy i umělá inteligence. Poslední rok přinesl do světa retuší neskutečné množství novinek. Série Retuše 3.1 vám umožní se v nich zorientovat a využít je v reálném světě.

Pomůže vám udržet krok s dobou, dramaticky zrychlit práci na zakázkách a zbavit se velké části nezábavných, technických fází retuše.

Díky nejnovějším nástrojům a postupům zrychlíte převod z RAWu o stovky procent. Zdlouhavé retuše i maskování v Photoshopu se stanou historií. Naučíte se také, jak za pomoci nástrojů umělé inteligence jednoduše vdechnout fotkám jedinečný život, barvy i atmosféru. Novinek je ale samozřejmě daleko víc.

Série je postavená na robustním a strukturovaném systému, který už znáte z Retuší 3.0. Upgrade vám ale umožní pracovat rychleji, precizněji a přitom se držet elegantního a jednoduchého workflow, které vám pomuže odbavit i ty nejkomplexnější zakázky. Jen to s novými technikami půjde daleko snáz a radostněji.

Co je nového?

Převod z RAWu

Nástroje pro převod z RAWu přinesly v nových verzích spoustu novinek. Automatické rozpoznání osob, automatické výběry a úpravy pleti, šatů i vlasů, nebo asistence umělé inteligence při výběru těch nejlepších fotek. Změny přibyly i do redukce šumu a dalších nástrojů.

Nová série vás provede novinkami a ukáže, jak jich efektivně využít. Buďte si jistí, že váš převod z RAWu bude daleko rychlejší, snazší a radostnější.

Retuše

Photoshop po letech (konečně!) přichází s novými nástroji. A je to často doslova bomba. Automatický výběr objektů, chytré maskování, nebo nástroje umělé inteligence, které umí retušovat už v podstatě za vás. Nemluvě o dramatickém zrychlení retuše pleti. To všechno jsou věci, které zrychlí a usnadní retuše všem fotografům.

Nové nástroje vám předvedeme, vysvětlíme a zasadíme do kontextu profesionálního workflow. Skvělá zpráva je, že nás PS konečně dokáže zbavit většiny otravných a dlouhých technických částí úpravy fotek. Věříme, že budete nadšeni stejně, jako my.


 

Produktová retuš

Kapitoly produktové retuše také dostaly pořádný update. Naučíte se nové techniky práce se strukturami, barvami i nové způsoby maskování. Produktová retuš tak získá novou úroveň přesnosti a dokonalosti, kterou oceníte jak vy, tak i vaši klienti.

Nástroje umělé inteligence

Velká část novinek se týká umělé inteligence. Ať už jde o nástroje uvnitř Lightroomu, Photoshopu nebo Capture One, nebo samostatné platformy. Velkou kapitolu budeme věnovat propojení retušérského workflow a Midjourney a ChatGPT. Naučíte se, jak s MJ pracovat, psát správně prompty a nabrat inspiraci ke kompozicím, barevnému tónování, atmosféře či světlu.

Dostanete také nástroje, které vám umožní přenést barevná schémata zpět do Photoshopu a vdechnout tak fotkám nový život, barvy i atmosféru.

Barevné tónování

V pokročilé kapitole o barevném tónování rozebereme novinky, které se objevily v posledních měsících. Naučíte se využívat workflow filmových koloristů. Ukážeme vám, jakse nechat inspirovat díly generovaným AI, nebo jak efektivně nabarvit rozsáhlé série fotek. Všechny nové postupy pak dáme do kontextu stavajícího workflow a uvidíte, že vaše fotky díky tomu naberou zcela nový lesk.


