« zpět

Články od autora: Jiří Mrázek

larry-sultan-nahled

Koncem minulého roku prolétla médii zpráva o úmrtí Larryho Sultana. Možná jste ani nezaznamenali odchod… »

sh-nahled

Stephen Shore je jedním z nejznámějších amerických umělců. Námětem tohoto článkuse stal samozřejmě díky… »

nahled-dicorcia

Když jsem poprvé zahlédl jeho fotografie, aniž bych věděl že jsou dílem diCorcii, zcela mě omámily svou… »

nahled

Mnoho fotografů se kromě toho, že „loví“ okamžik, či nějaký objekt, snaží svými obrazy něco sdělit, podat svědectví nebo předat poselství. Pokud přejdeme umění, konkrétně konceptuálněji zaměřenou fotku, napadne nás pravděpodobně dokument, který je převážně jen o sledovaní a podávání svědectví. Fotografie člověka, o kterém pojednává tento článek, nejsou zcela jistě díly konceptuálními, jsou to snímky širokou veřejností velmi dobře vnímány a hodnoceny. Jsou velmi lehce čitelné. Do jisté míry se v souvislosti s nimi dá mluvit o dokumentu, dokumentují stav prostředí, ve kterém žijeme. »

corbijn-nahled

Anton Corbijn je známý a uznávaný hlavně jako portrétní fotograf, který více jak třicet pět let fotí hudebníky, herce, režiséry a další umělce. Již dlouhou řadu let je dvorním fotografem například Depeche Mode nebo irských U2. »

cindy-nahled

Cindy Sherman (narozena 19. ledna, 1954) se v uměleckém světe objevila v polovině osmdesátých let 20. století. Jejím výsostným způsobem vyjádření jsou autoportréty. »

nan-nahled

Nan Goldin se v dnešní době řadí k okruhu nejdůležitějších fotografů, a to jak v módní fotografii, tak hlavně ve fotografii volné. Na počátku své kariéry chtěla fotit módu, ke které se v pozdějším věku okrajově navrátila. »

 

Přehled článků