« zpět f6-cover

FOTOLOKACE 6: MNICHOVSKÝ HŘBITOV

Stává se vám, že máte domluveno focení s modelkou a došla vám inspirace s lokacemi? Nebo máte jen chuť zkoušet fotit na nových a zajímavých místech? Nezoufejte, je tu další díl seriálu věnovaného tipům na atraktivní fotolokace.
10.11.2010Praxeautor: Filip Kočí

České pohraničí má za sebou pohnutou minulost. Jsou to oblasti, kde se psala historie našeho státu a doslova na každém kroku se tu můžeme setkávat s nejrůznějšími pozůstatky staveb spjatých s dávnými událostmi.

Mezi jednu z takových lokalit patří i hřbitov v místní části Mnichov podhorského města Vrbno pod Pradědem. Po poválečném odsunu podstatné části zdejšího obyvatelstva osiřela spousta místních objektů. Přestože zdejší kostel je stále využíván, přilehlý hřbitov díky zpřetrhaným vazbám více než půl století chátrá. Tento fakt tak nechal vzniknout originální fotolokalitě. Napůl vyvrácené náhrobní kameny, zrezivělé kříže a rozpadlé zídky se tak přímo nabízejí k nafocení zajímavých zátiší s působivou atmosférou.

Základní údaje o lokalitě:

 GPS souřadnice: 50°8'9.769"N, 17°22'53.887"E

 Obec: Vrbno pod Pradědem, místní část Mnichov

 Kraj/okres: Moravskoslezský / Bruntál

 Přístupnost: Autem

 Typ lokace: Bývalý hřbitov

 Sluneční násvit: Celodenní

 Druh fotografie: Krajinářská, historická, zátiší

 Přístup:


Zvětšit mapu

Vlakem/autobusem: Ať už dorazíte po železnici nebo po silnici, vystoupíte před vlakovým nádražím, kde staví všechny spoje. Odtud pokračujte do centra města až ke kruhovému objezdu. Na něm se dejte doprava po červené turistické značce do místní části Mnichov. Po cca 1,5 km dojdete k mohutnému kostelu, s nímž sousedí dnešní fotolokace.

Autem: Výchozím bodem je město Vrbno pod Pradědem. V jeho centru se nachází kruhový objezd, na kterém odbočte severním směrem směr Mnichov a Zlaté Hory. Stejně jako v pěší variantě pokračujte cca 1,5 km stále rovně, dokud nedorazíte ke kostelu. 

Terén

Až do bezprostřední blízkosti lokace vede asfaltová cesta, avšak hřbitov samotný je zarostlý trávou a v ranních hodinách či po dešti si zde snadno promáčíte boty. Proto doporučuji voděodolnou obuv s sebou.

Kontakt

V případě že během své návštěvy zatoužíte po návštěvě interiéru přilehlého novogotického kostela, můžete se o jeho otevírací době informovat na městském informačním emailu podatelna@vrbnopp.cz.

Fotografie z lokality:

Autor: Filip Kočí
Další články autora [všechny články autora ]

Líbil se Vám článek? Hodnoťte jako ve škole:

1 2 3 4 5     hodnocení: 2.58, hodnoceno: 19 krát.

tisknout
Sdílet
 

Magazine / Články / Praxe / FOTOLOKACE 6: MNICHOVSKÝ HŘBITOV