slr-nahled-sm

Už sa vám to určite stalo, prezeráte si nejaký časopis, a zrazu na celej strane fotka auta, úplne dokonalá, dotiahnutá do detailov, niekedy s až futuristickými prvkami. Pýtate sa sami seba: "Kde to ten fotograf fotil? Je to originál fotka priamo z foťáku ktorú dokážem sfotiť aj ja? " Alebo je zatým niečo iné? Nejaký fígeľ, ktorý sa tvári ako dokonalý obraz? »

VÝBĚR TOHO NEJLEPŠÍHO ZE SVĚTA:
chauve-nahled

Francouz Patrick Chauvel patří mezi nejproslulejší válečné fotografy své generace. Letos již poněkolikáté zamířil na Fakultu sociálních věd (FSV) Univerzity Karlovy předat své zkušenosti a příběhy mladým budoucím novinářům. »

vlak-nahled

První díl, určený pro začátečníky, se zabývá naprostými základy nutnými pro pořizování klasických záběrů v krajině. Pod každou kapitolkou najdete dvě ukázkové fotografie, z nichž první vám nastíní, „kudy cesta nevede“, a druhá napoví, jak by měl snímek vypadat. »

pinkava-nahled

Ivan Pinkava, jeden z mála českých fotografů, který se stále drží klasického způsobu zhotovení i zpracování fotografií, jelikož barevná fotografie mu přijde příliš naturalistická a nedokáže se s ní dostatečně vyjádřit. »

hm-mini

Severský řetězec H&M, patřící mezi nejpopulárnější konfekční sítě u nás, představil v uplynulých dnech nejen základ šatníku pro jaro a léto nadcházejícího roku, ale také dlouho očekávané kousky ze spolupráce s módním domem Lanvin. »

tr-mini

Navazujeme tam, kde jsme přestali a přinášíme Vám rozhovor s dalším z předních českých fotografů. Tomáš Třeštík krom toho, že fotí reklamy pro největší české klienty má i rozsáhlé a velmi zajímavé portfolio portrétů a dokumentární fotky. O tom, jak se k focení dostal a co ho ovlivňuje se dočtete v následujícím rozhovoru. »

f6-nahled

Stává se vám, že máte domluveno focení s modelkou a došla vám inspirace s lokacemi? Nebo máte jen chuť zkoušet fotit na nových a zajímavých místech? Nezoufejte, je tu další díl seriálu věnovaného tipům na atraktivní fotolokace. »

1 2 3 4 ... poslední