 

Novinky v sérii Retuše 3.1

Převod z RAWu
- Inteligentní nástroje Lightroomu, Capture One a Camera RAW
- Automatické maskování, rozpoznání osob
- Nástroje pro redukci šumu
- AI asistence pro rychlý výběr nejlepších fotek
- inteligentní práce s barvami barvy

Změny a novinky v prostředí Photoshopu
- Inteligentní vybírání objektů, chytré maskování
- Novinky u nástroje gradient
- Remove, generative fill, select object a další AI asistované nástroje

Retuše
- Novinky pro zrychlení retuši pletí
- Hromadná retuš pleti u více fotek
- Nástroje AI pro rychlou hromadnou retuš
- Práce s barevným tónováním
- Asistence AI u technická retuši a jak jí zavést do stávajícího workflow
- Odstraňování a přidávání objektů

Barevné tónování
- Využití AI při sjednocení tonality fotek
- Nástroje AI pro lepší barevné tónování
- Hromadné úpravy

Produktová retuš
- Nové techniky retuše
- Nové nástroje maskování
- Maskování pomocí luminosity masek
- Pokročilá práce s barvami

Obsah základní série Retuše 3.0

Univerzální

Pracujte v čem chcete. Jak chcete. Na nové sérii výukových videjí Retuše 3.0 najdete přesně ty nástroje, které sedí vašemu stylu focení a úprav. Je úplně jedno, jestli fotíte módu, svatby, produkty, krajiny, portréty nebo sport. Jestli máte na fotku pět minut nebo pět hodin. Naše workflow je rychlé a univerzální, techniky fungují na všechny typy fotografie a stačí jen vybrat správný postup podle toho, kolik času tomu chcete dát. A jak potřebujete být precizní.

Tím ale nekončíme. U nové série nezáleží ani na tom, v jakém programu pracujete. Photoshop, Lightroom, Affinity Photo, Capture One. Bereme všechno. Retuše 3.0 pokrývají všechny (hlavní) programy. A teď se držte…i v mobilních verzích! Retušovat, převádět RAWy a odvádět dokonalou práci s námi teď můžete i na cestách.

Samostatné kapitoly věnujeme práci a nastavení grafických tabletů Wacom, bez kterých se žádná profesionální retuš neobejde.

Rychlá

Ještě jsme to zrychlili. O raketu. Upravit fotku s námi zvládnete za deset minut. Když budete chtít být hodně precizní, tak za půl hodiny. Pokud jste placení od hodiny, tak tomu samozřejmě můžete dát vic (mrk mrk ;)), ale my jsme workflow, postupy i techniky odladili na maximální rychlost a efektivitu a osekali celý proces až na dřeň. Ušetříte čas, radost ze skvěle odvedené práce zůstává.

Komplexní

Série Retuše 3.0 funguje jinak, než jste byli dosud zvyklí. Je vyskládaná z jednotlivých ucelených bloků, které můžete kombinovat mezi sebou a vybrat si ty, které zrovna potřebujete. Potřebujete se naučit retušovat portréty v prostředí Affinity Photo? Pokročilou produktovou retuš v Photoshopu? Odbavit svatbu v prostředí mobilního Lightroomu? Není problém. Nová série je univerzální, promyšlená a umožní vám vyřešit problém, který vás zrovna trápí rychle a efektivně.


 

Řešíme reálné problémy reálných lidí

Poslouchali jsme vás. Dlouho a pozorně. I díky tomu, že krom organizování seminářů spravujeme největší česko/slovenské kluby o retuši víme poměrně přesně, co vás trápí. Na sérii Retuše 3.0 tedy najdete konkrétní a rychlá řešení těch nejobvyklejších problémů v samostatných blocích. K tomu, abyste se naučili sjednotit různobarevnou pleť, přidat západ slunce nebo rychle vyříznout někoho z pozadí už nebudete muset studovat tříhodinové video. Poradíme během pěti minut.

Technické bloky

Jak si složit počítač na retuše (montáže, rychlý prevod v Lightroomu), podle čeho vybírat displej, který grafický tablet je nejlepší a jak ho nastavit. Technické bloky zodpoví všechny nejčastější otázky a vyřeší problémy, na které každý fotograf i retušér dříve či později narazí.

