« zpět

Osobnosti

chauve-nahled

Francouz Patrick Chauvel patří mezi nejproslulejší válečné fotografy své generace. Letos již poněkolikáté zamířil na Fakultu sociálních věd (FSV) Univerzity Karlovy předat své zkušenosti a příběhy mladým budoucím novinářům. »

pinkava-nahled

Ivan Pinkava, jeden z mála českých fotografů, který se stále drží klasického způsobu zhotovení i zpracování fotografií, jelikož barevná fotografie mu přijde příliš naturalistická a nedokáže se s ní dostatečně vyjádřit. »

tr-mini

Navazujeme tam, kde jsme přestali a přinášíme Vám rozhovor s dalším z předních českých fotografů. Tomáš Třeštík krom toho, že fotí reklamy pro největší české klienty má i rozsáhlé a velmi zajímavé portfolio portrétů a dokumentární fotky. O tom, jak se k focení dostal a co ho ovlivňuje se dočtete v následujícím rozhovoru. »

pug-small

Gareth Pugh, módní polobůh britské národnosti, aktuálně stejně jako většina světových špiček žijící v Paříži, nepřestává publikum přivádět do úžasu novými a novými nápady, držícími si však stále pověstný civilně pompézní rukopis. »

amfcr-nahled

Ačkoliv Praha nepatří mezi světové módní metropole, v tuzemských magazínech se často objevují velice kvalitní práce, stejně jako práce Čechů v magazínech zahraničních. A o kterých fotografických tvůrcích že je řeč? »

krenek-nahled

Co vás přivedlo k fotografii? Náhoda - od dětství jsem rád maloval a v páté třídě, kdy se rozhodovalo čím budu, jsem vyfotografoval svůj první černobílý… »

 Britská návrhářka Vivienne Westwood bývá velmi často označována jako tvůrkyně a průkopnice „punk módy", také ale zcela oprávněně jako jeden ze současných… »

1 2 3 4 ... poslední
 

Magazine / Články / Osobnosti