Co je nového

Je toho hodně. Jinak učíme (samostatné, stravitelné rychlé bloky místo dlooooouhého videa). Jinak retušujeme pleť. Práce s barvami je jednodušší a daleko mocnější. Přibyla pokročilá produktová retuš, podstatně rozšířená je i kapitola o beauty retuši. Rychlé úpravy jsou rychlejší. Ale hlavně vás naučíme pracovat v čemkoliv. Retuše 3.0 pokrývají Photoshop, Lightroom, Affinity Photo, Capture One i mobilní verze výše zmíněných.

 

Kompletní obsah:

V čem budeš pracovat?
- Adobe Photoshop
- Capture One
- Affinity Photo
- Affinity Photo pro iPad
- Adobe Lightroom Classic
- Adobe Lightroom Mobile

Teoretické minimum
- O co vlastně při retuši jde
- Správné (a rychlé) workflow
- Co když to pořebuješ opravdu rychle
- Jak to upravit precizně
- Co s barvami

Základní bloky:
- Převod z RAWu
- Základní nástroje
- Retuše pleti, šatů, prostředí
- Reklamní retuš
- Barevné tónování
- Finální efekty

Pokročilé bloky:
- Pokročilé maskování
- High-end beauty retuše - včetně D&B
- Retuše vlasů
- High-end Produktová retuš
- Částicové a atmosferické efekty
- Rychlé úpravy pro portrétní a svatební fotografy
- Presety a grading v Lightroomu a Capture One
- Kariéra retušéra

Technické bloky:
- Jak si poskládat počítač na retuše
- Jak vybrat grafický tablet (a proč to bude právě Wacom) a správné nastavení
- Jak nastavit Photoshop pro nejvyšší výkon
- Jaký vybrat displej a co s kalibrací

Rychlá pomoc:
- Jak (rychle) sjednotit pleť
- Jak na dvojitou bradu
- Jak rychle vyříznout člověka z pozadí
- Jak vytvořit realistický stín
- Problémové podpaždí
- Retuš dětí
- Retuš mužské pleti
- Jak na chlupaté ruce
- Jak potrhat a zašpinit šaty i pleť
- Retuše očí
- Jak vytvořit západ slunce
- Jak vytvořit déšť

Technické záležitosti

Délka trvání celé série je bezmála 19 hodin. Záznam je natočen v profesionálním zvukovém studiu a ve FullHD (1920x1080) rozlišení. Na USB flash disku samozřejmě najdete i všechny zdrojové .PSD soubory, které budete potřebovat. Předvádíme vždy v poslední anglické verzi následujících programů: Adobe Photoshop CC, Affinity Photo, Adobe Lightroom Classic, Capture One Pro, Adobe Lightroom Mobile, Affinity Photo pro iPad. U všech anglických názvů jsou navíc uvedeny i jejich české ekvivalenty. K retuši používáme grafické tablety zn. Wacom.

 

 

Stanislav Petera

Módní a reklamní fotograf, který je pověstný svým velmi specifickým stylem využívající postprodukce ve vysoké míře, což mu umožňuje zasazovat svá díla do světů plných zvláštní, magické atmosféry.

Poté, co v Čechách začal publikovat své práce v časopisech jako Harper's Bazaar a Dolce Vita* atd., odjel se do Paříže dále zdokonalovat a studovat u známých zahraničních módních fotografů. Tam strávil i další čas objevováním tajů postprodukce ve studiu, kde se retušují fotografie např. pro Vogue, což mu umožnilo hluboký náhled do problematiky. I nadále se neustále snaží posouvat své hranice.

web: www.stanislavpetera.com

Radovan Bartek

Talentovaný fotograf, retušér z Jihlavy, který se zaměřuje na větší grafické úpravy ve svých fotografiích.

Jeho fotografie jsou různorodé, od portrétů až po velké montáže, které mnohdy připomínají plakáty velký filmů. Mezi jeho nejoblíbenější žánry patří fotografování a retuše portrétů a fotografické montáže / koláže,  photobashing se zaměřením na báje, filmové žánry, fantasy a sci-fi. 

web: www.radovanbartek.com

Hodnocení

DVD jsem obdržela minulý týden a chodím teď z práce dřív, abych se podle nich mohla učit a vytvářet ty změny na zdrojových fotografiích. :o) Myslím si, že je to velmi povedená série, jsem nadšená. Moc děkuji, jen tak dál, vámi tvořené materiály na trhu chybí...
-- J. Voleská

DVD Profesionalni postprodukce dorazili, videl som ich na dvakrat a nemozem spavat... su uplne namakane, kvalita zvuku je vyborna, obraz perfektny... myslim, ze keby som k nim posadil mojho psa, tak sa musi naucit retusovat... vsetkym odporucam
-- Martin Krystýnek

DVD jsou naprosto uzasna :) perfektni zpracovani, jednoduche a srozumitelne vedeni, rychle dosazeni vysledku i vyborna technicka kvalita :)
-- -- Marie Korpancová

Tak jsem viděl celou novou serii a je perfektní po všech stránkách (kvalita, zvuk, obsah). Mám již tu první a serii o světle a pokaždé mi to přinese něco nového. Nebo se dozvim jak něco co používám dělat jednodušeji. Je dobře, že druhá serie vznikla. Určitě pokračujte dál.
-- Jiří Granilla

 

DVD edici Profesionální Postprodukce v3 mohu vřele doporučit všem fotografům, kteří se věnují nebo chtějí věnovat portrétní a reklamní fotografii a mají chuť své fotky výrazně upravovat. Jedná se o kvalitní produkt, u kterého platí, že za zaplacenou částku dostanete mnohem víc informací, než byste mohli čekat.
Recenze na Fotoradce.cz

Ze své zkušenosti mohu říct, že zejména postupy zmíněné pro retuše a maskování jsou věci, které mi ušetřily spoustu času. Těch sedm hodin rozhodně stálo za to.
Recenze na Designportal.cz

Výuková sada je zaměřena především na portrétní, módní a reklamní fotografii, a proto pokud vás tato oblast zajímá a rádi byste se v ní zdokonalili, rozhodně mohu výuková DVD od Light Garden academy doporučit. Nejenže se naučíte perfektně ovládat pokročilé nástroje Photoshopu, ale nahlédnete i pod pokličku toho, jak se dělají profesionální retuše a fotomontáže.
Recenze na Fotografove.info

Profesionální postprodukce v3 je již třetí řadou DVD zabývající se postprodukcí, oproti předchozím popisuje více triků, které zrychlí a usnadní práci, a přibyly pokročilé techniky pro práci s barvami a tonalitou. Došlo nejen k posunu v kvalitě obrazu i zvuku, ale i ke zlepšení lektorských schopností autora.
Recenze v časopisu Digitální Foto / Leden 2015

2.990 Kč
(119 EUR)
včetně DPH
V prodeji
Do košíku >

Nové retuše 2.0 jsou super. Líbí se mi tvůj komentář, jak je vše vysvětleno a probíráno relativně pomalu a tak, že to pochopí i člověk úpravou v PS nepolíbený.
-- Pavel Šramhauser

Nová serie retuší je vynikající a i když toho hodně již umím, spousty věcí jsem si v tom našla nových a hodně mi pomohly při práci.
-- Markéta Hanáková

Chci vám za sérii Retuše II velmi poděkovat. Vše je velmi srozumitelné, detailní, názorné...a přitom působí sympaticky jistá neformálnost , kterou je vše komentováno a vysvětlováno.
-- Pavla Humlová

 

Academy / Výuková videa / Retuše 3.1